سخنگوی جامعه روحانیت مبارز خواستار رسیدگی به پرونده‌های احمدی نژاد شد

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت "تخلفات آقای احمدی نژاد" در دوران مسئولیتش، باید پیگیری قضایی می‌شده تا به رهبر جمهوری اسلامی ایران گزارش بدهند "آیا شایستگی‌ ادامه خدمت در جایگاه ریاست‌جمهوری وجود دارد یا خیر" غلامرضا مصباحی مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز، گفت که این تشکل روحانی از قوه قضاییه می خواهد رسیدگی به "پرونده‌های احمدی‌نژاد" را "در دستور کار قرار دهد".
 
به گزارش خبرگزاری فارس آقای مصباحی مقدم تاکید کرد که در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد "تخلفات فراوانی اتفاق افتاده" و افزود: "از جمله برای اجرای غلط قانون هدفمندی یارانه‌ها که کمیسیون نظارت بر هدفمندی دو بار گزارشی را به مجلس ارائه داد و هر بار حکایت از ۱۲ تخلف در نحوه اجرای قانون هدفمندی داشت."
 
جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علیمه قم، بانفوذترین تشکل های روحانیون محافظه کار در ایران محسوب می شوند که بسیاری از اعضای آنها دارای سمت‌های بالای حکومتی هستند.
 
غلامرضا مصباحی مقدم گفت "تخلفات آقای احمدی نژاد" در دوران مسئولیتش، باید از سوی دیوان محاسبات کشور و قوه قضاییه پیگیری می‌شده تا به رهبر جمهوری اسلامی ایران گزارش بدهند "آیا شایستگی‌ ادامه خدمت در جایگاه ریاست‌جمهوری وجود دارد یا خیر".
 
آقای مصباحی مقدم ادامه داد: "این تخلفات در حال حاضر نیز قابل‌ تعقیب است و ما از قوه قضاییه تقاضا می‌کنیم که به این مساله رسیدگی کند و خواسته جامعه روحانیت مبارز این است که پرونده‌های احمدی‌نژاد را در دستور کار قرار دهد".
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز همچنین اعلام کرد که درخواست رسیدگی به "تخلفات" محمود احمدی نژاد، در آخرین جلسه جامعه روحانیت مبارز مورد تاکید اعضای این جامعه قرار گرفته است.
 
وی در بخشی از این سخنان، که در جمع خبرنگاران رسانه ها مطرح شد، گفت آقای احمدی‌نژاد هر از گاه اتهاماتی را علیه مسئولان حکومت مطرح می کند بدون اینکه مورد رسیدگی قرار بگیرد. غلامرضا مصباحی مقدم افزود محمود احمدی نژاد اخیرا در سخنانی که در آن "معلوم نیست شخصی که از او صحبت می‌کند کیست"، اتهاماتی را علیه شخصی که "گاهی به هشتاد ساله یا نود ساله بودن او تاکید می‌شود" مطرح کرده است.
 
وی افزود: "این درست نیست که آقای احمدی‌نژاد هر از چند گاهی بیاید و سخنانی را نسبت به مسئولان عالی رتبه نظام و خصوصا مسئولان قوه قضاییه مطرح کند. آقای احمدی‌نژاد ظاهرا خودش را در شرایطی می بیند که از موضع طلبکارانه سخن می‌گوید، اما ما می‌خواهیم بگوییم که ایشان بدهکار است، بیاید و بدهی‌اش را پرداخت کند."
دادستان دیوان محاسبات اخیرا گفت تا کنون هفت حکم قطعی قضایی علیه محمود احمدی‌نژاد صادر شده است. درواکنش، آقای احمدی نژاد تهدید کرد که دیگر "حساس وظیفه می‌کند تا پشت پرده این نقشه شوم و این اقدامات زشت را برملا کند" اظهارات دادستان دیوان محسبات
 محمود احمدی نژاد هفته پیش با انتشار نامه ای سرگشاده تهدید کرد با وجود آنکه قصد داشته "به خاطر مصالح کشور" در برابر اتهامات سکوت کند اما دیگر "احساس وظیفه می کند تا پشت پرده این نقشه شوم و این اقدامات زشت را برملا نماید".
 
وی بدون توضیح بیشتر، اظهارات دادستان دیوان محاسبات مجلس در مورد تخلفات دولت خود را "سراسر کذب" دانست و افزود این اظهارات "که به پشتیبانی صاحبان قدرت تکرار می شود بر خلاف قانون اساسی و مستوجب تعقیب قضایی است".
 
رئیس دولت های نهم و دهم در نامه خود خطاب به "ملت ایران" نوشت: "از آنجا که طی سالهای اخیر شکایت ما از افترا و اتهام زنندگان تا کنون رسیدگی نشده است... به زودی شرح کاملی از اصل ماجرا و توطئه های غیر اخلاقی طراحی شده را با شما در میان خواهم گذاشت."
 
فیاض شجاعی، دادستان دیوان محاسبات مجلس ایران، یکشنبه ۸ مرداد مصاحبه‌ای با روزنامه اعتماد گفته بود تا کنون هفت حکم قطعی قضایی علیه محمود احمدی‌نژاد صادر شده که همه در حال اجرا هستند. وی افزوده بود از مجموع این ۷ پرونده، ۵ پرونده نفتی و ۲ پرونده غیرنفتی است.
 
به گفته دادستان دیوان برای جبران ضررهای ناشی از تصمیم‌های محمود احمدی‌نژاد رای قطعی صادر شده اما حجم این زیان‌ها به قدری زیاد است که "زمینه اجرای آن [احکام صادر شده] فراهم نیست".
 
به ادعای او رئیس جمهور سابق ایران در یک مورد به جبران بیش از ۷ هزار میلیارد تومان محکوم شده است.
 
آقای شجاعی درباره این پرونده گفته بود: "این محکومیت بابت واریز غیرقانونی ۲۶ هزار میلیارد ریال از محل میعانات گازی تحویلی به مجتمع‌های پتروشیمی و مبلغ ۴۴ هزار میلیارد ریال از محل شرکت ملی نفت ایران و مالیات بر ارزش افزوده به حساب سازمان هدفمندی یارانه‌هاست."
 
پرونده های تعویض نفت خام با دیگر میعانات، دانشگاه ایرانیان، سازمان هلال احمر و شرکت صنایع پتروشیمی، از دیگر "تخلفات"رئیس جمهور سابق مطابق اظهارات دادستان دیوان محاسبات بود.
+13
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۰
  نازک بین - شفیلد، انگلستان
  احمدی نژاد از تبار آنوسی ( یهودیانی که تظاهر به مسلمانی میکنند) میباشد وبا برادران لاریجانی هم مسلک میباشد . و به همین خاطر هر گز محاکمه نخواهد شد . یعنی برادران لاریجانی اجازه این کار را نخواهند داد. حال شما خواننده میتوانی نفوذ این مافیای قدرت را در مملکت کند . کاو کنی و به بینی این واقعیت سر دراز دارد و بکجاها ختم میشود.
  1
  20
  دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۲
  ۳۵
  تیتو تیتو - تهران، ایران
  خاک بر سر رهبر که با این ملعون همفکر است و چون شریک جرمند محاکمه اش نمی کند.
  0
  6
  دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۶
  نظر شما چیست؟