ایرانی ۴۸ ساله در امارات به اتهام جاسوسی به ۱۰ سال زندان محکوم شد

دادگاه استیناف ابوظبی این مرد را محکوم کرد. مردی به اتهام جاسوسی و کمک به برنامه هسته ای ایران به ده سال زندان و متعاقب آن اخراج از امارات متحده عربی محکوم شد.
 
وبسایت گلف نیوز نوشت دادگاه استیناف ابوظبی روز چهارشنبه رضا محمد حسین مظفر، یک ایرانی ۴۸ ساله، را به اتهام جاسوسی و تقلب در قاچاق تجهیزاتی که می تواند در برنامه هسته ای ایران استفاده شود گناهکار شناخت.
 
متهم همچنین به مخدوش کردن روابط امارات متحده عربی و ایالات متحده آمریکا از طریق وارد کردن این تجهیزات و قاچاق آن به ایران در نقض تحریم های مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد محکوم شد.
 
در پرونده ای مشابه در ماه آوریل، دادگاه استیناف ابوظبی یک ایرانی ۴۶ ساله را به مجازات ده سال زندان و اخراج از امارات پس از پایان دوره حبس محکوم کرده بود.
 
او متهم بود که قصد قاچاق یک ژنراتور بزرگ و تجهیزات دیگر به ایران را داشته بود که می توانسته در برنامه هسته ای جمهوری اسلامی مورد استفاده قرار بگیرد.
 
او سپس سعی کرده بود با اسناد رسمی جعلی آن تجهیزات را از طریق میانمار به ایران صادر کند.
+19
رأی دهید
-13
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟