جسد یک پناهجوی ایرانی در اردوگاه مانوس پیدا شد

مقامات پلیس در پاپوآ گینه‌نو می گویند جسد یک پناهجوی ایرانی در جزیره مانوس پیدا شده است. این فرد ساکن اردوگاه پناهجویان استرالیا در این جزیره بود.
 
به گفته پلیس جسد این مرد صبح امروز دوشنبه ۱۶ مرداد (۷ اوت) در مرکز انتقالی پناهجویان در لورنگائوی شرقی پیدا شده است. هویت این فرد هنوز اعلام نشده است.
 
اداره مهاجرت و حافظت از مرزهای استرالیا گفت که مقامات پاپوآ گینه نو در حال تحقیق درباره مرگ این پناهجو هستند.
 
به گفته پلیس پاپوآ گینه نو این مرد ایرانی خودکشی کرده است، اما افراد دیگر ساکن در بازداشتگاه پناهجویان مانوس این موضوع را رد می‌کنند و می‌گویند او کشته شده است.
 
مسئولیت اصلی اداره و کنترل اردوگاه پناهجویان مانوس بر عهده مقام‌های استرالیاست و این کشور هزینه آن را پرداخت می‌کند.
 
طبق قوانینی که استرالیا برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی دارد، کسانی که با قایق خود را به سواحل این کشور برسانند تا پایان رسیدگی به درخواست پناهندگی به اردوگاه‌های واقع در جزیره مانوس، متعلق به پاپوآ گینه نو، یا جزیره ناروئو در اقیانوس آرام منتقل می‌شوند.
 
حتی در صورت پذیرفته شدن درخواست این افراد هم به آنان اجازه سکونت در خاک استرالیا داده نمی‌شود بلکه آنان به "کشورهای امن" دیگری انتقال یابند.
 
سال گذشته قضات دیوان عالی پاپوآ گینه‌نو گفتند که قانون اساسی این کشور اجازه نمی‌دهد آزادی رفت‌وآمد کسی بدون محاکمه منصفانه سلب شود و پناهجویانی که به طور غیرقانونی به خاک استرالیا وارد شوند، طبق قوانین گینه مرتکب خلافی نشده‌اند و نمی‌توان آنان را در اردوگاه پناهجویان محصور کرد.
 
به دنبال صدور این حکم دولت‌های استرالیا و پاپوآ گینه‌نو موافقت کردند که این اردوگاه را تعطیل کنند، اما با گذشت حدود یک سال از آن زمان هنوز اقدامی در این مورد صورت نگرفته است.
+32
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۳
  pars40 - فرایبورگ، سوییس
  درسته که ایران و ایرانی اسیر این داعشی ها هست اما مردم ایران هرگز این نژادپرستیهای استرالیا رو فراموش نمیکنند که چه به روز مردم ما میارن اونجا حیف که کاره نیستم وگرنه اول از همه سفارتش رو میبستم و اجازه ورود یک استرالیلیی به ایران رو نمیدادم . خاک ایران خیلی مقدس تر از اینه که هر آشغالی بیاد توش . خاک بر سر آخوند بی عرضه عرب پرست .
  3
  17
  دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
  ۵۵
  farokhzad - کنت، انگلستان
  خیلى واقعا اوفت داره یک کشورى که ٣٠٠ سال قدمت نداره ! دقیقا همون کشوریکه بچه ها رو از مادران سیاه شون جدا میکردن که سفید پوست ها نگه دارن بعد امسال همین ها میگفتن ایران دموکراسى توش نیست ! روشعنفکرهامونم که اغلب از این ادم هاى ندید بددید بودن امده بودن اروپاه و امریکا فکر میکردن اروپاه و امریکا یک شبه اینجور پیشرفت کردن و این ابله ها هم توقع پیشرفت یک شبه رو از ایرانمان داشتن ایرانى که پادشاهان پهلوى تحویل گرفتن از قاجار و تحویل به این اغایون دادن ! در اخر امیدوارم هیچ انسانى از ایرانى و افریقایى و افغانى و عراقی و اینجور جاها نباشه شرم بر استرالیا
  4
  4
  دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۵
  نظر شما چیست؟