سحر نوروززاده طراح سیاست خارجی آمریکا در خصوص ایران از سمت اش کنار گذاشته شد

العالم ـ به نقل از وبسایت پولیتیکو؛ سمت سحر نوروززاده در وزارت امور خارجه آمریکا تغییر کرد. بنا بر گزارش رسانه‌های آمریکایی، وی نقشی مهم در تیم مذاکره‌کننده با ایران در مذاکرات هسته‌ای ایفا کرد.
 
نوروززاده که از ماه ژوئیه سال گذشته به عنوان عضو تیم سیاست‌گذاری وزارت خارجه آمریکا در دوران اوباما گمارده شده بود از این سمت کنار گذاشته شده است.
 
این اقدام به دنبال انتقاد و تلاش رسانه های نومحافظه‌کار در آمریکا برای کنار زدن مقامات باقی مانده از زمان دولت اوباما انجام شده است. این رسانه ها نوروززاده را به وفادار نبودن به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا متهم کرده اند.
 
رسانه های محافظه‌کار در آمریکا از اینکه نوروز زاده در منصبی حضور دارد که بر سیاست‌گذاری آمریکا در خصوص ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس تأثیر می‌گذارد، انتقاد کرده بودند.
 
وزارت خارجه آمریکا تغییر سمت نوروززاده را تأیید کرده است؛ اما اشاره ‌ای به پست جدید وی نکرده است. به نوشته پولیتیکو، وی هم‌اکنون در دفتر امور ایران به کار خود ادامه می‌دهد.
 فلیپ گوردون که در زمان زمامداری باراک اوباما در کنار نوروززاده خدمت می‌کرد، این اقدام ترامپ را نادرست خواند. وی رسانه‌های نومحافظه‌کار را متهم کرد به دلیل فارسی‌زبان بودن و تبار ایرانی نوروززاده از وی انتقاد می‌کنند.
+80
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  sara-de - برلین، آلمان

  لابی جمهوری اسـ... بای بای ;) ;) ;) ;)
  53
  79
  یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
  ۴۹
  iran2015 - وین، اتریش
  چقدر زشت است کسی اسم خودش را آدم بگذارد ولی برای ترامپ دم تکان بدهد.اینها توله زاده همان مهاجمان وحشی هستند که نام ایرانی آزارشان میدهد من این خانم را اصلا نمیشناسم مطمئنا در سایه تلاش و هوشش به این مقام رسیده
  44
  29
  یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۳
  ۴۹
  iran2015 - وین، اتریش
  [::sara-de - برلین، آلمان: خجالت بکش.تو آنجا داری از سوسیال مفت میگیری و میخوری ماحصل تلاش ایرانی های است که در آلمان تلاش کردند نام خوبی از ایران بجا گذارند
  41
  28
  یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۷
  ۳۹
  آذری باهوش - میانه، ایران
  [::sara-de - برلین، آلمان::]. چرا بیخودی به دیگران تهمت میزنی؟ بجز حسودی چه دلیلی برای اینکار خودت داری. آیا آخوندها در ایران اجازه میدادند این خانم مشاور رییس جمهور بشود؟ زحمت کشیده درس خوانده و اوباما الکی به کسی پست نمیداد.
  11
  7
  دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۴
  نظر شما چیست؟