سی ان بی سی: ایران کلی مشکل دارد، بعدی آن می تواند بحران بانکی باشد

خلاصه نوشته ای از جیسون گویرتز
 این روزها هیچ چیز در اقتصاد ایران ساده نیست و شرایط ممکن است به زودی سخت تر شود.
 
کنگره آمریکا ایران را به خاطر فعالیت هایش در سوریه، برنامه موشک های بالیستیک و دیگر فعالیت های بر هم زننده ثبات هدف تحریم های جدیدی قرار داده است. بر مبنای برجام، ایران در برابر دیگر تحریم های خارج از حوزه برنامه هسته ای مصون نیست.
 
رامین ربیعی، مدیر شرکت سرمایه گذاری فیروزه، بزرگترین موسسه سرمایه گذاری تهران برای پول های خارجی، می گوید: «قطعا نگرانی هایی درباره تحریم های جدید، به ویژه تاثیر آن ها بر تجارت با اروپا و آسیا وجود دارد».
 
دولت روحانی کوشید نرخ تورم را در ایران پایین بیاورد، اما ترکیب نرخ تورم پایین و نرخ بهره بالا تا بیست و پنج درصد نشانه های یک بحران بالقوه است.
 
کسانی که در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد وام های پر خطر و کوتاه مدت گرفتند اینک برای باز پرداخت آن مشکل دارند.
 
بازار سهام ایران سه درصد در سال جاری میلادی رشد داشته و ارزش صندوق های مالی عمده ایران که سرمایه خارجی جذب می کنند دوازده درصد بالا رفته است، اما بحران بانکی ایران ممکن است امیدها به عادی شدن شرایط اقتصادی ایران را بر باد بدهد.
+42
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۱
  جمهوری سکوت - فرانکفورت، آلمان
  وقتی همه کارها دستوری باشد تا منطبق بر واقعیت نتیجه همین میشود
  1
  18
  ‌پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
  ۳۷
  Dr.Alex - واشینگتون، ایالات متحده امریکا
  دولت و دولتمردان دزد! . روزگاری با اشک و اندوه و حسرت از این دوره ننگین تاریخی سخن خواهیم گفت و یاد خواهیم کرد. آنقدر بی دست و پا و اخته بودیم که تمام عاملان این جنایات بدون مجازات و از پیری مردند و یا دارند می میرند!
  0
  3
  جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۲
  نظر شما چیست؟