وداع رهبران جهان با مردی که دو آلمان را به اتحاد رساند

برای اولین بار مراسم یکی از رهبران اروپایی به این شکل در پارلمان اروپا برگزار می‌شد سران چندین کشوردر مراسم بزرگداشت هلموت کهل، صدراعظم سابق آلمان، به او ادای احترام کردند.
 
این اولین بار بود که چنین مراسمی پیش از خاکسپاری برای یکی از سران اروپایی در ساختمان پارلمان اروپا در استراسبورگ برگزار می‌شد.
 
کهل را "پدراتحاد دو آلمان" می‌دانند، مردی که رهبری اتحاد دو آلمان را در پایان جنگ سرد به عهده داشت.
 
آقای کهل، از حامیان اروپای متحد، ماه گذشته درگذشت. آلمان تحت رهبری او به یورو واحد پول اروپا پیوست.
 
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، مانند شماری دیگر از سران جهان در کنار تابوت او ایستاد که با پرچم آبی و ستاره‌های اتحادیه اروپا پوشانده شده بود. خانم مرکل گفت وظیفه نسل حاضر این است که از میراث هلموت کهل محافظت کند.
 
او گفت، زمانی که همه به آینده اتحاد دو آلمان شک داشتند، آقای کهل برای این اتحاد جنگید. به گفته صدراعظم آلمان، انگیزه آقای کهل آن بود که دیگر هیچ جنگی در اروپا در نگیرد.
 
خانم مرکلاز هلموت کهل به عنوان راهنما و مدیر خود یاد کرد که به او این فرصت را داد تا جایگاهی در سیاست داشته باشد.
 
هلموت کهل در زمان صدارتش، آنگلا مرکل را به عنوان وزیر زنان و سپس وزیر محیط زیست منصوب کرد. البته بعدها خانم مرکل در جریان یک رسوایی مالی علیه کهل سخن گفت و از او خواست استعفا کند.
 
بیل کلینتون، رئیس‌جمهور سابق آمریکا هم در این مراسم، صدراعظم سابق آلمان را به خاطر تلاش برای اتحاد دو آلمان و ایجاد اتحادیه اروپا، ستود.
 
آقای کلینتون گفت "تمام ما آمدیم. برای چه؟ چون هلموت کهل به ما فرصت داد که در اتفاقی عظیم‌تر شریک شویم."
تابوت آقای کهل را برای دفن به کلیسایی در شهر اشپیر بردند بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه و دمیتری مدودف، نخست‌وزیر روسیه هم در این مراسم حضور داشتند.
 
بعد از این مراسم در پارلمان اروپا، هلموت کهل را در شهر اشپیر آلمان دفن می‌کنند.
+18
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  این جنین است قدردانی از رهبر و یا صدراعظم یک کشور متمدن. در کشور های متمدن مردم و سیاستمداران قدر خدمتگزاران خود را میدانند. و مطالب بالا تائید عرایض بنده است. بگذار گفته کوتاهی از این مرد بزرگ در هنگام فعالیت و زحماتش برای اتحاد دوالمان برای شما بگویم. هلموت کهل در یکی از سحنانش در هنگام پیوند دو المان گفت .:انسان تا انزمانی که زنده است باید منشا خدمات برای ملت و کشور خود باشد . والا ساخت مجسمه پس از پایان زندگی او بسیار جالب نیست . زیرا سر مجسمه را کبوتر ها خراب می کنند. و پای ان مجسمه را سگ ها می شاشند...... مردان بزرگ همیشه کلمات قصار با معانی بالا دارند. روح این مرد خدمتگزار شاد
  5
  34
  شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.