دختر ترامپ بر صندلی رئیس‌جمهور آمریکا در اجلاس گروه ۲۰ نشست

از راست نخست‌وزیر کانادا، صدراعظم آلمان، دختر و رئیس‌جمهور آمریکا، رئیس بانک جهانی و نخست‌وزیر ژاپن در حاشیه اجلاس سران گروه ۲۰ اقتصاد عمده جهان، حضور ایوانکا ترامپ، دختر رئیس‌جمهور آمریکا در کنار سران جهان در نشست جانبی مقام‌های بلندپایه، خبرساز شده است.
 
ماجرا از آنجا آغاز شد که یکی از اعضای هیات روسیه در صفحه توییتر خود عکس ایوانکا ترامپ را منتشر کرد در حالی که کنار رئیس‌جمهور چین و نخست‌وزیر بریتانیا نشسته بود.
 
در توضیح عکس نوشته شده بود که ایوانکا به جای پدرش در اجلاس شرکت کرده است.
 
محور اصلی این نشست در صبح روز دوم اجلاس گروه بیست، آفریقا، مهاجرت و فقر بود.
صدراعظم آلمان و رئیس‌جمهور ترکیه هم در عکس توییت شده دیده می‌شوند علاوه بر این عکس، در تصاویر منتشر شده از اجلاس هم ایوانکا ترامپ در کنار سایر رهبران جهان دیده می‌شود.
 
یکی از سخنگویان آقای ترامپ درباره حضور ایوانکا ترامپ در نشست آفریقا گفته است که او ابتدا در صندلی پشتی نشسته بود اما بعد از ترک پدرش برای شرکت در یک نشست دیگر، مجبور شد به جای او روی صندلی بنشیند.
 
معمولا در عرف دیپلماتیک، در صورت حضور نداشتن رئیس‌جمهور یا نخست‌وزیر، وزیر امور خارجه آن کشور جای او را می‌گیرد.
 
ایوانکا ترامپ مشاور رئیس‌جمهوری آمریکا در کاخ سفید است که حقوقی برای این کار دریافت نمی‌کند.
دونالد ترامپ در نشست در حاشیه گروه بیست، نقش دخترش را در کمک به زنان جهان ستود. کریستین لاگارد، رئیس صندوق جهانی پول هم در کنار پدر و دختر دیده می‌شود ملانیا ترامپ، همسر رئیس‌جمهور آمریکا هم در سفر به هامبورگ حضور دارد اما ایوانکا در نشست‌های رسمی اجلاس نقش پررنگ‌تری دارد.
 
امروز جیم یونگ کیم، رئیس بانک جهانی اعلام کرد که با حمایت ایوانکا ترامپ و کشورهای عربستان، امارات متحده عربی و آلمان صندوق ۳۲۵ میلیون دلاری برای کمک به زنان کارآفرین جهان تاسیس می‌شود.
 
این پروژه قرار است با همکاری دولت کشورهای در حال توسعه برای کمک به زنان کارآفرین اجرا شود.
+22
رأی دهید
-46

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.