عکس‌هایی که دنیا را تکان داد

 گاهی یک عکس چنان کاری می کند که هزاران هزار واژه نمی کند و گاهی یک عکس سبب می شود میلیون ها و شاید میلیاردها انسان خود را در یک زمان و در یک مکان مشخص تجسم کرده و عمق برخی پدیده ها را درک کنند.
+174
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  شاه و شیخ - قم، ایران

  کرکس خطاب به کودک در حال موت: "بچه جان من گشنه‌ام زودتر بمیر/ حال من را در چنین وضعی مگیر،/ من چه میدانم حقوقت دست کیست/ تو بکن تامین حقوق این حقیر،/ کس به فکرت نیست ای نوع بشر/ تو به فکرم باش توی این کویر،/ آدمی‌ گر بود کارش رو حساب/ کی شدی هر بی‌ سر و پأیی وزیر،/ جاهلان بر مسندند ای بینوا / عاقلان نیمی نهان نیمی اسیر،/ چشم بهبودی از این دوران مدار/ تا خدای سیم و زر باشد مدیر،/ اشهد خود را بخوان تا که کنم/ این شکم را بنده از گوشت تو سیر..!!
  82
  243
  دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  Urasawa - توکیو، ژاپن

  چرا بایستى دنیا اینجور باشه ؟یکى تو ناز و نعمت دیگرى از گرسنگى دم مرگ و بعدش خوراک لاشخور !واقعاً تکان دهند و غم انگیز، اگه مردم دنیا به درک این شعر زیبا و انسانى همیشه زنده یاد سعدى میرسیدن دنیا خیلى بهتر ازالان بود ! بنى آدم اعضاى یکدیگرند ،که در افرینش زیک گوهرند ،چو عضوى بدرد اوردروزگار ،دگر عضو هارا نماند قرار ،توکز محنت دیگران بى غمى نشاید نهند نامت ادمى !
  9
  146
  دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. برو آقا خجالت بکش. مملکت آباد و آزاد رو بخاطر حماقت سپردید دست آخوند لاشخور، حالا اینجا براى ماشعر مثلا اخلاقى بلغور میکنید.
  190
  156
  دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان

  ظلم انسان به انسان و حیوان ...عراقی که در کشور و روی خاک خودش به طور فجیعی به دست بیگانگان اسیر شده ...لعنت بر این همه زیاده خواهی
  7
  97
  دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  شاه و شیخ - قم، ایران

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. "جواب ابلهان خاموشی است"، تو اول برو یک آمار تخصصی از حلبی آباد و [new city] اعلیزرتی همایونی بده که چند نفر بودند، چه کسانی‌ آنجا متولد شدند وضع زندگی‌‌شان چگونه بود آنوقت اگر تاکید می‌کنم اگر چشم بصیرت داشتی میبینی‌ که چه کسی باعث و بانی‌ آمدن شیخ شد. بعد از همان زنان مسخ شده در تاریخ نیز وام بگیر برای توهین به دیگران. هر چند میدانم به قول قلو جان "خیلی حساسیت داری "..!!! دلت را هم خوش کن به این مثبت و منفی‌ هایی که شبانه روز براش عراق میریزی!!!
  67
  136
  دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  omidvar4 - استکهلم، سوئد

  جنگ جهانی اول انگلیسها برای تامین سربازانشان تمام مایحتاج غذایی ملت ایران را بردند بزور و جنان قحطی برایران مستولی شد که نزدیک به نوزده ملیون از گرسنگی مردند و هیچ تصویری حتی از انها در تاریخ شما نمی بینید. انگلیسها همواره مسبب تمام جنگها و خونریزیها بوده و هستند. اما افسوس که هیتلر نتوانست شر این غده سرطانی را برکند و دنیا را از شر انها راحت کند. مرگ بر دولت انگلیس.
  12
  70
  دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. مغرض گرامى، از اینکه من را ابله نپنداشتید و جوابم را به خاموشى حواله ندادید، تشکر میکنم. از آغاز هم پیدا بود که خود شما نیز ایمان چندانى به مهملاتى که مینویسید ندارید و من را کاملا مُحِق میشناسید. و این همان سندى هست که بلاهت سرکار را به اثبات میرساند. اکنون میتوانید مقابل آیینه ایستاده، سکوت کنید!
  62
  35
  دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  toopetoop - سانتا کلارا، ایالات متحده امریکا
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. بسیار‌ عالی
  30
  40
  دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  شاه و شیخ - قم، ایران

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. خوشم آمد دوستان خوب حق ات را کف دستت گذاردند و بهت تو دهنی زدند، فکر کردی تو ی همون ۲۴ ساعت اول به من منفی‌ و به خودت هم ۴۵ مثبت دادی و یک ستاره شدی حرف حق زدی مزدور ساواکی زاده؟؟ حالا برو اون ستاره را بگذار دم کوزه آبش را بخور. هر کس دیگری جای تو بود که هیچ کس نیست جز [id]‌های دیگرت، با این تو دهنهی که تو همیشه میخوری میرفت و دیگه پیداش نمی‌شد. اگر هم گفتم جواب ابلهان خاموشی است چون قبلا اصلا جوابت را نمیدادم و منبعد هم نخواهم داد چون دوستان به اندازه کافی‌ توی دهان ات می‌زنند بی‌ آنکه بخواهند با تو هم دهان شوند. فعلا از اون [id] آرتمیس و پروین 55 استعفا دادی از این یکی‌ هم به زودی استعفا میدهی‌ و با 3 تا [id] دیگری ظهور میکنی‌ ولی‌ این را بدان با 10 تا [id] و 10 شخصیت متفاوت هم ظهور کنی‌ باز "از کوزه همان طراود که در اوست". حیف از شخصیت آدم که بخواهد با امثال تو هم دهان شود بنا بر این "جواب ابلهان خاموشی است"...!!!
  38
  16
  ‌سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  شاه و شیخ - قم، ایران
  [::toopetoop - سانتا کلارا، ایالات متحده امریکا::]. ممنون از حسن نیت شما گرامی‌، درود بر شما و درود به همه دوستان و کاربران عزیزی که به موقع این سبک عقل را رسوا می‌کنند، ولی‌ بقول بقایی چه حیف که" تن اینگونه آدم نما‌ها را نه با کیسه که با سنگ پا قزوین کیسه کشیده اند".
  26
  10
  ‌سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. شما دلت رو به این مثبت و منفى ها و ستاره ها خوش کن. با بوى سوختگى چه خواهى کرد؟ ...خیط شدن هاى پى در پى را چطور تحمل خواهى کرد؟ حالا باز هم یک عده لات و لوت و پاچه خوار و توپ و کور و کچل دور خود جمع کن و دیوانه وار به مثبت ومنفى ها بپرداز. این آبرو هاى نداشته را از خود بریز، اما هنوز هر بار که مطلبى از پهلوى درج شد، نظرات صدها پهلوى دوست هاى سایت را ببین، بخوان و بسوز!
  14
  33
  ‌سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Samad-agha - استکهلم ، سوئد
  با دیدن عکس اون کودک ولاشخور و اون مرد روی ریل قطار نا خوداگاه به خودم گفتم پس کجاس اون خدای که میگن هواسش به بندهاش هست.بعدش در جواب به خودم گفتم یه قرون بده آش به همین خیال باش
  7
  17
  جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  30omin - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Urasawa - توکیو، ژاپن::]. متاسفانه شاعری که نام بردید هم اسمش عربی است هم مسلمان معتقدی بوده و هم خدا و پیغمبر و نماز و روزه و حلال و حرام را قبول داشته. زشت نیست نامش را بین اینهمه کاربر هوشمند و فرهیخته ایرانی بیاورید؟
  15
  1
  جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  shaboruz - پاریس، فرانسه
  بنی آدم اعضاء یک پیکرند !
  4
  13
  جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.