با ۱۵ کشور امن و مناسب جهان برای زندگی زنان آشنا شوید - تصویری

به دنبال گزارش چند روز پیش شبکه خبری سی ان ان، در حال حاضر در هر دو ثانیه یک دختر زیر ۱۸ سال ازدواج می کند. هر یک زن از سه زن نیز دست‌کم یک بار در طول زندگی خود به لحاظ فیزیکی یا جنسی مورد اذیت و آزار شریک زندگیشان قرار گرفته اند. اکنون در سال ۲۰۱۷ میلادی، میانگین حقوق دریافتی زنان برابر با عایدی مردان در ده سال گذشته اعلام شده است. همچنین بد نیست اشاره کنیم، در سال ۱۹۰۹ میلادی، به دنبال شرایط کاری بسیار بدی که برای زنان وجود داشت، اعتراض های گسترده ای در سطح جهانی برپا شده و در نتیجه ی آن، برای نخستین بار روز جهانی زن مورد پاس‌داشت قرار گرفت. پس از این رویداد، مشکلات زنان به گوش جهانیان می رسید و فعالان حمایت از حقوق زنان سعی در بهبود هر چه بیشتر شرایط داشتند. با این مقدمه، می خواهیم به این موضوع بپردازیم که اگر یک زن تنها هستید و قصد دارید در کشوری غیر از ایران زندگی کنید، شاید برایتان جالب باشد بدانید که کدام یک از کشورهای دنیا از امنیت بیشتری برای زنان برخوردار و برای زنان و مردان حقوق برابری قائل هستند. کشورهایی همانند اتریش، نیوزیلند و سوئد از جمله سرزمین هایی به شمار می روند که با توجه به شرایط بسیار خوبی که دارند، یک زن می تواند با خیال آسوده به تنهایی در آنجا زندگی کند. برای آگاهی از دیگر کشورهای مناسب برای زندگی زنان در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.
+205
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  حکایتی - تهران ، ایران

  در ایران هم حق زنان برابر مردان هست و زنان هم از تسهیلات مثل مردان استفاده می‌کنن و هیچگونه اجحافی در حقشان نمی‌شود و زنان ورزشکار هم در هر زمینه ایی مشغول به ورزش هستن و پست و مقام‌های بالایی هم دارن البته باید بگم ۴۰ سال پیش نه الان .
  81
  268
  دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۱
  ۴۲
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  در اینجا برای دوست اذری خودم میتوانم باز اشارتی به همان چالتج فرهنگی مورد گفتگو بکنم. ببین دوست عزیز‌، مثلا همین برابری حقوق زن و مرد و شرکت مستمر زنان در جامعه امریست که مهاجرین شرق و مهاجرین افریقا و بقول شما مسلمان نمیتوانند هضم کنند. شما باور میکنید که نروژ و المان و دانمارک برای مردان پناهنده سوری و عراقی و افغانی کلاسهای اموزش رفتار با زنان و برابری زن و مرد گذاشته؟! عنایت دارید؟! ببینید این مطلب در کل ریشه اموزشی و فرهنگی دارد. اموزش و فرهنگ نیز در جوامع مختلف از باورها و دین همان جوامع اقتباس شده و نشات گرفته اند. مثلا من از پدر و مادر مسلمانی بدنیا امده ام. اما هیچ ارزشی برای هیچ دینی قائل نیستم. زندگی را با چشمان خودم دیدم و اموختم. از جلوی پام شروع کردم. دیدم برای دو روز زندگی در کنار همنوعانم و مردن با یک لبخند ساده نیاز به هیچ مذهب یا خدایی ندارم. بعد هم عنوان برابری زن و مرد اصلا مطلب جدن شرم اوریست. همه موجودات زنده در سیستم حیاتی برابرند، چه رسد به زن و مرد. حتی حیوانات بمراتب در چرخه حیاتی از انسانها کاملتر و هوشمندتر هستند. اینها مواردیست که خودتان باید درک کنید
  127
  118
  دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۶
  ۳۹
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا

  اقایون تو این کشورها زیادی مواظب حرکاتتون باشید 😂😂😂
  24
  120
  دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲
  ۴۲
  انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن

  انصافا طالبان در افغانستان هم برای مردان و زنان حقوق برابر قایل اند و مساوات را بین زن مردم همیشه مراعات میکنند، همیشه وقتی انتحاری میکنند زن و مرد را بدون کدام تبعیض جنسی به آن دنیا میفرستند، این مساوات و برابری نیست چیست؟
  11
  152
  دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱
  ۶۵
  PAARISA - آمستردام، هلند

  ولی واقعا امنیتی که زنان تو ایران دارن هیچ کجای دنیا نیست ! به خدا زیر بار دموکراسی تو این اروپا کمرم خم شد ! ولی همین که میرسی ایران , این حجاب رو که سرت میکنی , همچین امنیتت ارتقا پیدا میکنه که با خودت میگی , همونجوری که پسته پوست داره منم حالا خدا رو شکر حجاب دارم ! مثلا همین خانم نامداری , تا اومد سویس امنیتش رو باد برد ! یا دیدین , یکی که شلاق میخوره تو خیابون چطور امنیت بقیه تامین میشه ؟ ولی تو این اروپا اگه به یک الاغ شلاق بزنی میبرنت دادگاه !! آخه این اروپایی ها که آذری باهوش ندارن که فرهنگ ترویج کنه و از سایه این فرهنگ قوانین متمدن بشه , عین امل ها میگن نه کسی ۵۰ شتر باشه نه کسی ۱۰۰ تا !! همه فقط ۱ آدم باشن , آخه ۱۰۰ یا ۵۰ بهتره یا یک ؟؟
  70
  95
  دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  از کشورهای مثل امریکا و چین و کره شمالی و روسیه و ............خبری نیست که در این کشورها هم زن و مرد برابر و کشورهای امنی برای زنگی باشند . البته ایران خودمان از لحاظ امنیت و برابری زن و مرد حرف اول در دنیا میزند ولی دولتها در مورد دولت اخوندی ایران خیلی بی انصافی میکنن و همیشه برای رفاه و اسایش و خوشگذرانی مردمانش و امنیت کار و زندگی و برابری زن و مردانش نمره اخرها را در سطح کشورهای جهان به ایران میدهند ;) ;) ;) ;)
  43
  28
  دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
  ۵۱
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  هیچ کجا به اندازه ایران زنها آزاد نیستند چی نوشتم الکی گفتم بابا حول نشید
  21
  74
  دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
  ۵۱
  iran2015 - وین، اتریش

  بگذارید متنی را از کتاب **از زبان داریوش** که ترجمه خشت های اداره مالیات هخامنشی است بیاورم.کتاب توسط خانم هاید ماری کج از 33 هزار خشت پخته ترجمه شده در آمریکا ترجمه و بزرگوار آنرا به فارسی ترجمه کرده. این خشت های پخته شده نشان میدهد که در 2400 سال پیش سرپرست بسیاری از کارگاهها تولیدی زنان بودند و حقوقی بیشتر از مردان میگرفتند و برای افرادی که تخصص نداشتن نیازمند کمک بودند سیستم سوسیال یا اعانه شاهی وجود داشته.زنان تا دوساله حقوق زایمان میگرفتند.این کتاب را بخوانید و با قرآن محمد که همش در باره دست قطع کردن و آدمکشی و سنگسار و رابطه با زنان است مقایسه کنید .بعد میفهمید کا الله چقدر عقب افتاده است
  26
  103
  دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷
  ۳۹
  آنتی خرافه - کلن، آلمان

  کشورهای اسلامی رو فراموش کردید. بهایی که اسلام برای زن قایل است در هیچ کشوری شاهد نخواهید بود. در اسلام چهار زن همزمان میتوانند همسر یک مرد باشند، دیه زن از دیه تخم چپ مرد کمتر است، یک زن بعنوان شاهد مورد قبول نمیباشد و باید دو زن باشند،‌ بهشت مسلمانان تماما مخصوص مردان بوده و از نعمات آن زنان یا حوریان بسیار برای یک مرد است،‌زنان از کمترین و پست ترین جایگان در دین مبین اسلام برخوردارند، درکل زنان چیزی نیستند جز ابزار تولید مثل، وسیله خوشگذرانی و هرزگی و کنیزی. این است دین مبین عسلام.
  13
  67
  دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۸
  ۳۶
  iran1 - آرلون، بلژیک
  لوکزامبورگ فقط برای پولدارا امنه، سیستم مدیریتی سوسیالیستی کشور برای قشر کم درآمد باعث شده قشر کم درآمدش همیشه فقیر بمونن و برخلاف اینکه پولدارترین کشور دنیاست قشرکم درآمد از این اوضاع کشور نه تنها سودی نمیبرن بلکه به خاطر گرانی ضربه هم میبینن، برخلاف تصور عمومی امنیت درلوکزامبورگ برای همه نیست.
  16
  27
  ‌سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۸
  ۴۲
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  [::iran1 - آرلون، بلژیک: البته با استناد به نام کاربری شما، نزدیکی شما به لوکزامبورگ به عنوان اولین شهر مرزی بلژیک بعد از لوکزامبورگ اطلاعات بدی ندارید. در مورد فقر و قشر کم درامد که زیاد هم نیستند (کل جمعیت ۶۵۰ هزار نفر براورد میشود) دقیق گفته اید. اما همین دسته از افراد حق دریافت ۱۴۰۰ یورو RMG در ماه را دارند. در کل کشورهای ثروتمند زیاد سلامت اقتصادی ندارند.
  13
  13
  ‌سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
  ۴۱
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  سویس!!! اخرین کشوری بود که حق رای به زنان داد...در سال ۱۹۶۲، لایحه انجمن‌های ایالتی و ولایتی در هیئت دولت ایران به تصویب رسید. بر اساس این لایحه، زنان برای نخستین بار اجازه شرکت در انتخابات و نامزد شدن برای انتخابات را پیدا می‌کردند. و جالب است بدانید در 1959 طی رفراندومی مردان در سوئیس به حق رای زنان جواب منفی دادند و سرانجام در 1971 زنان در سوئیس به حق دادن رای دست یافتند!!!
  6
  36
  ‌چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
  ۳۹
  آنتی خرافه - کلن، آلمان

  آلمان کجا امنه؟ اینجا یکسره عرب ها و آفریقایی ها درحال خفت کردن و تجاوز به زنان میانسال و مسن هستند، چند وقت پیش هم که یکی از این هل هلیا ترتیب یه یابو رو داده بود.
  6
  48
  ‌چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۷
  ۴۱
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان

  ما نفهمیدیم بلاخره.دم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس.همین چند وقت پیش خبر تجاوز به زنان در آلمان و اتریش رو خوندم و دستمالی شدن خانوما تو هلند.
  4
  29
  ‌چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۳
  ۴۰
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  [::ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان::]. البته ما عادت کردیم که مطالبی رو که سایت اینجا واونجا پیدا می کنه به زور وبدون تفکر وتعمق برای نمایش پاردایسی به نام غرب ووجود جهنمی بنام ایران توو حلقمون بکنه وعوام الناس گ.. وار بع له بع له بگن.
  17
  9
  ‌پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
  ۴۰
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  اینکه استناد به در راس قدرت بودن مرکل ومی دلیل محکمی برای امن بودن کشور برای زنان شده واقعا تهوع آوره.با استناد به این منطق باید بپذیریم چون هند وپاکستان سالها قبل از آلمان در راس هرم قدرت ایندرا گاندی وبینظیر بوتو رو داشتن پس هند وپاکستان برای زنان کشور امنی بوده اند.چون زنان در راس قدرت بوده اند!اگر دختر یا همسر جوان وزیبا دارید روزهای کارنوال بفرستیدشون بین کارنوالیستها .توو کلن دوسلدورف یا ماینز.همونجائی که برای ترکها واعراب وخاورمیانه ای ها اغلب منطقه نوگوئهno go.اینو گفتم تا کاسه کوزه طبق معمول سر خارجی ها نشکنه.اونوقت شما وهمسر یا خواهر یا دختر جوان وزیبارویتان خواهید پی برد در جمع پیشرفته کارنوالیستها چه امنیت بی پایانی برای زنان وجود داره وبس.البته بحث کارنوال مثال بود.این وابسته زیباتون رو برای محک امنیت زنان در آلمان می توونید آخر هر هفته تنها به مرکز شهر دوسلدورف یا کلن بفرستید.آمستردام هم می تونید امتحان کنید.
  11
  11
  ‌پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::iran2015 - وین، اتریش::]. مگه این خشتکها نه ببخشید خشتها رو به زبان اصیل فارسی هخامنشی پرشین پارس ننوشته بودن! پس چه نیازی به ترجمه داشتن؟ حالا میگین اونوقت بنده خدا خاخامنشیها ببخشید هخامنشیها خط نداشتن و با میخی سومری مینوشتن مثل الان که با خط عربی مینویسیم اما زبانشون که پررررشین پارررس بوده. ترجمه نمیخواد که. خدانکرده نگی سانسکریت هندی یا عبری یهودی بوده؟! این خشتک ها رو تنوری میپختن یا ماکروویو؟ شنیدم زمان رضا آلاشتی معروف به رضاخان یهودیها در ایران از این خشتکها زیاد داغ کردن و سنگ نگاری کردن. شواهد تصویریش هم وجود داره. خیلی دلتو خوش نکن.
  38
  5
  ‌پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۱
  ۴۷
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  نه آقا اینطور نیست! قطعاً اینجا اگه فقط یک ماه کار نکنی‌ و حقوق نگیری تمام زندگیت فرو میپاشه
  1
  14
  ‌پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۶
  ۳۱
  مساوات - مساوات، ایتالیا
  این چیزهایی که در این قسمت سایت نوشته شده من ادعا نمیکنم دروغه مطمئنا تا حدودی درسته ولی میتونم بگم اغراق شده و بزرگ نمایی است مثلا حالا چون پول خوب میدن به زنها پس خیلی امنیت برقرار شده براشون !! یعنی در این کشورها زن کتک خورده و تجاوز شده یا معتاد و افسرده وجود نداره؟ هیچ زنی در این کشورها خودکشی نمیکنه؟ و در محیط کار مورد آزار و تبعیض واقع نمیشه؟ اگر قضیه پول را کنار بگذارید اونوقت متوجه میشوید که حتی کشورهای شمال اروپا اسکاندیناوی هم فاصله زیادی تا این مدینه فاضله دارند.
  2
  15
  جمعه ۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
  ۳۵
  sahandd11 - کلن، آلمان
  پرسیا هم بود؟
  2
  3
  ‌سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۰
  ۵۱
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  سوئد یکی از بالاترین نرخ های تجاوز رو در جهان داره. تنها در سال ۲۰۱۶ حدود یک میلیون و ۵۱۰ هزار جرم در کشور سوئد به مراجع قانونی گزارش شده است. سوئد سرزمین دزدها و پایتخت تجاوز جنسی است. منابع: رادیو سوئد فارسی و بی بی سی فارسی. این گزارش جابنبدارانه تهیه شده
  6
  10
  ‌پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
  ۵۱
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  این گزارش جابنبدارانه تهیه شده فقط به بهانه اینکه بگن جمهوری اسلامی امن نیست! کشورهایی مثله سوئد در ظهر شیک و قانون مند هستن ولی به اثتناد به رادیو فردا و رادیو سوئد و بی بی سیف سود یکی از کشورهاییی هست که خیلی به زنان تجاوز جنسی میشه و جرایم سالانه نسبت به جمعیتشان زیاد است
  5
  7
  ‌پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
  ۷۶
  ایوان مدائن - فرانکفورت، آلمان
  کشورهای زن ستیز در طول زمان ازبین رفته یا تجزیه خواهند شد زیرا زن عامل بوجود امدن زندگی میباشد
  0
  13
  ‌پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
  ۷۶
  ایوان مدائن - فرانکفورت، آلمان
  المان امن بود ولی حالا دیگه نیست چون اسلامیون واردش شدند
  2
  12
  ‌پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲
  ۴۲
  setayeshz565 - وین، اتریش
  آلمان و اتریش امنه؟کسی و کار؟شاید این گزارش برای چند سال قبل باشه،تا جاییکه من میبینم خانومها تو ایران درصد زیادیشون اجباری به کار کردن ندارن،آقایون خیلی با علاقه همسرانشون رو ساپورت میکنن،اینو میشه از صورتهای عملی و بوتاکسی و لیزر و هر روز تو این مطب و اون مطبشون فهمید،ولی اینجا از این خبرا نیست،بعضی مردها حتی حق و حقوق قانونی زنشون رو هم به حساب خودشون واریز میکنن،یکی از دوستانم از شوهرش جدا شد،همه مخارج بچه و اجاره خونه افتاد گردن دوستم،به خاطر اینکه شوهرش توی دادگاه اعلام کرد که هیچ درآمدی نداره و حتی پول نداره وکیل بگیره،به همین راحتی،پس آواز دهل شنیدن از دور خوش است
  2
  8
  ‌پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۱
  ۴۷
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  [::mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان::]. ماشالله شما چقدر فعالید در این سایت مگه کارو زندگی ندارید
  2
  9
  ‌پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.