شش پناهنده که به ایران سفر می‌کردند با رای دادگاه در استرالیا ماندند

به گزارش رسانه‌های استرالیایی، یک دادگاه تجدید نظر در این کشور تصمیم اداره مهاجرت برای لغو ویزای شش پناهنده ایرانی را نقض کرده است.
 
بر اساس حکم دادگاه، این افراد که نامشان "به دلایل قانونی" اعلام نشده ‌می‌توانند در استرالیا بمانند.
 
بنابر گزارش روزنامه "هرالد سان" ملبورن، این افراد که با پرداخت پول به قاچاقچیان انسان خود را به استرالیا رسانده بودند، در فرم‌های مربوط به تقاضای پناهندگی عنوان کرده بودند که "جانشان در ایران در خطر است" اما بلافاصله پس از دریافت ویزای پناهندگی با گذرنامه ایرانی به کشورشان سفر کردند.
 
اداره مهاجرت استرالیا با پی بردن به "سفرهای مکرر" این افراد، ویزای پناهندگی آنها را لغو کرد اما حالا با حکم دادگاه این افراد می‌توانند به زندگی خود در استرالیا ادامه دهند.
 
بر اساس گزارش هرالد سان، یکی از این افراد پس از دریافت پناهندگی سه بار به ایران سفر کرد که "یکی از این سفرها به منظور ازدواج با همسر ایرانی" بوده است.
 
یک زن و شوهر ایرانی هم که به کشورشان سفر کرده بودند پیش از دریافت مدارک اقامتی در استرالیا گفته بودند در صورت برگشت به کشورشان ممکن است اعدام شوند.
 
این شهروندان ایرانی بین سال‌ها ی ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ میلادی خود را به استرالیا رسانده بودند.
 
پیتر داتون، وزیر مهاجرت استرالیا گفته است اقدامات بعدی برای مقابله با رای دادگاه را مد نظر قرار خواهد داد.
 
در سال گذشته میلادی، دادگاه اداری تجدید نظر در مورد حدود ۴۴۰۰ پرونده مهاجرتی با تصمیم اداره مهاجرت استرالیا مخالفت کرد و علیه آن رای داد.
 
بیشتر پناهجویان ایرانی که مقصدشان استرالیاست با پرداخت پول به قاچاقچیان انسان و از طریق مسیرهای "بسیار خطرناک" آبی خود را به این کشور می‌ر‌سانند هر چند دریافت پناهندگی در این کشور بسیار سخت است.
قوانین کانادا درباره پناهندگانی که به کشورشان سفر می‌کنند
از حدود ۵ سال پیش (۲۰۱۲) در قوانین مهاجرتی کانادا تغییراتی داده شد که به دولت فدرال این کشور اختیارات جدیدی داده است.
 
طبق قوانین جدید، در مورد پناهندگانی که پس از نهایی شدن وضعیت اقامتی خود به‌‌ همان کشوری بروند که ادعا کرده بودند در آن امنیت ندارند، دولت کانادا به طور بالقوه می‌تواند اقامت یا ویزای پناهندگی آنان را لغو کند.
 در صورت محرز شدن رفت و آمد این دسته از افراد به کشورشان، ممکن است اقامت دائم یا پناهندگی آنان از دست برود.
 
به گفته اداره مهاجرت کانادا تعداد افرادی که اقامت و ویزای خود را از دست داده‌اند بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ میلادی ۵ برابر شده است.
 
حدود دو سال پیش روزنامه تورنتو استار گزارش داده بود که دولت کانادا از زمان تغییر قوانین مهاجرتی بررسی پرونده‌ پناهنده‌هایی را شروع کرده که شرایطشان عوض شده و به سرزمین مادری خود سفر کرده‌اند.
 
این در حالی است که دولت کانادا گفته است امسال قصد دارد حدود ۳۰۰ هزار مهاجر جدید بذیرد.
 
طبق برنامه دولت این کشور، قرار است تعداد "پناهجویان" امسال با ۱۶ هزار نفر کاهش نسبت به سال پیش (۲۰۱۶) به حدود ۴۰ هزار نفر برسد.
+32
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا

  اینا اینجا بمونن جای ما تنگ نمیشه اما با اعمالشون زندگی رو به همه مهاجرا تنگ میکنن
  9
  105
  ‌سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
  ۲۰
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا

  هم به استرالیا دروغ میگن هم به ایران
  10
  96
  ‌سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
  ۴۹
  tilord - هامبورگ، آلمان

  الان در استرلیا یه سری پناهنده واقعی وجود داره که اگه دی یپورت ایران بشن واقعا جونشون در خطره، اینا با این کارشون که ر فتن ایران وضعیت دیگران رو خراب کردن برای قبولیشون تا ثیر زیاد داره .یعنی ایرانی تیشه زد به ریشه خودش ، به عبارتی بازم به نفع اخوندا کار کرد
  5
  44
  ‌سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
  ۲۹
  Tombehtar - نیورک، ایالات متحده امریکا
  دادگاه بزرگترین اشتباه را مرتکب شده چون این افراد جاسوس حکومت تروریستی داعشی شیعه حاکم بر ایران هستند.
  16
  33
  ‌سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۲
  ۴۸
  Majid reza - ملبورن، استرالیا
  متاسفانه این چیزی نیست به منحصر به استرالیا باشه. این دوستان به لطف دروغ‌گویی در هر کجای دنیا به یه چیزی آویزون شدن. ولی تا قدری اطمینان جلب میکنن بلافاصله گند میزنن.
  3
  19
  ‌سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۱
  ۴۸
  Majid reza - ملبورن، استرالیا

  این حرکت‌هایی پشت پرده ‌روزی فاش میشه . اونوقت مجبورن یه دروغ دیگه بگن تا از مهلکه نجات پیدا کنند. خیلی ایرانیها رو میبینم بعد از چندین سال کار خوب خونه اجاره بالا ماشین مدل بالا و سگ و گربه و حواله پولهای سنگین به ایران برای خریدن خانه و.... هنوز آویزون مبلغ ناچیز حمایتی دولت هستند. این لطف دولت‌ ایران‌ در گدا صفت کردن مردم بود . کوپن.صف.دفترچه بسیج.یارانه. و... مردم‌سخاوتمند ایران رو ذلیل داخلی و خارجی کرد. یارو خونه داره میلیاردی سفر خارج میره توپ‌. بعد که میگن یارانه ات قطع میشه یقه پاره میکنه و مظلوم‌ نمایی. خوب. میشه همین که توی بقیه کشورها هم همون بازی رو در بیارن.
  1
  26
  ‌سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۰
  نظر شما چیست؟