سرباز قاتل هفت دختربچه اسرائیلی آزاد شد

دادگاه نظامی اردن در مورد احمد دقامسه به این نتیجه رسید که او تعادل روانی ندارد سرباز اردنی که ۲۰ سال پیش با شلیک به یک گروه از دختران دانش‌آموز اسرائیلی هفت نفر از آنها را کشته بود، امروز از زندان آزاد شد.
 
به گفته مقام‌های اردن، آقای دقامسه پس از تحمل ۲۰ سال زندان امروز (یکشنبه ۱۲ مارس - ۲۲ اسفند) آزاد شده و اکنون نزد خانواده‌اش در روستایی در حوالی شهر اربد بازگشته است.
 
احمد دقامسه در سال ۱۹۹۷ بروی گروهی از دختران دانش‌آموز اسرائیلی که در جریان یک سفر به جزیره‌ای در نزدیکی مرز اردن آمده بودند، آتش گشود و هفت نفر از آنها را کشت.
 
دادگاه نظامی اردن در جریان محاکمه او را به لحاظ روانی در هنگام وقوع تیراندازی "مجنون" و فاقد تعادل روانی تشخیص داد و بر همین اساس با تخفیف او را به حبس ابد محکوم کرد.
 
مجازات حبس ابد در اردن معمولا ۲۵ سال طول می‌کشد و در صورتی که زندانی سابقه خوبی از خودش نشان داده باشد مشمول عفو می‌شود. با وجود این، وکلای آقای دقامسه توانسته‌اند حکم آزادی او را بعد از ۲۰ سال تحمل زندان نهایی کنند.
 
اسرائیل هنوز به آزادی او واکنشی نشان نداده است.
 
در سال ۱۹۹۷ و پس از این حادثه دلخراش، شاه حسین، پادشاه اردن رسما از اسرائیل و خانواده قربانیان عذرخواهی کرد. شاه حسین همچنین شخصا با بازماندگان قربانیان این کشتار دیدار کرد و دولت اردن هم رسما به اسرائیل غرامت پرداخت.
 
با وجود این، بسیاری از مخالفان معاهده صلح میان اردن و اسرائیل (۱۹۹۴) احمد دقامسه را یک "قهرمان" می‌دانند.
+16
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  زالوی پست
  3
  22
  دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش

  قهرمانان اسلامی همیشه بچه کش بودند.اوج افتخار سرداران صدر اسلام تجاوز به دختران ده دوازده ساله و کشتن آنها بوده.حالا این حیوان اردنی هم این دختران بیگناه را کشته و قهرمان شده. من کاری به دین اردنی ها و اسراییلیها ندارم چون هردو از فرزندان ابراهیم هستند که زنش را به فرعون فروخت ولی کشتن بچه ها فقط کار یک هرزه و اشغال است
  5
  27
  دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.