محمدرضا باهنر: می‌گویند چرا حصر را برنمی دارید؛ از کجا معلوم وقتی این آقایان بیرون آمدند دوباره کنفرانس خبری نگذارند و بیانیه ندهند؟!

محمدرضا باهنر معتقد است که «اگر موسوی و کروبی محاکمه شوند، حکم و مجازات‌شان خیلی سنگین خواهد بود و طرفداران محاکمه قطعا پشیمان می‌شوند»
 
به گزارش «انتخاب»، نائب رئیس سابق مجلس در پاسخ به کسانی که خواستار رفع حصر هستند، این سئوال را طرح کرد و گفت: «من سوالی می‌کنم از کجا معلوم که آقایان سران فتنه وقتی آمدند بیرون دوباره کنفرانس خبری نگذارند و بیانیه ندهند؟!»
 
بخش هایی از مصاحبه اعتماد با باهنر در زیر می آید:
 در ماجرای حواشی انتخابات سال ٨٨، بعضی از نمایندگان مجلس مثل آقای مطهری معتقد بودند و البته هستند که باید تکلیف همه‌چیز روشن شود و مقصران محاکمه شوند. نظر شما چیست؟ می‌دانید تکلیف چطوری باید روشن بشود؟ اگر به صورت جدی و براساس قوانین موجود کشور محاکمه بشوند، این آقایان سران فتنه مجازات‌شان بالاست. نظام نمی‌خواهد این کار را بکند. می‌گویند چرا حصر را برنمی‌دارید، من سوالی می‌کنم از کجا معلوم که آقایان سران فتنه وقتی آمدند بیرون دوباره کنفرانس خبری نگذارند و بیانیه ندهند؟!
 در دادگاه که نمی‌توانند کنفرانس خبری بگذارند و بیانیه بدهند؛ صرفا محاکمه شوند.
 گفتم خدمت‌تان؛ اگر محاکمه شوند، حکم و مجازات‌شان خیلی سنگین خواهد بود و طرفداران محاکمه قطعا پشیمان می‌شوند.
 آقای احمدی‌نژاد هم باید محاکمه شود؟ یعنی ایشان هم در آن ماجراها مقصر بود؟
 احمدی‌نژاد در اتفاقات سال ٨٨ تقصیر دارد، ولی ببینید تقصیر داشتن تا جرم مرتکب شدن دو مقوله است. یکی هست مجرم است یکی هست مقصر است.
 آقای احمدی‌نژاد در انتخابات خوب عمل کرد یا نه؟
 نه خیلی بد عمل کرد؛ من هم قبول دارم، کار مجرمانه‌اش هم این بود که در مورد دو، سه نفر مثل آقای هاشمی و آقای ناطق حرف‌هایی را مطرح کرد. اگر زمانی دادگاهی در این باره تشکیل بشود، احمدی‌نژاد باید آن حرف‌ها را ثابت کند و اگر نتواند، محاکمه می‌شود. ولی خب ببینید، این حرف‌هایی که او زد، تهدید امنیتی نبود، بلکه تهمت فردی بود. کار سران فتنه کار امنیتی بود، کار به هم ریختن کشور بود.
 این صحبت‌ها را همان سال ٨٨ هم مطرح می‌کردید؟
 بله، قطعا.
 ولی بعضی از هم‌حزبی‌های‌تان به شما و چند نفر دیگر لقب «ساکتان فتنه» را داده‌بودند!
 حرف‌های من موجود هست. بروید در اینترنت سرچ کنید، هم صحبت‌هایم هست و هم موضع‌گیری‌ها و هم مصاحبه‌هایم. چه کسی گفته من ساکت بودم؟! من همه نقدهایم را مطرح کردم. دیگر این سوال و جواب بس است. وقت‌تان تمام شد! بروید، باید با یک گروه دیگر هم مصاحبه کنم.
+5
رأی دهید
-73

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی

  شما ها که مدعی ازادی بیان هستید ، چه اشکالی داره اونا بیانیه بدن طرف پیروز انتخابات بوده حق قانونیش رو خوردین بیانیه هم نده؟ ممکن قانون زوری شما این حق رو ازش سلب کرده باشه ولی ازادگی و جوانمردی حکم میکنه که بر خواسته هاشون پافشاری کنن و به عنوان مسئول حفظ قانون اساسی با شما برخورد کنن
  4
  32
  ‌سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Omidee - منچستر، انگلستان

  این حرف خلاف قانون اساسی است. جناب باهنر یا شاید بهتر باشه بگم بی هنر، پس آزادی بیان که اینقدر ازش حرف می زنید چی میشه اگر محصورین اجازه حرف زدن نداشته باشند؟ محصورین بدلیلی در حصر هستند که اکنون تمام مقامات آن دلیل را به نحوی قبول دارند و آن هم متقلب بودن احمدی نژاد است. پس اکنون که ثابت شده است ایشان حرف حق و درست زده اند آزادشان کنید بدون هیچگونه پیش شرطی.
  0
  28
  ‌سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  جمهوری سکوت - فرانکفورت، آلمان

  به زودی خودت هم در استخر شنا میکنی
  0
  31
  ‌سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Herzl - امستردام، هلند

  آقاى بى هنر وضعت خیلى خرابه به کمپهاى ترک اعتیاد مراجعه کن.
  0
  33
  ‌سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.