راهنمای لباس پوشیدن برای شکم بزرگ ها

امان از شکم بزرگ، همانی که از زیر لباس بیرون می زند، انگار چیزی را درون پیراهنت مخفی کرده ای!
داشتن شکم بزرگ، باعث می شود لباسمان به صورت ناجوری نمود پیدا کند و اگر کمی هم تنگ باشد، تمامی چشم ها را به خود خیره می کند، افرادی که شکم بزرگی دارند، باید به گونه ای لباس بپوشند که شکم زیر لباس مخفی شود و یا توجه از شکم به سمت دیگری جلب شود، در مطلب زیر چند نکته برای مخفی نمودن شکم بانوان و چند نکته برای شکم آقایان آورده شده است.
توصیه های زنانه برای کوچک نشان دادن شکم
۱-پیراهن و بلوزهای مدل Wrap: مدلی که یک طرف لباس روی طرف دیگر پیچیده می‌شود بپوشید؛ چون موجب می‌شود بالاتنه ی شما کاملا به دو قسمت تفکیک شود و کمر مشخص‌تری برایتان ایجاد کند و در نتیجه، شکمتان کوچک‌تر به نظر برسد.
 
۲ -دامن‌هایی که خط کمر آن پایین‌تر است، شکم شما را کوچک‌تر نشان می‌دهد. جیب، پلیسه و چین در ناحیه پشت، جلو و پهلوی شکم سبب می‌شود که شکم شما بزرگ‌تر به نظر برسد.
 
۳- از پوشیدن هر لباسی که به تنتان بچسبد مثل یک جلیقه تنگ یا یک تی شرت تنگ و...شدیدا دوری کنید. 
 
۴-از پوشیدن کت، مانتو، پیراهن و هر نوع لباس کمردار خودداری کنید. کمر باعث ایجاد جمع‌شدگی و چین در قسمت شکم می‌شود و دور شکم را بزرگ‌تر از آنچه هست، نشان می‌دهد.
 
۵-گوشواره‌ها و گردن‌بندهای بزرگ، هدبند یا روسری، همگی روش‌هایی عالی برای ایجاد توجه به صورت و عدم توجه به قسمت‌های نامناسب اندام شما می‌شود.
 
۶-دامن‌های کلوشی انتخاب کنید که در قسمت کمر جمع نمی‌شود. . بهترین دامن برای خانم هایی که شکم بزرگی دارند دامن های تنگ با کمر پهن است.
 
۷-دامن‌های راسته یا باریک و تنگ، اندام پایینی بدن شما را باریک‌تر و کم عرض‌تر نشان می‌دهد و این تصور را ایجاد می‌کند که فرم کلی بدن شما لاغرتر است.
 
۸-می‌توانید شلوارهای جین نسبتا گشاد را با تی‌شرت یا پلیور که روی آن را بگیرد، بپوشید. البته شلوار جینی انتخاب کنید که سایز آن از اندازه واقعی‌تان یک سایز بزرگ‌تر باشد. در این صورت، به راحتی دور کمرتان قرار گرفته و شکم شما را می‌پوشاند.
 
۹-بهتر است از پوشیدن شلوارهای پیله‌دار بپرهیزید؛ چرا که بزرگی میان‌تنه را بیشتر توی چشم می‌آورد.
 
۱۰-تی‌شرت، پیراهن یا ژاکت‌هایی بپوشید که رنگشان با شلوارتان تضاد داشته باشد.
 
11- از شلوارهای تنگ و باریک استفاده نکنید و برعکس از شلوارهای دمپا استفاده کنید که انتهای آن از زانو به پایین به تدریج گشاد می‌شود. 
 
12- اگر از پیراهن استفاده می کنید کمربندش را پهن انتخاب کنید و اگر از شلوار، کمربندش باریک باشد، دقت کنید کمربند شلوار باید دقیقا روی شکم باشد و نه بالا و پایین آن.
 
13-پوشیدن گن های یک سره به جای گن هایی که فقط روی شکم را می پوشانند، راه دیگریست، گن های یک سره تمام چربی های اضافه در قسمت شکم، باسن و کمرتان را جمع می کنند در حالی که گن هایی که فقط شکم تان را می پوشانند باعث می شوند چربی های شکم شما لایه لایه نشان داده شود.
توصیه های مردانه برای کوچک نشان دادن شکم
۱-کمتر تی‌شرت بپوشید. در غیر این صورت، زیر تی‌شرت‌تان زیرپوش پوشیده و آن را توی شلوار بزنید تا شکم‌تان را ثابت نگه دارد.بهتر است روی تی‌شرت، سویی‌شرت یا پلیور بپوشید.
 
۲-پیراهن آستین بلند با رنگ تیره بهترین مدل لباس برای تمام آنهایی است که شکمی بزرگ دارند.
 
۳-ترجیحا از پیراهن و شلوار یکرنگ استفاده کنید.
 
۴-از آویزان کردن موبایل، دسته کلید، زنجیر ساعت و این‌جور چیزها در ناحیه شکم و کمرتان خودداری کنید.
 
۵- از پوشیدن لباس‌های براق و تی‌شرت‌هایی که در ناحیه شکم عکس‌های بزرگ دارند، پرهیز کنید.
 
۶-شلوارهایی که در ناحیه بالای زانو و ساق پا جیب دارند، گزینه خوبی برای پوشیدن هستند؛ به شرط آنکه ران‌های پایتان هم به بزرگی شکم‌تان نباشد!
 
7-کمربند شلوار را پهن انتخاب نکنید و هیچ‌گاه آن را بالای شکم یا زیر شکم نبندید بلکه دقیقا روی شکم ببندید.
 
اکثر کسانی که شکم بزرگی دارند، قوز کرده و خمیده راه می روند، سعی کنید صاف بایستید. قدتان کوتاه باشد یا بلند، مدل ایستادن شما روی فرم بدن و چگونگی ایستادن لباس روی آن تاثیر دارد. سعی کنید شانه هایتان را به عقب بدهید و شکم تان را به داخل نگه دارید. مانند زمانی که نفس خود را نگه داشته اید، البته این کار کمی سخت است، اما اگر به این کار عادت کنید، رفته رفته شکمتان به داخل کشیده می شود.
+11
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  hsassan - بستون، ایالات متحده امریکا
  از همه بهتر اینه که کمتر بخوریم و بیشتر ورزش کنیم. من کردم شد!
  0
  4
  ‌سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۰
  نظر شما چیست؟