نرگس کلباسی اشتری، زن نیکوکار ایرانی از اتهام قتل تبرئه شد

نرگس کلباسی اشتری، زن نیکوکار ایرانی در هند از اتهام به قتل تبرئه شده است.
 
این حکم در دادگاه تجدید نظر شهر "رایاگادای" هند صادر شده است.
 
خانم کلباسی در اینستاگرام شخصی خود نوشته است: "دقایقی پیش حکم دادگاه تجدید نظر در شهر رایاگادا در مورد پرونده من اعلام و از همه اتهامات وارده تبرئه شده و بی‌گناه شناخته شدم."
 
این شهروند ایرانی-بریتانیایی در آذر ماه سال ۱۳۹۵ به اتهام قتل غیرعمد در هند به تحمل یک سال زندان و پرداخت۳۰۰ هزار روپیه (۴۳۰۰ دلار) جریمه نقدی محکوم شده بود.
 
در این مدت خانم کلباسی با سپردن وثیقه از بازداشت خارج شده بود.
 
خبر تبرئه این زن نیکوکار ایرانی با استقبال بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران همراه شده است.
 
جواد ظریف، وزیر خارجه ایران هم در صفحه اینستاگرام خود گفته است: "از خبر تبرئه بانوی نیکوکار ایرانی، سرکار خانم کلباسی بسیار خوشحال شدم. تبریک فراوان به خانم کلباسی و تقدیر از صبر و استقامت ایشان و سپاس از تلاش همکاران و پویش مردمی حمایت از ایشان."
خانم کلباسی در طول مدت اقامتش در هند، سه مرکز برای نگهداری کودکان معلول و بی‌سرپرست در یکی از نقاط دورافتاده آن کشور دایر کرده بود.
 
اما پس از آنکه کودکی در جریان یک تور تفریحی با بقیه کودکان تحت سرپرستی وی غرق شد، پرونده‌ای با اتهام "قتل غیرعمد" علیه او به جریان افتاد.
 
خبر محاکمه خانم کلباسی واکنش بسیاری از ایرانی‌ها را در سراسر جهان برانگیخت و سفارت ایران در هند با اعزام یک وکیل به جلسات دادگاه کوشید به خانم اشتری کمک کند.
 
نرگس کلباسی شهروند بریتانیایی هم هست.
 
جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در ماه دسامبر در سفرش به هند با خانم اشتری دیدار کرد.
 
خانم کلباسی که ۲۸ ساله است ۵ سال پیش به هند و سریلانکا سفر کرد و تحت تاثیر وضعیت کودکان بی‌سرپرست این کشورها قرار گرفت.
 
پس از این سفر او تصمیم گرفت زندگی خود را وقف کمک به این کودکان کند.
+115
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  خبرفوق العاده دلپذیر و شادى بخشى بود!
  48
  77
  شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۶
  ۵۱
  همه چیز ایران بر باد رفت - برلین، آلمان
  به سگ مرده تو ایران رحم نمی کنید حالا انقدر این خانم براتون عزیز شده؟ یعنی همو ن وزارت خارجه ای نیستید که تا حالا ۳۵۰ ایرانیو تو خارج قصابیو ترور کردید؟عجب. ننگت باد!
  37
  45
  شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۷
  ۴۸
  چاپید شاه! - لوزان، سوییس

  به نظر من اگر زندانیهای مالزی به طریقی به داخل کشور منتقل میشدند و از انجا ازاد میشدند خیلی بهتر بود تا اینکه ایشان ازاد شوند!یک اینکه اگر ایشان اینقدر دلسوز بودند چرا در داخل کشور اینکاررا نمیکنند وبرای هندیها دل میسوزانند؟دوم اینکه به این دلیل که بیشتر این سازمانهای خیریه و مراکز نگهداری کودکان که در کشوری دیگه به غیر از کشور متبوعه دایر میشوند معمولا فقط برای پولشویی هستند !
  61
  18
  شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۶
  ۴۸
  چاپید شاه! - لوزان، سوییس

  از خودتون تا حالا پرسیدید چرا با وجود اینهمه مراکز خیریه وسازمانهای حمایت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست چرا روز به روز به کودکان فقیر دنیا افزوده میشه و ازشون کم نمیشه؟درضمن بد نیست بدونین بنیانگذار این سیستمها وروش کاری در این زمینه سوئیس است و بقیه کشورها از اینها یاد گرفته اند! ای لعنت به ذات صهیونیستی تون!
  54
  16
  شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۰
  ۳۳
  13lack Bird - لندن، انگلستان
  خوب از اینکه ایرانیها جوگیر تشریف دارن شکی درش نیست. بد واسه من سواله که این خانم رفته هند تحت تاثیر قرار گرفته وقتی‌ تو ایران این همه فقیر داریم. بکشید به دوری بابا هیچ گربه محض رضا خدا موش نمیگیره اونام که میگیرن خود دانند و خداشون. تحت تاثیره!! زللشک.
  34
  17
  شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۳
  ۳۹
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن
  [::13lack Bird - لندن، انگلستان::]. محض اطلاع شما دوست خوب و غیر جوگیر ، از سالیان بسیار دور ایرانیان بسیارىدر هند زندگى میکنند که در اونجا به پارسیان هندى مشهورن که بواسطه وجود اقوامشون در ایران به کشورمون هم در رفت و آمد هستند ! اکثر قریب به اتفاق هم تابعیت هندى دارند ! این خانم هم در اصل از جمله همین پارسیان هندیست که خوب بستگان نزدیکش در ایرانند! موفق باشید!
  15
  16
  یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۵
  ۵۴
  farokhzad - کنت، انگلستان
  [::13lack Bird - لندن، انگلستان::]. حالا یکنفر بره مثلا افریقا کمک به انسانى کنه بده چون ایرانى هست فقط باید تو ایران کمک کنه؟! مگر پولى چیزى رو برده براشون خرج کرده بابا ایشان وقتش رأ گذاشته براى انها تو ایران بیاد فکر میکنید میتوانه ازادانه کار کنه مطمعنى فردا یک شپشو نمیاد ایراد بگیره به کارش در ایران؟! چه گارانتى هست براى ایشان که زن هستن؟!
  12
  20
  یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۸
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  کاش اون داخل میپوسید.اخه تو هم ادمی اینهمه کودک معلول غیر معلول ،کارتن خواب تو ایران هست این هم میره هند اونجا به کودکان کمک کنه،شاید هم به خاطر روح امام توله سیک که در تولید هندی بود رفته هند!
  2
  3
  دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳
  نظر شما چیست؟