افزایش زندگی مشترک بدون ازدواج در زوج‌های بالای ۵۰ سال آمریکایی

اگر فکر می کردید فقط جوان ها این روزها با شریک زندگی شان بدون ازدواج زندگی می کنند، سخت در اشتباهید. یک پژوهش جدید نشان می دهد افراد بالای ۵۰ سال بیشتری در آمریکا، مانند نسل جوان، با شریک شان بدون ازدواج در یک خانه زندگی می کنند.
 
مرکز تحقیقاتی پیو در شهر واشنگتن دی سی، اطلاعات جدیدی را منتشر کرد که نشان می دهد در سال ۲۰۱۶ حدود ۱۸ میلیون نفر زوج آمریکایی بدون ازدواج با هم زندگی می کردند، و تقریباً یک چهارم از آنها بالای ۵۰ سال بودند. این آمار نشان می دهد از سال ۲۰۰۷ تعداد زوج های بالای پنجاه سال که بدون ازدواج با هم زندگی می کنند، ۷۵ درصد افزایش داشته است.
 
رنه استپلر، تحلیلگر مرکز تحقیقاتی پیو روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرگزاری رویترز گفت: «درصد طلاق در بین متولدین (نسل) بعد از جنگ جهانی دوم بالاتر رفته و شمار زیادی در این گروه سنی مجرد هستند.»
 
ارقام دولتی نشان می دهد که طلاق در بین افراد ۵۰ سال به بالا از سالهای ۱۹۹۰ میلادی دو برابر شده و شاید بخشی از آن به خاطر این است که زوج های زیادی بدون ازدواج با هم زندگی می کنند.
 
خانم استپلر افزود که تغییر در معیارهای اجتماعی و مستقل شدن زنان از نظر اقتصادی می توانند دیگر دلیل این امر باشد.
 
بنابه یافته های مرکز تحقیقاتی پیو، ۲۷ درصد از زوجین بالای ۵۰ سال که با هم زندگی می کنند هیچوقت ازدواج نکرده اند، در حالیکه نیمی از آنها طلاق گرفته و ۱۳ درصد از آنها همسرشان را به مرگ از دست داده اند.
 
در بین گروه سنتی جوان، اکثریت زوج ها بدون ازدواج با هم زندگی می کنند.
+32
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.