پناهجوی ایرانی‌ در دادگاه استرالیا: فرهنگ ایرانی مقصر است

خبرگزاری ایرانشهر :  مرد پناهجوی ایرانی‌تبار در استرالیا به جرم خشونت و آزار یک افسر زن پلیس در دادگاه بدوی ملبورن به هفت ماه زندان محکوم شد. او گناه اعمالش را به گردن فرهنگ زن‌ستیز ایرانی خود انداخت.
 
به گزارش روزنامه هرالدسان چاپ استرالیا، «جواد احمدپور» 26 ساله که پنج سال پیش از ایران به استرالیا پناهنده شده است، به جرم مزاحمت و آزار یک زن توسط دادگاه بدوی ملبورن گناهکار تشخیص داده شد.
 
قربانی که افسر پلیس است، هنگامی‌که شب‌ها برای ورزش و پیاده‌روی خارج از زمان کاری‌اش، در محوطه اطراف منزلش مشغول دویدن بوده با جواد احمدپور برخورد داشته و مرد ایرانی‌تبار سعی کرده تا با کمین در مسیر پیاده‌روی این زن و نیز با استفاده از شماره موبایل وی که بر روی بیزنس کارتش درج شده بود با او ارتباط بر قرار کند. احمدپور پس از این‌که با جواب رد قربانی برای ایجاد رابطه دوستانه مواجه می‌شود، تلاش می‌کند تا با تهدید و ارعاب وی به مجبور به داشتن رابطه با خود کند.
 
شب یازدهم اکتبر گذشته در شهر کلاید در حومه جنوب‌خاوری ملبورن، جواد با تعقیب زن تا منزلش، سعی می‌کند به زور وارد خانه قربانی شود. زن ناگزیر با سه صفر (شماره امداد و پلیس استرالیا) تماس می‌گیرد و حتی با اینکه به احمدپور گوشزد می‌کند که افسر پلیس است، او محل را ترک نمی‌کند و به رفتار خشونت‌آمیز خود ادامه می‌دهد.
 
در صدور حکم هفت ماه زندان جواد احمدپور، رییس دادگاه رفتار خشونت‌آمیز مجرم را محکوم کرد و گفت:«در جامعه ما خشونت علیه زنان قابل تحمل نیست.»
 
پناهجوی ایرانی‌تبار در جلسه دادگاه در مقام دفاع از خود، تاثیرپذیری از فرهنگ ایرانی زن‌ستیز را عامل اصلی رفتارهای خشونت‌آمیزش علیه قربانی دانسته است.
 
احمدپور پیش از این، حکم 12 ماه زندان تعلیقی برای آزار و اذیت دوست‌دختر سابقش را نیز در پرونده دارد. جواد در زمان دستگیری و بازپرسی پلیس گفته بود، می‌داند همه به آن زن حق خواهند داد زیرا استرالیا کشور تحت سلطه زنان است.
+34
رأی دهید
-169

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  liberté - مونترال، کانادا
  عجب! احتمالا ازین جدایی طلب ها بوده.
  73
  63
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۹
  ۴۱
  karkas - اصفهان، ایران

  ایشون ٢٦ سالشه ٥ سال هم هست که تو استرالیا هست! فکر کنم فرهنگ خود استرالیا بیشتر روش اثر داشته! فکر کرده طرف یه زن آبرجینى هست و باید شکارش کنه!!!
  16
  120
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۰
  ۴۰
  Finland 1 - هلسینکى، فنلاند

  چرا نمیگه بیشرفى خودش مقصره! آخه بگو خودت اگه بى خانواده تشریف دارید به فرهنگ ایرانى چه ربطى داره!به ما از اول بچگى یاد دادن حرمت زن بچه رو نگاه داریم ،کى فرهنگ ایرانى گفته بر بیناموسى یا مردم آزارى کن،خجالت بکش
  19
  235
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۰
  ۵۲
  Urasawa - توکیو، ژاپن

  مردیکه..... ! من نمى گویم سمندر یا پروانه باش گر به دام افتاده اى مردانه باش
  14
  161
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۰
  ۴۰
  Dara20 - تهران، ایران

  نخیر مردک عوضی، توحش عربی جاری در روح و روان بیمار تان که تحت عنوان دین مبین در مغز کوچک تان کرده ‌اند عامل اصلی‌ این جنایات است. فرهنگ اصیل و غنی ایرانی را تو و امثال تو نمی شناسید.
  47
  128
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۹
  ۴۲
  abikaka - شیراز، ایران

  اگر بویی از انسانیت برده باشی باید بدونی که با زور نمیشه با زن ارتباط برقرار کرد.این احتمالا از خز و خیلای بی فرهنگ و بی سواد بوده رفته اونجا ابروی فرهنگ ایرانی را میبره. مردک ابله کجا توفرهنگ ایرانی میگه زورکی برو خونه مردم بترسونشون تا بات دوس شن.
  10
  164
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۲
  ۴۶
  شنبلیله - اسلو، نروژ

  چطور دادگاه به سلامتی روح و روان مجرم شک نکرده و حکم صادر کرده، این آقا قطعا بیماره!
  15
  92
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶
  ۵۹
  mina minavand - هانور، آلمان

  مردیکه ملا زاده چه خودشم قربانی احساس میکنه.
  20
  117
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۵
  ۲۱
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا

  اگه تقصیر فرهنگ زن ستیز ایرانیه پس همه ایرانی ها که کم هم نیستن باید با چاقو دنبال بقیه ملت استرالیا کنن! این پرروی قایقی خواسته با این بهونه در زندون بره کلاسهای مددکاری اجتماعی و بعد از مدتی تخفیف و خلاص و باز روز از نو روزی از نو
  6
  124
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۸
  ۴۰
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  هیکل بى خاصیتت بِره لاى جرز ! ما از صدقه سر آن قلاب ٥٧ و اعمال و کردارنفرت انگیز سردمداران مملکتمون به اندازه کافى تو دنیا انگشت نما و رسوا شده ایم ، توى احمق با این سن حد جُرم رو میدونى ، خیر سرت پنج سال هم که اونجا بودى وبه اندازه کافى تفاوتهاى فرهنگى و جامعه ایران و اونجا رو فهمیدى، الدنگ واسه چى خریت و حماقت خودتو میندازى گردن جامعه اى که توش بزرگ شدى ؟ دفعه اولت هم که نبوده این گند رو بالا اوردى !! . این احمق رو حقشه إخراجش کنن ! خائن عوضى!
  37
  114
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۸
  ۱۰۳
  pars40 - فرایبورگ، سوییس

  فرهنگ اعراب زن ستیزه اینم که الان در ایرانه فرهنگ عربهاست نه ایرانی . در ضمن توی ...یک غلطی کردی حالا چون میخوای برای خودت کیس درست کنی فرهنگ چند هزار ساله پارسی رو مقصر میدونی ؟ تو بی تریت و و حشی و نفهم بار اوکدی در یک .....لجن مثل خودت چرا دیگران رو مقر میدونی و آبروی میلیون ها آدم .و میخوای ببری . ....
  16
  70
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۱
  ۵۰
  oghab - هلسینکی، فنلاند

  خوبه هر چرغوزی .شده ایرانی...حالا نمیگه تو چه خانواده که چه عرض کنم ..توچه .....بزرگ شده...میگه فرهنگ ایرانی...بخدا امثال این کورک ها ایران را به این روز انداختند
  4
  62
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۷
  ۵۰
  iran2015 - وین، اتریش

  تنها فرهنگی که برابری زن و مرد را رهبری میکند فرهنگ ایرانی است.منظورم فرهنگ امروز و شیعه و اسلامی و سنی و این ایدئولوژی های توحش نیست .کتاب از* زبان داریوش* جمع اوری شده توسط خانم هاید ماری کخ از ترجمه گل نوشته های اداری پیدا شده در تخت جمشید گواه سخن من است که خواندنش را به هر ایرانی توصیه میکنم.
  11
  46
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۸
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  ایرانی نژاد اصیل بوده و زیاد شاهنامه فردوسی خوانده. زن و اژدها هر دو در خاک نه - نتیجه اش همین است
  74
  19
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۴
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  عوضی روانی خدا میدونه توی ایران چه تجاوزها که نکرده
  17
  73
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲
  ۱۰۳
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  تو پی پی خوردی که میگی فرهنگ ایرانی مقصره.مقصر تو هستی که شعور و تربیت نداشتی. ابولش بلند شده بوده بلد نبوده چطور وارد عمل شه حالا زر میزنه.
  2
  33
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۰
  ۵۳
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  عجیب است که بی شرفی و بی فرهنگی خودش را تقصیر فرهنگ ایرانی میگذارد!. البته متاسفانه بسیارند کسانی که نظیر این شخص تمام کم و کسری های شخصیتی اشان را به گردن دیگران می اندازند بدون اینکه خودشان خواهان بهبود شخصیتشان باشند و یا اینکه قدمی هرچند کوچک در جهت رفع این کمبودهای اخلاقی اشان برداشته باشند!
  2
  34
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۴
  ۵۴
  liberté - مونترال، کانادا

  جالبه اگه کسی کار خوبی کنه ماله فرهنگ اسلامی میشه اگه کار بدی کنه ماله فرهنگ 2500 ساله میشه! استارت زدن برای تجزیه ایران. بیدار باشید.
  7
  27
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۶
  ۴۰
  Finland 1 - هلسینکى، فنلاند

  Liberte منترال. آخه این به جدایى طلب چیکار داره؟اینا یک عده بى سر و پاى آشغالن مثل عقدهایهایى که هر روز ویدو میزارن از خودشون و سقوط اخلاقیشونو به نمایش میزارن اینا براى اینکه به کشورهاى خارجى برن و بمونن به مادرشونم رحم نمیکند بعد مردم براشون لایک میکنند . مثل أمثال خزایى. چرا هر چى بد هستش مال غریبه ها میدونیم!؟مثل کبک شما میتونى سرتونو زیر برف کنید تا حقیقت نبینید ولى ایرانى با شرف واقعیت میبینه و غضه میخوره
  4
  39
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۴
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  مرتیکه احمق عقده ای بی شعور. مشخص است در ان کشور هیچ زنی بتو راه نمیدهد و این مزخرفات را تناول کردی. مرتیکه احمق .اگر در کل جمعیت 80 ملیونی ایران ده در صد افراد مثل تو احمق باشند دلیل بر ان نیست که جامعه ایرانی زن ستیز است . احمق تو در خانواده ای دنیا امده ای که در گیری پدر با مادرت را دلیل بر گسترده بودن اینکار درکل جمعیت ایران میدانی. بیشعور عمله عقده ای .بر اساس همین تفکر احمقانه تو در انکشور هیچ زنی بتو محل یک جانور هم نمیگذارد .حمال
  1
  14
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۱
  ۳۵
  HELLBOY0049 - برلین، آلمان
  مرتیکه حشری من نمیدونم این مردک بی‌ فرهنگ که خودش معلوم نیست از زیره کدوم بته به عمل اومده چرا همه چیو میندازه گردن فرهنگ ایرانی‌
  0
  18
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۸
  ۶۰
  شاه و شیخ - قم، ایران
  بعد میگن چرا استرالیا پناهجویان را به جزایر اطراف میفرستد!!!؟؟ والا حق دارند!!
  4
  21
  دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۴
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  به نظر من جامعه ایرانی استرالیا باید شکایتی علیه این گزارش و ادعای این آدم مریض بکنه و این آدم باید بفهمه با دم شیر بازی کرده و اینطوری نیست که همچین چرتی رو بگی و خیلی راحت بشه ازش گذشت. این آدم مریض هستش و باید بعد از زندان در تیمارستان نگه داری بشه. آخه یعنی چی رفتی با یارو دوست بشی و گفته نه و به زور رفتی به خواسته کثیفت برسی بعد میگی فرهنگ زن ستیز ایرانی مقصره؟ البته در تمام دنیا در همین آمریکا هم هستند عده ای که با خشونت میخوان به کسی برسند و بسیار از این داستانهای اسید پاشی یا کشتن زنها و دخترها در آمریکا و انگلیس فرهنگ بد نیست بلکه روانی بودن و خطرناک بودن این افراد هستش که باید به نظر من تمام عمر بستری بشوند.
  0
  7
  ‌سه شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۰
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  این شخص بطور حتم سزاوار است بعداز تحمل مجازات,سریعابکشورش عودت داده شود,حیف از هوای استرالیا که تو ریه این نکبت برود
  2
  8
  ‌سه شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۴:۴۹
  ۳۴
  sahandd11 - کلن، آلمان
  فرهنگ متوهم وعقب مانده آریایی جز این نیست
  7
  3
  ‌سه شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۷
  ۵۱
  toghrol59 - گنت، بلژیک
  بابا ننه مرده کاملا راست میگه،بی‌ مسئولیت،و طلبکار،از خصایص ما ایرانیان هست و بس. :(
  1
  4
  ‌سه شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۳
  ۱۰۳
  pars40 - فرایبورگ، سوییس
  [::sahandd11 - کلن، آلمان::] تو به احتمال زیاد افغانی هستی . جناب صاحب فرهنگ . در ضمن خیلی جالبه اینجا خیلی ها صفتهای کثیف خودشون رو به همه نسبت میدن . شاید شما بی مسیولیت و طلبکار هستی دلیل نداره همه همینطور باشند آقای toghrol59 - گنت، بلژیک.
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
  نظر شما چیست؟