فائزه هاشمی نبود وزیر زن در دولت روحانی را مایه آبروریزی خواند

فائزه هاشمی، فعال سیاسی و دختر اکبر هاشمی رفسنجانی از نبود وزیر زن در دولت دوم حسن روحانی انتقاد کرده و آن را مایه آبروریزی خوانده است.
 
خانم هاشمی در مصاحبه با روزنامه قانون گفته است برای انتصاب وزیر زن "باید هزینه داد."
 
او پرسیده است: "چرا زن نباید وزیر شود؟ روحانی چه پاسخی برای بانوان ایران زمین دارد؟"

حسن روحانی روز چهارشنبه سه زن را به عنوان معاون و دستیار خود در دولت جدید معرفی کرد. او معصومه ابتکار را به عنوان معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، لعیا جنیدی را به عنوان معاون حقوقی و شهیندخت مولاوردی را به سمت دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی منصوب کرد.
 
نداشتن وزیر زن در کابینه آقای روحانی با انتقادهای فراوانی رو‌به‌رو شد. پس از انقلاب ۵۷ مرضیه وحید دستجردی، به عنوان وزیر بهداشت در دولت محمود احمدی‌نژاد، تنها زنی است که به مقام وزارت رسیده است.
 
فائزه هاشمی در مصاحبه با روزنامه قانون گفته است آقای روحانی "باید بداند زنان به او رای دادند و زنان این قدر ارزش دارند که به خواسته‌های خود برسند."
 
خانم هاشمی گفته است "نمی‌توانیم بگوییم وزیر زن داشتن نوآوری است، برای ما آبروریزی است که در افغانستان وزیر دارند و ما نداریم."
 
در دولت فعلی افغانستان سه وزارتخانه زنان، مبارزه با مواد مخدر و معدن در دست زنان است که البته به غیر از وزارت زنان دو وزارتخانه دیگر سرپرست زن دارند.
 
وزیر تحصیلات عالی افغانستان هم زن بود ولی چند ماه پیش از سمت خود کناره‌گیری کرد.
 
در کابینه اول آقای روحانی هم هیچ زنی وزیر نبود و تنها سه معاونت ریاست جمهوری به عهده زنان بود. در کابینه جدید تعداد این معاون‌ها به دو نفر رسیده است.
 
خانم هاشمی گفته است آقای روحانی باید حضور نداشتن زنان در کابینه را با پست‌های بلندپایه مدیریتی مانند معاون وزیر، استاندار، فرماندار و رئیس دانشگاه جبران کند.
'شاید من یک پروژه هستم'
فائزه هاشمی در مصاحبه با روزنامه قانون گفته است که پس از مرگ اکبر هاشمی رفسنجانی، چهار نفر از اعضای خانواده او ممنوع‌الخروج شده‌اند. مهدی هاشمی برادر او به اتهام "اختلاس٬ رشوه و مسائل امنیتی" در حال گذراندن حکم ۱۰ سال حبس است.
 
خانم هاشمی گفته است این "واهمه" وجود دارد که "ما از کشور برویم." او افزوده است نمی‌داند به چه دلیل پسرش را هم ممنوع الخروج کرده‌اند.
 
حسن لاهوتی، فرزند فائزه هاشمی و نوه اکبر هاشمی رفسنجانی در فروردین ۱۳۸۹ هنگام بازگشت از سفر خارج به تهران به مدت کوتاهی بازداشت و زندانی شد.
 
خانم هاشمی گفته است "شاید من یک پروژه باشم، اول شایعات را می‌سازند و سپس بهره‌برداری می‌کنند." او خود را یک "سوژه امنیتی" توصیف کرده است.
 
فائزه هاشمی در مورد مرگ پدرش و شایعه‌های پیش آمده در باره آن گفته است فوت پدرش "به حدی ناگهانی" بوده که ابهاماتی را برای جامعه و فرزندان آقای هاشمی به وجود آورده است. او گفته است "شورای امنیت اقداماتی (در این زمینه) کرده ولی نتیجه خاصی محرز نشده و ابهام وجود دارد."
+21
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۵
  Azadi199 - پاریس، فرانسه

  حرفش کاملا درسته. حرف حساب جواب نداره. از این همه بانوی فرهیخته که در کشور داریم، یکیشون شایستگی وزارت نداشت ? در دولت جدید فرانسه ۵۰% از وزرا زن هستند و ۵۰% مرد. ببینید چقدر ما با جهان پیشرفته فاصله داریم.
  1
  24
  ‌پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
  ۴۱
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن
  میگم ، چطوره شما و خواهر گرامى شما رو پیشنهاد بدیم به روحانى ، واسه دو وزارتخونه ! شاید بتونیم یه طورایى ، جلو این آبرو ریزى رو بگیریم ! روح بابا هم راضى میشه و آروم میگیره!
  3
  17
  ‌پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  از کجا به کجا رسیدیم که امروز این کلاغ سیاه با چادر و چاقچور خودش را مدافع حقوق زنان جا میزنه! انگار نه انگار که روزى بانوى فرهیخته، فرخ رو پارسا، وزیر آموزش و پرورش این کشور بود و پدر کوسه و مزَوِر این فزه خانم حکم اعدام او را نوشت.
  0
  22
  ‌پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
  ۳۹
  sama128 - شیراز، ایران
  بابا وزیر زن که باید تو کابینه می بود و نیست پیشکش این سه تا زن معرفی شده مثل اون ابتکار کاسه لیس سال ۵۸ تاحالا اینها همه پیشکش آقای روحانی با عدم پیگیری بخور بخورها حقوق های چند ده میلیونی ضد و بند ها و هزاران فساد اخلاقی و مادی در سازمانهای تحت پوشش دولت علی الخصوص تامین اجتماعی و زیر مجموعه هاش که گندش عالم و آدم را گرفته پس چراکاری نکردی ، گزارشات موثق مردمی با اسناد و مدارک ارائه شده چرا رسیدگی نشد ِآخه تو کدوم تشکیلات خود حراست وبازرسی میشن شریک دزدها . با این پیگوش انداختنت نه به این۲۴ میلیونی که بهت رای دادن بلکه به کل ملت خیانت کردی. تمام شعارهای انتخاباتی تو طبل تو خالی و حرف مفت برای رای اوردن بود بس. کمی نظارت کن حیف و میلها را ببین حقوق های نجومی بدون یک اپسیلون خروجی را ببین پس کی میخوای ببینی شاید نمره عینکت رفته بالا گزارشات را نمیتونی بخونی.ببین یه حراست و بازرس دزد بجای دزد گرفتن چطور ۲ تا ۲ تا ماشین مدل بالا میخرن ببین بد نیست. حراست و بازرسین دزد پرور شریک دزد. خوراک مدیران جوجه برگ گردو اعلا پنیر لیقوان اعلا و. میوه عالی و....
  1
  5
  ‌پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  ۱۰۴
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  آبروریزی اینست که هفتادوپنج درصد کودکان در ایران از حق داشتن حتی یک مدرسه برای تحصیل و آموزش بزبان مادری خود محروم هستند. تحمیل زبان فارسی در مدارس هولناک ترین جنایت دیکتاتوری حاکم بر ایران است.
  10
  5
  ‌پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۰
  ۴۱
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا
  تو کابینه بابات بود!!!!!
  0
  10
  ‌پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.