ابراهیم رئیسی: تصور می‌کردیم که روحانی در تخریب و تهمت حد نگه دارد

ابراهیم رئیسی در انتخابات دوازدهم ریاست‌جمهوری ایران بیش از ۱۵ میلیون رای به دست آورد. نماینده اصلی اصولگرایان در انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم در مصاحبه‌ای گفته که تصور می‌کرده است حسن روحانی در انتخابات حداقل به واسطه لباس روحانیتش، «در تخریب و تهمت حد نگه دارد» ولی محاسبه‌های او به هم خورده است.
 
ابراهیم رئیسی در مصاحبه با برخی از مدیران عامل خبرگزاری‌های ایران که متن آن روز سه‌شنبه ۲۰ تیرماه از سوی خبرگزاری تسنیم منتشر شد، گفته که «حقیقتا بنده این حجم از تخریب و ترساندن مردم را پیش‌بینی نمی‌کردم»، و سپس با اشاره به حسن روحانی افزوده است: «چون پیش خود می‌گفتم اولاً طرفِ رقابت، فردی است که لباس دین و روحانیت را به تن دارد و لااقل در این قضیه حد نگه می‌دارد؛ نه اینکه کاری نمی‌کند، بلکه بالأخره تا یک جایی جلو می‌رود».
 
تولیت آستان قدس رضوی می‌گوید محاسبه‌اش این بوده که رییس‌جمهوری ایران، «از اول انقلاب مسئولیت داشته، بنابراین لااقل حریم نظام و اصول اخلاقی انتخابات را نگه می‌دارد؛ ثالثاً اکنون رئیس‌جمهور است و شئونات رئیس‌‌جمهور را حفظ خواهد نمود؛ خب در انتخابات و خصوصاً ده روز آخر هر سه محاسبه ما بهم خورد».
 
ابراهیم رئیسی در انتخابات دوازدهم ریاست‌جمهوری ایران بیش از ۱۵ میلیون رای به دست آورد ولی در جریان رقابت‌ها، بارها دولت حسن روحانی را به انجام «تخلفات مهندسی‌شده» در انتخابات متهم و از ادبیات او انتقاد کرد.
 
آقای روحانی در سخنرانی‌های خود شدیدا به سابقه این نامزد اصولگرایان حمله کرده و از جمله روز ۱۸ اردیبهشت گفته بود: «مردم ایران اعلام می‌کنند آنهایی که در طول ۳۸ سال فقط اعدام و زندان بلد بودند را قبول ندارند».
 
اشاره رییس‌جمهوری ایران به سابقه ابراهیم رئیسی بود که از سال‌های ابتدایی انقلاب بهمن ۵۷ عهده‌دار سمت‌هایی قضایی از جمله دادستان کل کشور و معاون اول قوه قضائیه بوده است.
 
آقای روحانی یک روز پیشتر نیز در ارومیه در سخنانی که خطابش به نامزدهای اصولگرا در انتخابات بود، تاکید کرده بود:‌ «در طول سال‌های گذشته آنچه از شما صادر شد کلمه ممنوعیت بود؛ ممنوعیت قلم و ممنوعیت تصویر. لطفاً شما دم از آزادی نزنید که آزادی خجالت می‌کشد. شما دم از انتقاد نزنید که در نهادی کار می‌کنید که هیچ‌کس جرئت نمی‌کند از آن نهاد حتی یک بار انتقاد کند».
 
ابراهیم رئیسی که در گرماگرم انتخابات ریاست‌جمهوری، حسن روحانی را به «پرخاشگری» متهم کرده بود، در مصاحبه اخیر خود بار دیگر به وی تاخت و گفت: «فرهنگ سیاسی مسؤولان چنان تغییر کرده که همانند غربی‌ها برای کسب قدرت، کمیته عملیات روانی تشکیل می‌دهند و در آنجا برای نشر حداکثری دروغ و تهمت‌های عجیب و غریب برنامه‌ریزی می‌کنند و بعد هم که نتیجه می‌گیرند، نه تنها احساس گناه نمی‌کنند بلکه برای خودشان کف می‌زنند و می‌گویند موفق شدیم. این یعنی فرهنگ سیاسی رو به انحطاط است».
 
وی، دولت یازدهم را متهم کرده که نتوانست «در طول چند سال در عرصه اجرا، کارآمدی ایده و عمل خود را اثبات کند» و به گفته او، به «رسانه و عملیات روانی» تکیه کرد، «چون ترساندن مردم از رقیب، نیاز به فرصت ندارد و ظرف چند روز محقق می‌شود. شما این را در انتخابات اخیر بوضوح دیدید».
 
آقای رئیسی به این پرسش که «اگر رقیب این کارها را نمی‌کرد، مردم به شما رأی می‌دادند؟» پاسخ روشنی نمی‌دهد ولی گفته است که «در انتخابات این اتفاقات افتاد و بسیار موثر هم بود. رقیب، با مجموعه تبلیغات تخریبی بی‌سابقه‌ای، چنان فضای رعب و ترس‌آلودی ایجاد کرد که صدای ما به بخشی از جامعه نرسید».
 
انتقادهای تولیت آستان قدس رضوی در حالی مطرح می‌شود که حسن روحانی در انتخابات دوازدهم ریاست‌جمهوری توانست ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار رای به دست آورد.
 
دو نامزد اصلی این انتخابات که گفته‌اند که دیگری از امکانات دولتی و عمومی برای تبلیغات انتخاباتی خود استفاده کرده است، شکایت‌هایی را به شورای نگهبان و قوه قضاییه ارائه کرده‌اند.
 
شورای نگهبان از ارسال شکایت‌ ابراهیم رئیسی و تخلفات انتخاباتی برخی از مدیران دولتی به قوه قضاییه خبر داده است و از سوی دیگر روز سه‌شنبه خبر احضار و تفهیم اتهام چهار استاندار دولت یازدهم به خاطر انتخابات منتشر شد.
 
مجید انصاری، معاون حقوقی رییس‌جمهوری ایران، نیز از طرح شکایت علیه نهادهای نظامی، انتظامی، برخی رسانه‌ها و ائمه جمعه به خاطر دخالت در انتخابات خبر داده است.
+10
رأی دهید
-80

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Iranemaa - قم، ایران

  رییسی جان تو با چه رویی صحبت می‌کنی و مردم را مخاطب خودت قرار میدی ؟ هفت میلیون رای که به آرای حضرت عالی اضافه کردند و حداقل پنج میلیون هم بخاطر رایانه ۲۵۰۰۰ تومان بهت رای دادند .اصلا کاری به تقلباتی که سپاه و شورای نگهبان که همیشه از کاندیدای مد نظر خامنه ای میکنند نداشته باشیم هم شماحداکثر ۴ میلیون رای در کل کشور داشته ای .پس اینا بدون مردم از شما خوششون نمیاد
  1
  67
  ‌سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۶
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  در قاتل بودن تو که شکی نیست ، هر چند سگ زرد برادر شغاله! :o
  2
  69
  ‌سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۹
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران

  حد نگه داشتن در مقابل یه کیسی مثل تو که سر تا پات آلوده به اعدام و دروغ و خون آلوده اس خیلی تقوای سنگین میخواد. خدایش خیلی تقوا داشت روحانی که عزراییل بهت نگفت وگرنه آیت الله اعدام که کمترین بود و آخرشم نگفتی ۶ میلیون شغل رو میخوای به چه روشی ایجاد کنی؟ ای کلک همون روش اعدام کردن شاغلین و مشغول شدن برادران بود دیگه وگرنه آقاتون که علنا گفت جوانها خودشون باید برن کار کنند یعنی چی دولت شغل ایجاد کنه و همه نمیشه استخدام دولت بشن ...ولی تو خیره دروغ به این بزرگی روبدون توجه به لباست راحت بدون اینکه حس فریب دادن مردم داشتی باشی با خیال راحت ودروغ رو میگی ولی انتظار داری روحانی و بقیه مردم درباره چیزی که صددرصد مطمن هستند و مدارک و عملت همه هست رو نگویند!!!؟ اینم از روحیات یه کسی هستش که انقدر گناه کرده و تکرار کرده که قبح گناه براش ریخته و دروغ گفتن براش اصلا هیچه حالا آدم کشتن بهش برخورده...یعنی ۶ میلیون شغل حتی واسه اقتصاد آمریکا هم انجامش شدنی نیست
  1
  29
  ‌سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۹
  ۶۷
  جوابگو - مالمو، سوئد

  من در تعجبم که شا آخوندها چرا اینقدر پرو هستید در حدیکه فاحه،،،،،ه می‌تونه سرشو بالا بگیره چون لاقل کمی‌ آبرو حالیشه،تورو که قدیمی‌ها به قاتل قتل گاه اوین می‌شناسند و با این انتخابات جوانان هم فهمیدن که تو قاتل چند هزار دختر و پسر زیر سن بودی،کسیکه فاقد انسانیتی خیلی‌ رو می‌خواد،برای مرگ خودت.
  1
  32
  ‌سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۴
  ۴۱
  آذری باهوش - میانه، ایران

  بابا امیر تتلو کجایی؟ بیا این رفیقتو ببر
  2
  27
  ‌چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۰
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  تفکر جان، بیا این رفیقت رو از برق بکش بابا
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۷
  ۷۷
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  حاج ابرام.گوش کن . تو انچنان از لباس روحانیت مایه میگذاری بخیال انکه مردم در طول این 38 سال باین لباس اعتقاد و ایمانی دارند. این یک محاسبه غلط تو است داداش. مثل بقیه محاسبات خودت که غلط از اب درامد وانگهی تو لطفا اینقدر از لباس روحانیت نگو .میدانی چرا؟؟چون با عملکرد های جنایتکارانه تو و گروه همراهت در کشتار جوانان این کشور که بگفته ایت الله اقای منتظری بنام جنایت کار ترین افراد لقب گرفتید.میزان جنایات انسانی شما همان بس که جوانان این مرز و بوم را با اتهامات واهی به جوخه اعدام داده و لاشه انها را در ماشین های کمپرسی در گور های دستجمعی دفن کردید. لطفا شما از لباس روحانیت نگوئید . زیرا عملکرد این لباس در طول این مدت غیر جرم و جنایت چیز دیگری نبوده . لباس روحانیت . لباس روحانیت. حاج ابرام سخن اخر اینکه این لباس به تن افرادی مثل تو و همفکرانت زیبنده است لطفا اینقدر لباس . لباس نکن
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۹
  ۵۱
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  آخه تو آبرو هم داری پوفیوز قاتل بی شرف
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.