جزئیات ماجرای حمله اسید پاش کینه جو به ۱۴ زن و کودک

مرد موتورسوار که در جریان انتقامی کور، ١٤زن و کودک را هدف اسیدپاشی قرارداده وگریخته بود در کمتر از سه ساعت، با ردیابی‌های پلیسی شناسایی و دستگیرشد.
به گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، ساعت ١:٣٠ دقیقه بامداد پنجشنبه ١٨ خرداد، گزارش اسیدپاشی به روی ١٤ زن و کودک دریکی از بوستان‌های جنوب پایتخت به مأموران پلیس و بازپرس کشیک قتل اعلام شد.دقایقی بعد نیز بازپرس جنایی و تیم تحقیق راهی بوستان خاوران در جنوب تهران شدند؛ درجریان تحقیقات مقدماتی مشخص شد ٧ کودک و ٧ زن جوان هنگامی که دربوستان نشسته بودند ازسوی مرد ناشناس موتورسیکلت سواری هدف اسیدپاشی قرارگرفته و به بیمارستان منتقل شده‌اند؛درحالی که هیچ سرنخی از موتورسوار اسیدپاش در دست نبود مأموران کلانتری به بازپرس اعلام کردند ساعاتی قبل از اسیدپاشی، درگیری تندی میان دوخانواده دربوستان رخ داده است که با افشای این موضوع احتمال اینکه اسیدپاشی با درگیری ارتباط داشته است از سوی بازپرس جنایی مطرح  و تحقیقات پلیسی دراین شاخه متمرکز شد.
یکی از شاهدان دربازجویی، اطلاعات مهمی به تیم تحقیق داد و هویت مرد ناشناس را فاش کرد. او گفت: ساعتی قبل من و خانواده‌ام برای تفریح به پارک آمده بودیم و در حال بازی والیبال بودیم که خانواده دیگری نیز در کنار ما نشستند، بعد هم آنها  به بازی پرداختند،اما لحظاتی نگذشته بود که سر جای بازی باهم جروبحث و دعوایمان شد. آنها می‌گفتند ما باید جایمان را تغییر دهیم و مزاحم بازی والیبالشان نشویم و ما نیز همین خواسته را داشتیم. درگیری بر سر جای بازی والیبال بالا گرفت که درنهایت یکی از اعضای خانواده ما به نام فرید درجریان درگیری از ناحیه ابرو مجروح شد. زخم روی ابروی فرید شدید نبود اما از اتفاقی که افتاده بود خیلی ناراحت بود و بعد از آن فرید ناپدید شد. موضوع مهم دیگر اینکه خانواده‌ای که هدف اسیدپاشی قرارگرفته‌اند، خانواده‌ای نبودند که با آنها مشاجره و دعوا کرده بودیم.»
به‌ دنبال اظهارات مرد جوان، تجسس‌های ویژه پلیسی ازنیمه شب، برای دستگیری فرید به‌عنوان مظنون اصلی اسیدپاشی آغازشد تا اینکه مرد ٤٠ ساله در کمتر از سه ساعت دستگیر شد؛ متهم که ازدستگیری‌اش بشدت شوکه بود مدعی شد که پس ازدرگیری و مشاجره، کینه خانواده‌ای را که باعث شکستن ابرویش شده بودند  به دل گرفته و برای انتقامگیری دست به این کار زده است. او گفت: «ظرف اسید را از زیر پلی از همان نزدیکی‌ها پیدا کردم و نمی‌دانستم که داخلش اسید بوده است!»
محمد شهریاری- سرپرست دادسرای امور جنایی پایتخت،نیز به خبرنگار «ایران» گفت: یک مرد 40 ساله در بوستان فداییان اسلام با عده‌ای درگیری لفظی پیدا کرده و از سوی آنان مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود که پس از درگیری از پارک خارج شده و با تهیه اسید بار دیگر به محل درگیری بازگشته و بدون توجه به اینکه چه افرادی مقابلش هستند اقدام به اسیدپاشی کرده است.
قاضی شهریاری با بیان اینکه فرد اسیدپاش درعملیات ضربتی مأموران و بازپرس دستگیر شد و به جرم خود اعتراف کرد، ادامه داد: خوشبختانه حال همه افرادی که روی آنان اسید پاشیده شده، خوب است وجراحت آنان نیزسطحی است.همچنین سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: 14 مصدوم حادثه اسیدپاشی پس ازانتقال به بیمارستان تحت درمان قرارگرفته و بعدهم مرخص شدند.
 پیرحسین کولیوند افزود: حادثه اسیدپاشی بامداد پنجشنبه وحدود ساعت 1:22بامداد در بوستان فداییان اسلام تهران به اورژانس اطلاع داده شد و نیروهای اورژانس 115 بسرعت به محل حادثه اعزام شدند و 14 مصدوم اسیدپاشی را به بیمارستان‌های تهران منتقل کردند.وی اظهار کرد: 8 نفر از مصدومان به بیمارستان شهدای یافت آباد، پنج نفر به بیمارستان سوانح سوختگی شهید مطهری و یک نفر هم به بیمارستان فیروزآبادی انتقال یافتند.وی بابیان اینکه حال مصدومان مساعد است، گفت:خوشبختانه سوختگی آنان سطحی و در حد تاول بود که پس ازدرمان‌های لازم مرخص شدند.
دکتر ده مرده‌ای، رئیس بیمارستان شهید مطهری نیز در گفت‌ و‌گو با «ایران» اظهار کرد: پنج مجروح به بیمارستان سوانح سوختگی مطهری منتقل شده بودند که سطح سوختگی آنها ١ الی ٢ درصد بود. آنها پس از درمان و درمان سرپایی مرخص شدند.
+10
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  mina minavand - هانور، آلمان

  یک ظرف اسید پیدا کرده؟؟؟؟؟؟
  0
  23
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.