خرابکاری در خانه مرد ایرانی در پورتلند اورگان + تصاویر و ویدیو

رسانه های محلی در شهر پورتلند در ایالت اورگان آمریکا گزارش می دهند که پلیس مشغول تحقیق درباره حمله "تعصب آمیز" به خانه یک مرد متولد ایران است.
 
بنابه گزارش ها هاسل افشار ۳۳ ساله که بهایی است وقتی از سفری سه روزه از کانادا برگشت متوجه خرابکاری در خانه دو طبقه اش و شعارهای نژادی بر در و دیوارها شد.
 
روی در و دیوارها شعار "تروریست" و "مسلمان" دیده می شود و از او می خواهد "از آمریکا برود."
 
به گزارش "گروه خبری پامپلین" خرابکار یا خرابکاران یادداشتی با هفت گلوله که به شکل صلیب چیده شده بود روی میزی در خانه آقای افشار گذاشته اند.
 
در این یادداشت آمده: "اگر ماه دیگر اینجا ببینمت، با تیر می زنمت و خانه ات را می سوزانم."
 
علاوه بر شعارهای رکیک بر دیوارها که با رنگ قرمز نوشته شده مبل او پاره شده و اسباب و اثاثیه و اشیای خانه اش به هم ریخته شده است.
 
آقای افشار به این رسانه گفت که پس از تمیز کردن خانه اش قصد دارد آن را بفروشد و آمریکا را ترک کند.
 
او می گوید دوستانی در استرالیا و کانادا دارد که هرگز این نوع تبعیض را تجربه نکرده اند.
 
او به این نشریه گفت: "قصد ندارم قهرمان بازی در بیاورم و بجنگم. نخواهم نشست تا کسی به من تیراندازی کند."
 
او گفت اخیرا در پارکینگ یک مرکز خرید مردی به او نزدیک شد و فریاد زد: "از آمریکا برو بیرون! نمی خواهیم اینجا باشی."
 
آقای افشار می گوید که به عنوان یک بهایی در ایران هدف آزار پلیس بوده است.
 
سرهنگ چاد گایدو از اداره پلیس گفت که تحقیقات کاملی درباره حادثه شروع شده است.
 
او گفت: "او از خاورمیانه می آید و همین سرنخ ماست. برای همین است که تحقیقات را انجام می دهیم و نگران آن هستیم."
+99
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  باباجان - لندن، انگلستان

  برای گروه تندرو و نژاد پرست در اروپا و امریکا تمام خارج ها نو ولکام مهاجر هستند و مخصوصا آسیایی از کشورهای مسلمان، حالا عده زیادی از هموطنان ایرانی می گویند ما مهاجر نیستیم از نژاد برتر آریایی هسیتم و از با دعوت نامه از طرف همنژادها آلمان و آمریکا آمدیم !!! . بعضی ها همچنان جو گیر شده که کاسه داغتر از اش شده ماننده سنبلی ها در آلمان، خود را آلمانی اصل معرفی کرده و به دیگران مهاجران هم کیش خود تیر اندازی می کند تازه شاید طرف مقابل این دوست ایرانی هم یک سنبلی داغتر از اش از خود ایران باشد در قالب آمریکایی بودن در صدد مردم ازاری و از روی حسودی و سادیسم هست! . مثل جریان یک عده افغانی ها که یکی خود با آب و تاب تعریف می کرد که در راه مهاجرت، چند پاکستانی را گرفته کتک زده بودند و گفته بودند شما چرا می روید اروپا را شلوغ کنید آنجا جای ماست!
  32
  53
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران

  امیدوارم اون هموطنان کم اطلاع که زمانی آتیش بیار معرکه ضد مسلمونی بودن بتونن یک روز اثبات کنن من مسلمون نیستم! (مثل این هموطن عزیز برای بسیار نگران و ناراحتم بعد از زجری که بعنوان بهایی از حکومت کشیده). اون زمان که من در این سایت و جاهای دیگه میگفتم آتیش بیار معرکه مسلمونی نشید عده‌ای فکر میکردن من از اسلام دارم طرفداری میکنم در حالیکه من تاریخ رو بسیار خوندم کشورهای زیادی رو هم دیدم. تمام تاریخ اروپا تاریخ نفرت قومی و مذهبیه. اروپاییها مردمان خوبین ولی در موارد عقیدتی بسیار کم اطلاع هستند و از روی کمبود اطلاع قضاوت و بسیار سریع تصمیم میگیرن (مقداری هم ترسو هستند). سیاه سفید یهودی مسلمون هرچی که هستیم باید محیط رو برای توده‌ها مون امن کنیم و این امنیت باید برای همه به مساوات باشه.
  16
  61
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  لشگر ششم ورماخت - هامبورگ، آلمان

  خاک تو سر ترسوت کنم . من جات باشم میمونم همونجا سر جام و یه اسلحه هم دستم میگیرم و عکس و تصاویر سر بریدن رو روی دیوار خونه م آویزون میکنم و یه عکس از آدمی که زنده زنده داره توی آتیش میسوزه و یه قبر هم داخل حیات آماده میکنم و میگم اوکی بیا دوباره حمله کن خونه م من منتظرتم . من سالهاست که منتظر یه همچین سوژه ایی میگردم .
  170
  23
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  [::لشگر ششم ورماخت - هامبورگ، آلمان::] دوست بزرگوار: به جای راهنمایی و مشاوره به این هموطن در آمریکا، شما لطف کنید یکی‌ از این لشکر‌های ششم خودتون رو به آمریکا بفرستید تا از این هموطن پاسداری کنند و لابد شما با پنج لشکر هم میتوانید مشکلات آلمان رو سر و سامان بدهید.(اگه در آلمان سکونت دارید).موفق باشین
  2
  69
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Jalal50 - ونکور، کانادا

  این آمریکاییها فکر میکنند هر کس که رنگ موهاش مشکیه مسلمونن. اکثر آمریکاییها دنیا ندیده هستند و تنها به اخبار تکیه می کنن. یک مشت بیسواد.
  11
  51
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mehran_pahlavichi - انزلی، ایران
  [::romano - تهران، ایران::]. متاسفانه من هیچوقت با کامنت های شما حال نکردم. چون نمی دونم قسم ابوالفضلت رو باور کنم یا دم خروست رو. خوب می نویسی ولی به اساس زیاد می نویسی. تو که ۱۸ سالته چطوری تاریخ زیاد خوندی و کشورهای زیادی رو دیدی. اگه اشتباه نکنم یه زمانی هم ۸۰-۹۰ سالت بود.
  9
  25
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  boysboys - مونیخ، آلمان

  خاک بر سر ترامپ کنن که اینجور با حرفهای احمقانش میدون داد به اینجور نژادپرستها و ارازل اوباشی. آمریکا هم پر هست از مردم ساده دل و نفهم که اصولا هیچ اطلاعی از دنیای بیرون آمریکا ندارن و منبع اطلاعاتیشون فقط تلویزیون محلی هست برای همین طبیعیه کله خر ها و خشن هاشون اینجور کاری بکنن.حالا بیا و بهشون توضیح بده این بابا اصلا بهائیه و ایرانیها هم بر هخلاف اعراب و افغانیها و سنی ها بطور کلی اصلا مسلمون دوآتشه ندارن و اکثرا لائیک هستن مگه میشه؟. ایشون هم البته باید واقع بین باشه با این شکل و شمایل و مدل ریش و چهره دقیقا شبیه مسلمونهای دو آتشه و عرب هست و پورتلند هم منطقه ای سفید نشین که مهاجر پذیر نیست و تنوع فرهنگی خیلی کمی داره.شاید بهتر باشه استایل ریشش رو عوض کنه و برای زندگی به ایالتهای لیبرال و چند فرهنگی تر مثل کالیفورنیا یا نیویورک بره.اونجا بعیده همیچین مشکلاتی براش پیش بیاد.
  5
  36
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  boysboys - مونیخ، آلمان

  ایشون هم البته باید واقع بین باشه در این شرایط اونهم با این شکل و شمایل و مدل ریش و چهره دقیقا شبیه مسلمونهای دو آتشه و عرب هست و پورتلند هم منطقه ای مسیحی و سفید نشین تقریبا یکدست که چندان مهاجر پذیر نیست و تنوع فرهنگی خیلی کمی داره.شاید بهتر باشه استایل ریشش رو عوض کنه و برای زندگی به ایالتهای لیبرال و چند فرهنگی تر مثل کالیفورنیا یا نیویورک بره. اونجا بعیده همیچین مشکلاتی براش پیش بیاد.
  6
  29
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  kasra persia - لندن، انگلستان

  اگر جلوگیری از ورود بیگانگان به آمریکا قانونی هست پس طبق همین قانون تنها اشخاصی که میتونند آمریکا بمونند سرخپوستان هستند.
  0
  24
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  لشگر ششم ورماخت - هامبورگ، آلمان

  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::] نه آلمان زندگی نمیکنم توی زادگاه تو دارم زندگی میکنم کشور خودتون گینه بیسائو .
  31
  2
  ‌پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  آذری باهوش - میانه، ایران
  [::لشگر ششم ورماخت - هامبورگ، آلمان::]. با این تفکرات باید بروی به استالینگراد
  1
  18
  جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  CanIR1393 - کانادا، کانادا
  این مرده چرا اینقدر ریش گذاشته. تو ایران مردها کلی بهانه درست می کنند که ریش نزارند. اون وقت تو آمریکا اینهمه ریش گذاشتی.
  1
  11
  جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۴:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.