واکنش نخست‌وزیر بریتانیا به حمله لندن: دیگر تحمل نمی‌کنیم

ترزا می مقابل دفتر نخست وزیر سخنرانی کرد در پی حملات شب گذشته لندن، نخست‌وزیر بریتانیا در پایان جلسه اضطراری کابینه به نام کبری، اعلام کرد که کشورش با روند و شیوه جدیدی از تهدیدهای تروریستی مواجه است.
 
به گفته ترزا می، سه حادثه اخیر لندن و منچستر از نظر سازمانی به هم مرتبط نبوده اما یک "ایدئولوژی شیطانی" هر سه حمله را به هم ربط می‌دهد.
 
او این "ایدئولوژی افراطی" را "تفسیری انحرافی" از اسلام و حقیقت عنوان کرد و از مردم کشورش خواست که برای مقابله با آن متحد شوند.
 
خانم می گفت که دیگر تحمل بریتانیا تمام شده و این روند باید متوقف شود.
 
بر اساس تازه‌ترین اطلاعیه دفتر نخست‌وزیر، ۴۸ نفر در مجموع در بیمارستان هستند که حال بعضی از آنان وخیم است.
 
حادثه حمله به عابران در لاندن بریج و بارو مارکت در نیمه شب شنبه سوم ژوئن، دست‌کم هفت کشته بر جا گذاشته و سه مهاجم مظنون کشته شده‌اند.
 
خانم می گفت که این سه نفر همراه خود جلیقه به‌ظاهر انفجاری داشتند.
 
نخست‌وزیر بریتانیا که پنج‌شنبه این هفته انتخابات سختی را پیش رو دارد، گفت باید برای مقابله با فضای سایبر که مورد استفاده تروریست‌هاست، مقررات تازه‌ای با کمک رهبران جهان تنظیم شود. به گفته نخست‌وزیر بریتانیا انتخابات پارلمانی روز پنج‌شنبه هشتم ژوئن به روال اعلام شده برگزار خواهد شد، هرچند مبارزات انتخاباتی احزاب اصلی امروز متوقف شده و قرار است از فردا از سر گرفته شود.
 
حمله روز دوشنبه ۲۲ مه که منجر به کشته شدن ۲۲ نفر در یک کنسرت موسیقی در منچستر شد، برای چند روز سطح هشدار امنیتی را به بالاترین وضعیت خطر در بریتانیا رساند که معنی آن حمله قریب‌الوقوع بود؛ اما بعد از حمله شب گذشته، سطح هشدار امنیتی در بریتانیا تغییر نکرد.
 
ترزا می از مردم خواست به زندگی معمول خود ادامه دهند. او اضافه کرد بریتانیا در عین حال که پیشرفت‌های زیادی در چند سال گذشته داشته، در مقابل افراط‌گرایی تساهل زیادی نشان داده است بنابراین لازم است با کمک همه مردم بریتانیا این موضوع دوباره بررسی و برجسته شود.
 
به گفته خانم می برای بازبینی این موضوع گفت‌وگوهای "سخت" و "ناراحت‌کننده‌ای" باید در جامعه شکل بگیرد اما این فرآیند مقابله با افراط‌گرایی نباید منجر به شکاف شود.
+26
رأی دهید
-20
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  باور عمیق - قم، ایران
  شما هم برو رقص شمشیر بکن انشالله درست میشه
  15
  30
  یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
  ۴۹
  فارسان - مرکزی، ایران

  خلاصه این روباه پیر هم در کوزه افتاد!! این میوه آن تخمها یی است که با موذی گری صدها سال است در جهان می کارید!!!؟
  5
  33
  یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵
  ۳۹
  Tepino - لندن، انگلستان
  چاه مکن بهر کسی اول خودت بعدا کسی. اینطوری ترزا می میخواست امنیت و بالا ببره؟؟!! زرشک ک ک ک
  5
  19
  یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::فارسان - مرکزی، ایران::]. واقعا که ساده تشریف دارید اگر باور کنید!اینها حتی خودشون اعتراف میکنند که مدتها قبل از رفتن بسیاری از ترورستهای نوجوان برای پیوستن به داعش اینها خبر داشتند که این افراد چنین تصمیمی دارند و جلوگیری نکردند،این یکی از بهرتین شیه های منحرف کردن افکا ر عمومی از قرار جدایی اسکاتلند از انگلیس،بحران اقتصادی،خروج از اتحادیه اروپا و شریک جرم بودن در جنایتات عراق و سوریه و مابقی ان جهنم ابادها.
  4
  10
  یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۱
  نظر شما چیست؟