ایرانی ساکن بریتانیا، عضو باند متهم به تجاوز و آزار جنسی کودکان

آرش عزیزی , ایران وایر
ایران وایر : عیسی موسوی در نگاه اول به پروفایل فیس‌بوک‌اش شهروندی معمولی به نظر می‌رسد. نوشته در ایران در «هنرستان» درس خوانده و در محله السویک در غرب شهر نیوکاسلِ واقع در شمال انگلستان زندگی می‌کند. در صفحه‌اش امکان دیدن عکس‌هایی معمولی از او و دوستانش در ایران و انگلستان هست:‌ کنار آشپزخانه با تی‌شرتی معمولی ایستاده؛ به تماشای مسابقه فوتبال رفته؛ با کت و شلواری نونوار در یکى از سنگاب‌هاى مسجد شاه اصفهان ایستاده؛ و حتی در عکسی با دو دختر کوچک کنار اثری باستانی در ایران. آخرین پست عیسی موسوی اما به فوریه ۲۰۱۵، یعنی دو سال و نیم پیش بر می‌گردد که در آن یکی از تصاویر آشنای اینترنت را به اشتراک گذاشته: فیلمی از بازی یک گربه. 
امروز می‌دانیم عیسی موسوی چند روز پس از انتشار آن فیلم دستگیر شده بود. اتهامات او از این قرار بودند: آزار جنسی دختربچه‌ای ۱۳ ساله از طریق لمس غیرمجاز او؛ تجاوز به دختری بالای ۱۶ سال؛ ارائه یا پیشنهاد ارائه ماده مخدر غیرقانونی درجه ب؛ ارعاب شاهدی که داشت به تحقیقات پلیس کمک می‌کرد؛ سودبری از فحشا.  دو سال و نیم بعد، دادگاه بالاخره حکم خود را در مورد موسوی، که آن موقع ۳۹ سال داشت و اکنون ۴۲ ساله شده، صادر کرد. او در مورد سه فقره تجاوز، دو فقره ارائه مواد مخدر، یک فقره اجازه استفاده از مکان برای ارائه مواد مخدر و یک فقره دسیسه برای رقم زدن فحشا مقصر شناخته شد. مطابق سیستم قضایی بریتانیا، او اکنون منتظر تعیین میزان مجازات خود است. 
دستگیری و دادگاهی شدن موسوی بخشی از تحقیقات گسترده پلیس منطقه نورتامبریای انگلستان بود که پرده از طرحی شوم برداشت. همزمان با موسوی ۱۷ نفر دیگر نیز مقصر شناخته شدند. آن‌جور که پلیس گفت و دادگاه تایید کرد این ۱۷ مردو یک زن، دختران کم سن و سال و آسیب‌پذیر را به مهمانی‌های خاصی در نیوکاسل می‌برده‌اند، بهشان مواد مخدر می‌داده‌اند و سپس دست به تجاوز و آزار جنسی آن‌ها می‌زدند. قاضی دادگاه نیوکاسل چهارشنبه، ۹ آگوست حکم خود در مورد این ۱۸ نفر را صادر کرد تا ماجرا تیتر رسانه‌های اصلی کشور شود. 
 بیشتر این متهمان متولد بریتانیا هستند (گرچه بسیار بعید به نظر می‌رسد موسوی چنین باشد) و به گفته روزنامه ایندنپندنت، که اسامی کامل‌شان را هم منتشر کرده، عموما از بنگلادش، پاکستان، هند، عراق، ترکیه و ایران می‌آیند. ظاهرا این‌ها درگیر دار و دسته‌ای در غرب نیوکاسل بوده‌اند که دختران نوجوان را با کوکائین، الکل، ماریجوآنا یا مفدرون (مخدر شیمیایی) جذب می‌کرده و سپس به آن‌ها تجاوز می‌کرده و یا مجبورشان می‌کرده با افرادی دیگر فعالیت جنسی داشته باشند و در عوض بهشان وعده مواد مخدر می‌داده. تحقیقات در مورد این ماجرای هولناک سواستفاده جنسی از کودکان در نیوکاسل «عملیات سقف امن» (Operation Shelter) نام دارد و بخشی از تحقیقات گسترده‌تری به نام «عملیات حریم» (Operation Sanctuary) است. 
 
تا بحال حدود ۱۰۰ نفر در این عملیات در مورد گستره وسیعی از جرایم مقصر شناخته‌اند. از جمله استفاده از مواد مخدر، برده‌داری و حمل غیرقانونی سلاح. این افراد مجموعا به بیش از ۳۰۰ سال زندان محکوم شده‌اند. در سال ۲۰۱۴، پلیس نورتامبریا مدام در مورد «عملیات حریم» اطلاعات عمومی به رسانه‌ها می‌داد اما بعدها این کار به حکم دادگاه متوقف شد. در نتیجه نیروهای راست افراطی در انگلستان با سو استفاده از این ماجرا تئوری توطئه پخش می‌کردند و می‌گفتند مقامات از قصد ماجرا را مسکوت گذاشته‌اند. مثلا گروه ضدمهاجر و ضدمسلمانِ «اتحادیه مدافعین انگلستان» (EDL) مدعی شد: «سکوت طولانی در مورد این پرونده‌ها بوی به درازا کشاندن ماجرا بخاطر مصارف سیاسی می‌دهد.»
 
در طول محاکمه‌های طولانی دادگاه نیوکاسل از این شنیدیم که چطور مجرمین با قربانیان دوست می‌شدند و آن‌ها را به مهمانی‌هایی می‌کشاندند و در آن‌جا با دادن مواد مخدر کاری می‌کردند این دختران نوجوان گرفتار و معتاد شوند.  حداقل یکی از قربانیان در دادگاه گفت بخاطر اعتیاد به موادی که دریافت می‌کرده پیش پلیس نرفته.
 
یکی از نکات جنجالی این ماجرا این است که یکی از افرادی که با پلیس همکاری می‌کرده خودش مجرم و متجاوز به کودکان بوده و برای همکاری‌اش با پلیس و کمک به گرفتار کردن بقیه ۱۰ هزار پوند دریافت کرده. پلیس نورتامبریا این مساله را تایید کرد و با قانونی خواندنش از آن دفاع کرد.
 
نیوکاسل میزبان هزاران ایرانی است که بسیاری از آن‌ها دستاوردهای بسیاری داشته‌اند. این شهر به همراه شفیلد و گلاسگو در اسکاتلند از شهرهایی  است که این اواخر بسیاری پناهجویان ایرانی به مراکزی در آن فرستاده شده‌اند. این شهر در ضمن مرکزی ایرانی نیز دارد که در طول سال‌ها بارها پوشش مثبت رسانه‌ای داشته است.
+78
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  خاک تو سر سادیسمی مریضتون کنن !! اینها همه باید تو زندان بهشون تجاوز بکنن تا مزه تجاوز به دیگران رو درک کنند و بفهمند
  117
  116
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  احتمالا متجاوزان همشون بسیجی و شیعه و سپاهی و خلاصه به حکومت ربط داشتند چون فقط از این آدمهای روانی بر میاد وقتی رساله اون خمینی گور به گور شده را بخونیم همش در باره آلت تناسلی حرف زده البته کل اسلام در باره پایین تنه هست
  137
  98
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
  ۳۹
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن
  هر چى تو چهره ، این ننگ بشر هاى رذل ، نگاه کردم ، یه قیافه اى که به آدم حسابى بخوره پیدا نکردم! همه چهره ها خلافکار و جنایتکار! جز یکنفرهمه هم مثلاً مسلمان!
  110
  105
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
  ۶۳
  PAARISA - آمستردام، هلند

  حتما فقط تفاوت فرهنگی بوده ! خدا رو شکر مشروب و مستی تو کارشون نبوده که فقط این یکی در اسلام بده ! وگرنه مواد مخدر , با کودکان خوابیدن , اون هم با دخترکان کافر ,و همه این کار هایی که این افراد کردن به نحوی یکی دیگه هم ۱۴۰۰ سال پیش کرد , کلی کارش گرفت
  125
  86
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
  ۱۰۲
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  نمیخوام از این یارو حمایت کنم اما هرکی انگلیس زندگی کرده باشه میدونه این موارد وقتی میگن آزار جنسی "کودک" یا " تجاوز"،٩٠ درصد موارد معنی اون چیزی نیست که کلمه ک"ودک" و "تجاوز" تداعی میکنه. منظور دخترهای لاشی و حشیشی هرزه ای هستن که ول میگردن و برای مواد و پول و حتی غذا به خارجی ها پا میدن و چون سنشون مثلا زیر ١٨ هست از عبارت کودک استفاده میشه،که تفاوت خیلی زیادی هست با کودک به معنی یه بچه معصوم و بی آزار.اینها اخلاق هرزه و فاسدی دارن و با هم سنهای خودشون انواع تجربیات جنسی رو دارن.هیکل بزرگسال و بعد برای اخازی میرن میگن طرف بمن تجاوز کرد. از معضلات جامعه اینجاست که بی پدر مادر و عملی توش خیلی زیاده. :(
  67
  192
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
  ۵۴
  farokhzad - کنت، انگلستان
  واقعا چه قیافه هاى وحشتناکى خوب معلوم هیچ ادم سالمى تو حالت طبیعى نمیتونه با اینها ارتباط اونم از نوع جنسى برقرار کنه ! خاک تو سرش
  64
  59
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
  ۳۵
  Lolitaa - دلفت، هلند

  نفر هفدهم پلیس بوده و نه همکار پلیس! البته درین شک نکنید که پلیس هلند خیلی کثیفه !
  106
  28
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
  ۳۵
  Lolitaa - دلفت، هلند

  همین چند روز پیش برای خرید مواد غذایی جایی بودم دو سه نفر مامور با گوشی های hfکه از پشت سرشون معلوم بود (با لباسهای عادی) با کلت که بغل جیبشون بود(از برجستگی تی شرت فهمیدم) وارد شدند منم اونجا بودم یک دختر زیبایی با لباس زیباتری که آرایش کمی هم کرده بود و وبا قد یک و هشتاد وارد شد این مامورها با هم یه چیزهایی میگفتند می خندیدند من دواردور نگاهشون میکردم حواسشون بمن نبود اما من بمحض اینکه بیرون رفتند به دنبالشون رفتم و شماره ماشینشون رو یادداشت کردم و به مرکز کنترل فرستادم تا روی کارشون نظارت بیشتری بشه!
  105
  35
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
  ۵۹
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  [::Lolitaa - دلفت، هلند::]. شما که اینقدر زرنگ هستید.غصه هلندی را نخور. اونها خودشان می‌‌دانند، که چگونه با پدوفیل رفتار کنند. شما تشریف برید ایران خصوصا لرستان. که چگونه آخوند فربه با ۱۱۰ کیلو وزن. قطر شکم یک متر. در شب حضرت گونه به دخترک نحیف ۱۲ سال حمله می‌‌کند، و وظیفه شرهی خود را انجام می‌‌دهد. اگر عقل داشتی ، قانون اساسی‌ خودمان را می‌‌خواندی .که در آن. دخر بچه ۹ ساله را قابل صیغه می‌‌داند. تنها کشور در دنیا که ،که پدوفیل را رسما قانونی کرده. اگر وجدان .رساله عاقا را می‌‌خواندی .که توضیح می‌‌دهد. چگونه شهوت خود را با بچه قنداقی ارضا کنیم. غصه دختر ۱،۸۰ قد هلندی را نخور. چه می‌‌گویید ؟ چراغی که به خانه روا .به مسجد حرام، شما شرت قاری را سفت بچسب. هلند پیشکش شما
  35
  70
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۰
  ۴۲
  بردبار - بندر ماه شهر، ایران

  [::Lolitaa - دلفت، هلند::]. با ۲۵ تا نام کاربری فقط در عرض ۱ ساعت توی این سایت وارد شدی که مثلأ مثبت و منفی های کامنت های یه داستان رو به نفع ذهنِ بیمار و روانِ مریضت مثلأ مدیریت کنی ؟!!. Lolitaa. " لولی جون تو یه بیماره روحی هستی خودتو در اولین فرصت به یک روانپزشک مراجعه کن .
  31
  77
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۹
  ۴۵
  kawir - فرانکفورت، آلمان

  [::Lolitaa - دلفت، هلند::]. از امروز اسم شما را میگذارم "کارگاه چرخ تیاره!"
  25
  57
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵
  ۵۹
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  حالا لولیتا جان بقیه داستان را هم بگو. وگرنه امشب خواب نداریم.گویند که بعد از این اقدام شجاهانه، پلیس فدرال هلند. یک کمیسیون تشگیل داد و ه‌‌‌ر دو تا پلیس را به جرم نگاه هیز اخراج کردند، به شما هم قرار است مدال ملی‌ هلند را دهند. به خاطر حفظ ناموس دختر ۱،۸۰ قد بلند هلندی. خدا به حق ۱۴ معصوم عوضت دهد، که اینقدر ابروی خارجی‌ را در هلند حفظ می‌‌کنید.
  22
  59
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۲
  ۴۹
  حق بکو - لندن، انگلستان
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::] و همفکران و تمام وهابی های سنی نما. شما وهابی های سنی نما ضد ایرانی وشیعه چقدر حقیر و درمانده هستید که در تمام کامنتها خودتان دنبال تبلیغ مذهب سراسر شرک و قتل وتجاوز خودتان هستید ، حداقل اکر در دنیا ابروی و نامی به خوبی هست از اسلام ( کفتم اگرهست ) از صدقه سر شیعه ایرانی هست که در دنیا ایرانی را با فرهنک و اداب وعلم ومفیعد میشناسند نه مثل شما ها که به زن و فرزند کودک و خانواده خود رحم نمیکنید و در تمام اروپا شما ها را بعنوان افرادی مفتخور و قانونشکن میشناسند ، فارسی نوشتن و صحبت کردن دلیل ایرانی بودن نیست
  33
  34
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳
  ۵۱
  همه چیز ایران بر باد رفت - برلین، آلمان

  [::Lolitaa - دلفت، هلند::]. اگه پلیس هلند کثیفه، پلیسی که تو در ایران باهاشون همدستی به اعتقاد تو باید خیلی تمیز باشه! خودتی! پس هر چه زودتر برگرد تا گرفتار پلیس کثیف هلند نشی!خخخخ.
  25
  65
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۷
  ۳۹
  behran - کردستان، ایران
  این یارو تو دادگاه نگفته گند بزنن به این قانون، اگه ایران بودم دست کم معلم قرآن میشدم!؟
  31
  39
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۱
  ۶۸
  نازک بین - شفیلد، انگلستان
  این گزارش را خواندم و همینطور متن تمام کامنتهای نوشته شده دوستان را از نظر گذراندم .نتیجه اینکه تنها کامنتی که بخشی از واقعیت جامعه انگلیس را بطور واضح و روشن بیان کرده کامنت هموطن عزیز ( Nakamichi - لندن - انگلستان ) میباشد. دوست عزیز شما خیلی خوب واقعیت را بیان کردی. موفق باشی.
  17
  27
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۴
  ۳۵
  Lolitaa - دلفت، هلند

  [::..بر باد رفت - برلین، آلمان::].....من هیچوقت نگفتم(برو تموم کامنتهای منو ببین)که پلیس ایران بهتره ! اصولا نصف بیشتر مامورین پلیس از افراد بد(یاخیلی بد) تشکیل میشن و تنها شاید کمتر از نصف اونها ذاتا خوب و وظیفه شناس باشن!من با اینکه در مجموع دوساله اینجام بهتر ازتو که شاید ده دوازده سال اونجا هستی می دونم چه چیزی رو باید گزارش کرد!آب نریز افاقه نمیکنه!زنگ بزن اتیش نشانی!
  50
  8
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۰
  ۳۵
  Lolitaa - دلفت، هلند

  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. قربونعلی جان!....تا ببینیم شاید ایمیل یا نامه از طرفشون برام اومد!چون من خیلی وقت نیست اینجام خیلی خوب روال داستان رو نمیدونم!ولی علی الحساب مینویسم : مرگ بر آمریکا و پیرو پاتالهای مزدورش!خخخ!
  48
  7
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۰
  ۳۷
  رقص پرواز - پراگ، چک
  احتمالا ایشون از فامیلای سید روح الله موسوی خمینی هست!
  25
  37
  جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۵
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::حق بکو - لندن، انگلستان::]من نه مسلمونم نه مسیحی نه هیچ دین مزخرف دیگه و نه اعتقادی به مزخرفاتی بنام خدا دارم و اینکه مسلمان مخصوصا شیعه افکار منحرف و تروریستی دارند شکی نیست و انحراف ....شدید دارند
  23
  7
  شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۵:۵۰
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::حق بکو - لندن، انگلستان::]. فعلا که از صدقه سر همین آخوندها و اسلام ایرانی در هیچ کجای دنیا وجهه خوبی ندارد و اسلام آبروی هر چه ایرانی را برده هر چه نکبت و فلاکت و بدبختی داریم از سر همین اسلام تحمیلی که با زور شمشیر و تفنگ هست قبل از این حکومت اسلامی تحمیلی که به زور مملکت را غارت کردند پاسپورت ایرانی و خود ایرانی وجهه خوبی و بالائی داشتیم .هر چه بدبختی و ننگ هست از صدقه سر اسلام و دین هست
  24
  9
  شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۵:۵۷
  ۳۹
  آذری باهوش - میانه، ایران
  مردم ایران بیشترشون در خارج به درسخوان بودن مشهور هستند. امثال این فرد این وجهها ایرانی را خراب میکنند. دوستان سعی کنید به ایرانیها و افغانها که همزبان ما هستند در خارج کمک کنید تا آنها خود را بالا بکشند و این اتفاقات نیافتد.
  14
  13
  شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
  ۳۹
  آذری باهوش - میانه، ایران
  یه چیز دیگه هم بگم که آقای ناکامیچی درست فرمودند. اگر این آقا با دختر 17 ساله لاشی که قبلا با هزار نفر سکس داشته خوابیده باشد اونجا پلیس میگه با کودک سکس کرده که زیاد درست نیست
  14
  17
  شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
  ۳۵
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  چقدر کاربر بچه باز داشتیم و بهشون برخورده و منفی بارون کردن ما رو !!!!
  7
  5
  یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
  ۴۵
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. رفیق اینجا اسم این کارو میگذارند حمایت از کودکان،اگر واقعا میخوان از کودکان حمایت کنند باید کشیشهای مسیحی را مثله کنند،کدام حمایت ،فیلمهای پورنو نشان دهنده صداقت در حمایت از کودکان اینهاست!.اینجا رسمه اگر یک خانمی از یک خارجی شکایت کنه،من نمونه هاش را روزانه اینجا میبینم،شروع میکنند به داستان شرلوک هلمز تعریف کردن کر خارجی منو تهدید کرد ،چاقو داشت هزار چرند دیگه،ولی اگر خارجی نباشه یا طرف مایه دار باشه و چند تا وکیل گردن کلفت برای خودش اجیر کنه،این چیزها نیست وحتی سعی ،میکنند صداش در نیاد!: توی این شهت فرنگ همه چیز رنگ و وارنگ جور واجورند ادما همه شکل و همه رنگ خشک و بیکینه دلها همه چیز خوب و قشنگ ولی تا دست بزنی میخوره سرت به سنگ....
  2
  3
  شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
  نظر شما چیست؟