آیا ایرانیان عصبانی ترین مردم جهان هستند؟ - طنز

ایران وایر ، شراگیم زند
به تازگی موسسه گالوپ که یکی از شناخته شده ترین موسسه های نظرسنجی در جهان است فهرستی منتشر کرد و طی آن مدعی شد که بر اساس نظرسنجی ها و آمارگیری های صورت گرفته کشور ایران عصبانی ترین مردم را در بین کشورهای جهان دارد و بعد از ایران عراق و سودان در رتبه های بعدی عصبانی ترین کشورهای دنیا قرار دارند.
 
از آنجا که مقر موسسه گالوپ در واشنگتن دی سی آمریکاست و شهید بهشتی ما اوایل انقلاب در یک جمله تاریخی فرموده بودند: « به آمریکا بگوئید از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر» ما احتمال دادیم که این نظر سنجی شیطنت آمیز و مجعول باشد و آمریکائیها قصد داشته اند که به این طریق انتقام آن فرمایش تاریخی را از ایرانیها بگیرند غافل از اینکه در اینجور مواقع بهتر است به جای فرافکنی آب را بریزند همان جایی که می‌سوزد... داشتیم متنی آتشین و دندان شکن اماده می‌کردیم که مواجه شدیم با لینک این نظر سنجی در یکی از صفحات ایرانی و چشممان افتاد به کامنتهای کاربران ایرانی در زیر آن... فورا دهنه ی افسار قلم را کشیدیم و قلم را بی سر و صدا یک گوشه ای پارک دوبل کردیم و تصمیم گرفتیم به موضوع ورود ننمائیم... برای اینکه شما هم زیاد ذهنتان را درگیر این مساله و صحت و سقم این نظر سنجی ننموده و اعصاب خودتان را خراب تر از این که هست نکنید با هم گوشه ای از کامنتهای کاربران ایرانی را در زیر لینک این نوشته مرور می‌نمائیم:
 
کامنت یک: شما اگر شرف داشتید و خائن به وطن خود نبودید چنین خزعبلاتی را برای اثبات نوکری خود به بیگانگان کار نمی‌کردید... به کوری چشم شما ایرانیان همواره به سعه صدر، مهربانی، ادب و خویشتنداری در جهان زبانزد بوده اند. ولی چه فایده که گوساله هایی مثل شما فقط مثل سگ برای اربابانتان دم تکان می‌دهید!
 
کامنت دوم: خاک بر سر ادمین قرمساق این صفحه که نظر سنجی یک موسسه آمریکایی برایش می‌شود حجت و آن را نشر می‌دهد اما چشمان کور شده اش را به روی اینهمه قتل و خشونتی که در خود همین آمریکا در جریان است بسته است.
 
کامنت سوم: متاسفم! (همراه با یک ایموجی با صورت برافروخته در حالی که دارد بخار از گوشش بیرون میزند)
 
کامنت چهارم: ایرانیان عصبانی ترین مردم جهانند؟ می‌دانید اولین منشور حقوق بشر در همین ایران و توسط ایرانیان نوشته شد و تا قبل از اینکه اعراب سوسمارخور به ما حمله کنند بزرگترین تمدن را در تمام جهان داشتیم؟ شما یا نمی‌دانید چه می‌گوئید یا می‌دانید و گ* اضافه می‌خورید که اینچنین می‌گوئید!
 
کامنت پنجم (در پاسخ به کامنت چهارم): جالب است... ادمین این صفحه می آید و یک مزخرفی را نشر می‌کند و از آن ور این آقای سطل عن طلب می آید و از منشور حقوق بشر می‌نویسد... قابل توجه دوستانی که ایشان را نمی‌شناسند... این آقا ادمین پیج «آخوندها را با روده هایشان دار خواهیم زد» است که به خاطر یک خط انتقاد که من در پیجشان کردم به من فحش خوارمادر دادند و من را بلاک کردند!
 
کامنت ششم : آدم واقعا تعجب میکنه از دیدن کامنتها... یک عده حیوان وحشی اینجا افتاده اند به جان یکدیگر... واقعا خاک بر سرتان که نمی‌توانید مثل آدم گفتگو کنید و یک جواب درست به ادمین بیشعور این صفحه که ایرانیان را عصبانی ترین مردم دنیا معرفی کرده است بدهید.
 
کامنت هفتم (کامنتگذار چهارم در پاسخ به کامنتگذار پنجم): خود توی آخوندزاده را هم باید مثل سگ با روده هایت دار زد...اگر آخوندزاده نبودی می‌دانستی که جایی که به هویت و روح آریایی ملت ما توهین شده و ایرانیها را حتی از مردم سودان و عراق هم پائین تر معرفی کرده است باید توی دهن ادمین زد نه اینکه بیایی جای سوزش ت را نشان بدهی و ننه من غریبم بازی راه بیندازی!
 
کامنت هشتم: *** توی این صفحه و کامنتگذاراش و هرچی که هست !
+41
رأی دهید
-7
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  روانشناس مشاور - تهران، ایران
  هر انسانی بازتاب فرهنگی است که در آن زندگی می کند و سخنانی که بر زبان می آورد نشانگر فرهنگ و تربیت خانوادگی وی می باشد. به یقین انسانی که قادر است درخواست ها و دیدگاههای خود را در کلیه موارد اعم از زندگی خصوصی یا اجتماعی خویش به شکلی منطقی و با سعه صدر و آرامش با دیگران در میان بگذارد هرگز زبان به توهین و تهدید اطرافیانش​نخواهد گشود و همواره تلاش خواهد کرد با گفتگو و تعامل با مردم به راه حل منطقی دست یابد.
  4
  4
  ‌سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۲
  ۴۱
  daneshmahdi - تهران، اتریش
  وقتی همه از دزدی میکنیم و دستمان درجیب هم است ،عصبانی میشویم. وقتی همه به هم دروغ میگوئیم ، عصبانی میشویم. وقتی مخواهیم همه به زنمان احترام بگذارند ولی خودمان بمحض توان به هر زنی دست درازی میکنیم ، عصبانی میشویم. وقتی خودمان وظیفه خودمان را انجام نمیدهیم ولی دیگران بایستی وظیفه شان را تا بال آمدن جانشان انجام دهند ، عصبانی میشویم. وقتی در رانندگی به هیچکس راه نمیدهیم ولی دیگران باید از سر راه ما کنار بروند ، عصبانی میشویم. وقتی خودمان زمین کسی دیگر را قایمکی ...نیم و به حساب زرنگی مان میگذاریم و وقتی پا به زمین خود میگذاریم می بینیم که تپه ای . باقی نمانده عصبانی میشویم. همه مالیات بدهند تا خدمات اجتماع برای ما خوب باشد ولی از ما هم مالیات بگیرند عصبانی میشوی. از خواب که بلند میشویم همه میخواهند ما را عصبانی کنند و گرنه ما خودمان خوبییم.از اینهم عصبانی میشویم.
  1
  7
  ‌سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۸
  ۱۰۲
  amonbede - تهران، ایران
  فقط کامنت هشتم :) :)
  2
  2
  ‌سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۳
  ۳۰
  پرنده آبی - شیراز، ایران
  به نظر من ، مردم ایران افسرده ترین مردم جهانند و این افسردگی باعث شده شادترین مردم جهان هم بشن. ممنونتون میشم اون متن آتشین خودتون هم آماده کنین و بزارین توی سایت.
  0
  0
  جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
  نظر شما چیست؟