تهدید سوئد برای دیپورت نوکیش مسیحی به ایران؛ مجارستان به او پناه می‌دهد

مسیحیان ایران با محدودیت هایی مواجه هستند. صدای آمریکا : تقاضای پناهندگی «آیدین استراندسون» با وجود خطر زندان، تجاوز یا حتی مرگ در صورت دیپورت شدن به ایران از سوی سوئد رد شد، اما مجارستان درخواست پناهجویی او را پذیرفته است.
 
هری فِیرلی در وبسایت کریستین تودِی نوشت: دولت مجارستان که مرزهای خود را بر پناهجویان و مهاجران گریخته از جنگ و فقر در خاورمیانه و شمال آفریقا بسته است و از پذیرش سهمیه اجباری اتحادیه اروپا سر باز می زند می گوید خواستار حفظ ارزش های مسیحی مجارستان است.
 
ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، گفته است قصد دارد از شخصیت مسیحی کشورش حراست کند.
 
ژولت سیمژین، معاون نخست وزیر مجارستان، در بیانیه ای گفت: «پذیرش مسیحیان تحت تعقیب وظیفه ای اخلاقی و مبتنی بر قانون اساسی ما است... مجارستان هیچ فردی را به کشوری نمی فرستد که جانش آن جا در خطر خواهد بود».
 
آیدین استراندسون سال ۲۰۱۴ با یک ویزای کار به سوئد رفت و نام خانوادگی خود را از آی محمدی به استراندسون تغییر داد.
 
این زن ایرانی پس از مشاهده ویدیویی از سنگسار یک زن تصمیم به تغییر دین خود از اسلام به مسیحیت گرفت. آیدین پس از انجام غسل تعمید در انظار عمومی چند بار از سوی مسلمانان تهدید شده است.
+84
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  کلا این کیس تنها کیس متداول و رایج ایرانیانیست که میخواهند جواب پناهندگی بگیرند. دنیای مضحکی است. کمتر کسی میفهمد که مذهبها همه و همه یکی هستند و فقط دکوراسیونهای متفاوتی دارند. زندان را اگر از رنگ بنفش بسازند و قفسهایش طلایی کنند باز هم زندان میماند. کیش نو و .. نو معنی ندارد. انسان نو ارزو کنیم.
  82
  93
  یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲
  ۳۹
  Pooia - بریزبن، استرالیا

  این یکی‌ چه کلاه بردارِ خفنی هست که اسم فامیلش رو هم عوض کرده
  37
  122
  یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
  ۳۵
  Lolitaa - دلفت، هلند

  خاااک کاهو تو سرت کنن ای زن! چه قدر از خود باختگی؟چه قدر حقارت؟چه قدر بدبختی؟؟ای حیف نان!گیریم فامیلیتو عوض کردی!فردا هم اسم کوچیکتو عوض کردی!ایا فکرت عوض شده؟؟ای دینفروش بدبخت!گیریم با آب غسل تعمید گرفتی!افکار کثیفت رو با چی تطهیر میکنی؟؟؟!توهم بیا مثل این نادانان بمن منفی بده برو!خخخ!بدبخخخت! مثل آدم با ویزا آمدی مثل (***) ازت استقبال میکنند!مجارستان!خخخخ! بهت خوش بگذره حیف شعور!
  121
  60
  یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
  ۳۹
  آذری باهوش - میانه، ایران
  از علی محمدی فامیلی رو کرده استراندسون . ای کاش معنی فامیلی جدیدش رو بدونه و توی پیاده رو از روی پوست پفک برنداشته باشه!. ضمنا "این زن ایرانی پس از مشاهده ویدیویی از سنگسار یک زن تصمیم به تغییر دین خود از اسلام به مسیحیت گرفت" عجب تحت شکنجه ای هم بوده ! وای ددم وای! منم این ویدیو رو دیدم دوستان و خیلی شوکه شدم آیا کیس من قبول هستش؟ فامیلی مسلمونیم رو هم میخوام عوض کنم بذارم شوکولاتسون
  54
  72
  یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰
  ۵۶
  گذشته میرزا - ایران، ایران
  دلم برای مسئول خواندن نظرات ایران یوکی میسوزه که مجبوره هر روز نظرات فله ای و بی سر و ته لولیتا رو خونه...من که جای ایشان باشم از کارم استعفا میدم
  26
  41
  یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۸
  ۶۵
  senator x - تهران، ایران
  Lolitaa - دلفت، هلند:افکار کثیف مذهب قبلی اش را ,با مذهب جدیدش ,تطهیر داد,باز سئوالی هست؟
  35
  46
  یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶
  ۴۸
  rood120 - منچستر، انگلستان
  Lolita دلفت هلند . افکار این خانم به خودش ربط داره ،حداقل این خانم پیرو کسی شده که در سن 54 سالگی فکر بچه بازی و تعویض کودک با ابوبکر نکرد . شما برو با قمعه بزن تو سرت که چند تا عرب بول شتر خور مردند و حالا باید بزنی بر سر و کول ات . راستی تو هلند می گویند هوا یش نم داره و برای تنگه نفس خوب نیست ولی اگر تنگه نفس داری امام ات فرمود طبق مفتاح النجاح 6 21 بول شتر بخور زودی خوی می شوی. زیادی نسوز این چیزهای که گفتم سند اش برایت نوشتم برو حال کن ساندیس خور.
  31
  37
  یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۶
  ۳۹
  آذری باهوش - میانه، ایران
  آقا ایران اینهمه نوکیش رو باید ببره توی جزیره کیش خداییش اسمش هم میخوره اسماشونم هرچی خواستن بذارند
  18
  24
  یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۵
  ۴۰
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  [::Lolitaa - دلفت، هلند: استاد به کسی چه ربطی دارد که ایشان اسمش را عوص کرده؟! به شمن و شما چه ربطی دارد که چه کس با خودش و خشتکش چه میکند؟! من خودم ساله پیش اسم فامیلم را عوض کردم تا اسمم توجه جلب نکند و دچار مشکلات اداری نشوم. خوب به شما و دیگران چه؟! فردا هم اگر مجبور باشم به افریقا بروم و انجا زندگی کنم باز هم اسمم را عوض میکنم و میگذارم موبوتو توتو. به شما چه؟! مرتب عرض کرده ام: ملت ایران باید روزی ۳۰۰ بار در روبروی اینه بگوید: به من چه! به من چه! بمن چه! شاید با این تمرین کمی علاج حاصل شود.
  36
  41
  یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۲
  ۳۹
  Pooia - بریزبن، استرالیا

  وقتی‌ با هزار دروغ و کلک میان اینجا و کلی‌ گند کاری می‌کنن و آبروی بقیه رو میبرن ربط داره فهمیدی؟
  21
  51
  یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۱
  ۳۵
  Lolitaa - دلفت، هلند
  وقتی یک خبری عمومی میشه هر کسی حق داره اظهار نظر کنه!شما اگه دین عوض میکنی و پشت بندش اسمتو از آی محمدی یا احمدی میذاری داویدسون یا استراندسون و خبر در رسانه ها میاد من حق دارم مخالفت کنم!حتی میتونم از شما بپرسم چرا فامیلیتو عوض کردی؟یا دلیل رو بنویس یا خموش باش و واسه بقیه شاخ نشو!
  29
  12
  یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۶
  ۳۵
  Lolitaa - دلفت، هلند

  دلیل مخالفتم هم اینه که اینطور آدمها با دروغ و کلک کار بسیاری از افراد دارای صلاحیت احراز پناهندگی رو خراب میکنن!وگرنه اینهمه آدم روزانه اسم عوض میکنن باهاشون کاری دارم؟..رسم و رسوم فضای مجازی عمومی روهم یاد بگیر!امیدوارم این تعطیلات هم تموم بشه شما هم بری به کارت برسی! از اینکه در بیشتر موارد نفر اول کامنتها هستین براتون نه نون میشه نه آب!بیکاریتو با سرگرمی دیگه پر کن داداچ! ....
  33
  13
  یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۱
  ۳۹
  آذری باهوش - میانه، ایران
  [::تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک::]. دوست عزیز این فرد اسم را عوض کرده بخاطر کیس نه بخاطر مسایل دیگر. من خودم اسم داهاتی دارم و دوست دارم عوض کنم به کامبیز یا افشین که قشنگ تر است ولی ثبت احوال ایران قبول نمیکند میگوید اسم اسلامی به هیچوجه حق ندارید بردارید و غیر اسلامی بگذارید.. ضمنا شما اگر اسم عوض کردی در آنجا مطمین باش سفارت ایران قبول میکند پاسپورت به اسم جدید شما صادر کند وگرنه اگر مدارک شما با هم فرق کند در مسافرت به ایران به مشکل بر میخوری.
  8
  18
  دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۷
  ۴۰
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  [::Lolitaa - دلفت، هلند: . خوب. باز هم سرت همونجاست که نباید باشه. به شما چه من نفر اول کامنتها هستم یا نه؟ به شما چه من با تعطیلاتم چه میکنم؟ به شما چه من چرا اسمم یا جنسیتم را عوض کرده ام یا خیر؟! به شما چه اقا؟! این .... به شما چه ربطی دارد؟! برو اقا خودتو عوض کن. هر چقدر شما نون و اب از این دخالتهای بیمعنی در امور زندگی دیگران بدست میاوری بنده هم از کامنتهایم بدست میاورم. برو اینهمه ازروی.... حرف نزن. اینهمه سر در ....مردم نکن. برو همان ۳۰۰ بار "به من چه" را در روز جلوی اینه تکرار کن شاید اتفاق جدیدی در معز و روانت بیافتد. ملت شنگول! .
  12
  24
  دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۵:۳۳
  ۴۰
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  [::Pooia - بریزبن، استرالیا: باز هم بتوچه کی دروغ میگه و کلک میزنه؟ مگه اینجا یا انجا وزرات دادگستری ندارد؟ مگه اداره مهاجرت با دروغهای مکرر پناهجویان اشنا نیست؟! مگر اولین بار است که دروغ میشنوند؟! مگر شما در زندگیتان دروغ نگفته و دروغ نمیگوئید؟! مگر شما مامور تفتیش عقایدی؟! حالا که تصور میکنی به شما ربط دارد چکار میتواتی بکنی؟! بابا کمی اب در شرابتان بریزید! اینهمه هارت و پورت مگر معنی دارد؟! هر کی زندگی خودش را میکند. ملت ....! .
  16
  15
  دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۵:۳۷
  ۵۱
  حکایتی - تهران ، ایران
  دوستان میدونین بچه پر رو به کی‌ میگن؟؟؟کسی‌ که همش سرشو تو کار دیگران میکنه ،و خودشو نخود هر آشی میکنه،و فکر میکنه که خیلی‌ دانا و عاقل هست،و اینکه فوضولی در هر زمینه ایی رو حق خودش میدونه و از کار دیگران ایراد گرفتن و حق دادن به خودش و کلا یک مریض روانی‌ ، و عقده ایی که حاضر نیست کسی‌ رو که حرف منطقی‌ میزنرو قبول کنه و با او مخالفت نکنه ،این افراد بیمار هستن و احتیاج به بستری ،و اگر دکتر برن و دکتر هم نسخه بستری تجویز کنه،از بس پر رو هستن ،حرف دکتر هم قبول ندارن ،پس دوستان بهتره که امثال این بیماران روانی‌ و عقده ایی رو به حال خودشون گذاشت و بی‌ اعتنا بود تا برای خودشون در عالم روان پریشی و دیوانگی ملق بزنن.پاینده و پیروز باشین .
  14
  19
  دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۵:۴۹
  ۴۰
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  [::آذری باهوش - میانه، ایران: عزیز منی و لطف داری که به فکری. اما نازنین من بهیج وجه تا اخرین نفسم به ایران برنمیگردم و حتی نمیخواهم جسدم به ایران بگردد. متاسفم اما این یک انتخاب است. پایم را نیز جلوی در هیچ بگاهی به اسم سفارتخانه جمهوری اسلامی نخواهم گداشت. سالم باشی.
  9
  16
  دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۹
  ۳۹
  آذری باهوش - میانه، ایران
  [::تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک::]. دوست عزیز منهم به انتخاب شما احترام میگذاریم. بالاخره یا رومی رومی یا زنگی زنگی چون در این شرایط بدبین شدن اروپاییها به مسلمانان واقعا اگر کسی اسامی اسلامی داشته باشد همه جا به مشکل میخورد از فرودگاه بگیر برو که خردادیان که تازه رقصنده است خودش گفت بدلیل اسم هر بار به امریکا برمیگردد چند ساعت گرفتار میشود. بنظر من هیچ لزومی نداشت اجداد ما اینهمه اسم دینی برای ما بذارندو فقر فرهنگی بود چون فکر میکردند اسم تو محمد باشد با ترانزیت مستقیم به بهشت میروی. ایرانی را هم خودت اینجا میبینی که در همین اینترنت هم آدم را اذیت میکنند چه برسد بخواهی با آنها نزدیک باشی که واقعا خواهی دید خیلی از مردم روان پریش هستند. فقط هر جا هستی و هر کار که میکنی خدا را فراموش نکن دوست عزیز ربطی به آخوند هم ندارد که او دکان خودش را دارد موفق باشید
  5
  8
  دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
  ۴۵
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  خانمهای ایرانی که گوی سبقت را از همه ربودند: میان اینجا یا ۷ یا ۸ تا بچه قد و نیم قد میگن لسبین هستند،اگر کلک نگرفت میگن مسیحی شدن فامیلش را هم از محمدی به مسیحی تغییر میده،اگر باز نگرفت،دنبال یک المانی میگردن که خودشون را روی دستش بیندازند و اقامت بگیرند،اگر باز هم نگرفت،میگن سلطنت طلبند ،اگر باز هم نگرفت را که سن انها به این غلطها نمیخوره، میگن مجاهد خلقند و چند عکس هم از شرکت در تظاهرات باند رجوی میگیرند،دست اخر ادعا میکنند بیمار روانی هستند و دکترهای اینجا هم دنبال موش ازمایشگاهی بیصاحبند انقدر داروی احصاب به خوردشون میدن که واقعا روانی میسن،و دسر اخرخودشون برمیگردن ایران!
  0
  2
  شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
  نظر شما چیست؟