'حملات بزرگتری' در اسپانیا برنامه‌ریزی شده بود

تصویری که پلیس اسپانیا از چهار مظنون منتشر کرده است پلیس اسپانیا می‌گوید مظنونان حمله اخیر در بارسلون و کمبریلز، برای اجرای یک یا چند حمله بزرگتر هم برنامه‌ریزی کرده بودند.
 
به گفته پلیس اسپانیا انفجاری در روز چهارشنبه، در شهری در جنوب بارسلون رخ داد، که باعث شد مهاجمان مواد منفجره خود را از دست بدهند و به حمله‌های کوچکتری اقدام کنند.
 
ژوزف لوئیس تراپرو، رئیس پلیس کاتالونیا، می‌گوید حملات بارسلون و کمبریلز نسبت به حملات برنامه‌ریزی‌شده "بدوی" بودند.
 
روز پنج‌شنبه در خیابانی توریستی در بارسلون ونی به میان جمعیت راند. ١٣ نفر در این حادثه کشته شدند. کمی بعد در اتفاقی مشابه در شهر کمبریلز پلیس پنج مظنون را در یک خودرو کشتند. زنی که در برخورد با این خودرو زخمی شده بود کمی بعد در بیمارستان درگذشت.
 
پلیس اسپانیا عکس‌های چهار مظنون را منتشر کرده که تصور می‌شود در این حمله‌ها نقش داشته‌اند.
 
موسی الکبیر، شهروند اسپانیایی ١٧ ساله، کسی است که ظن می‌رود عامل حمله خیابان رامبلا در بارسلون بوده باشد.
 
پیشتر پلیس به دریس الکبیر، برادر او مظنون بود، اما او به پلیس تسلیم شد و گفت مدارکش دزدیده شده‌اند. ون مورد استفاده در حمله با استفاده از مدارک دریس الکبیر اجاره شده بود.
در محل انفجار روز چهارشنبه ٢٠ سیلندر گاز پیدا شد پلیس اسپانیا این فرضیه را دنبال می‌کند که عاملان حملات پنج‌شنبه مدتی طولانی در شهر آلکانار، در جنوب بارسلون، مشغول برنامه‌ریزی و آماده‌سازی برای حملات خود بودند.
 
اما روز چهارشنبه انفجار مخازن گاز ساختمان محل حضور آنها را تخریب کرد. در این انفجار یک نفر کشته شد.
 
پلیس می‌گوید مخازن گاز برای یک یا چند حمله در بارسلون آماده می‌شد.
 
آتش‌نشانان در خانه منفجرشده در روز چهارشنبه ٢٠ سیلندر گاز پیدا کردند.
+33
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  ab shangooli - لندن، انگلستان

  کلمه داعش تنها اسمی است که برای مسلمانان استفاده میشود تا ذهن همه را گمراه کند ، اگر که فکر می‌کنید داعش فقط در سوریه و عراق و چند کشور دیگر حضور دارد و میشود آنرا نابود کرد ، یک فکر احمقانه است. مسلمانان کتابی‌ دارند بنام قرآن که به آنها دستور میدهد که چنین کاری کنند و در ضمن سیرت الرسول را هم پیروی میکنند. داعش یعنی جامعه مسلمانان و بزودی کل جهان را خواهند گرفت.
  3
  25
  جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.