پیکر مادر ایرانی ۷۰ ساله در غار مونترال پیدا شد

پلیس شهر مونتریال اعلام کرد، پیکر خانم “لیلا تاتاری” زن ایرانی را یافته است. به گفته سخنگوی پلیس پیکر خانم تاتاری 69 ساله در حفره ای در پشت مدرسه Sacré-Cœur پیدا شده است. این مدرسه در تقاطع خیابان های Avenue du Docteur-Penfield وAtwater  واقع شده است.
سخنگوی پلیس مونتریال Daniel Lacoursière عنوان کرده است که تحقیقات در این مورد ادامه دارد و تاکنون هیچ مدرکی که حاکی از بروز جنایت باشد به دست نیامده است.
 
خانم لیلا تاتاری در ساعت 14 روز 25 فوریه 2017 از ساختمان محل سکونت خود و خانواده اش در راک هیل Côte-des-Neiges خارج شده بود. خانواده خانم تاتاری بلافاصله پس از اطلاع از غیبت ایشان پلیس مونتریال را مطلع ساختند.
 
پس از مفقود شدن خانم تاتاری، دختر ایشان با ارسال پیامی در شبکه های اجتماعی ضمن توضیحاتی در مورد این حادثه، از هموطنان خود کمک خواسته بود:
 
"سلام به همه خواهران و برادران نا دیده ام
من آیدا تاتاری هستم ، همانی که مادرش دو روزپیش – ٢٥ فوریه- از خانه بیرون رفته و باز نگشته. مادرم لیلا تاتاری حدود چهار ماه پیش در تاریخ ٢٠ اکتبر از ایران به مونترال امد تا برای تولد دخترمان در کنار ما باشد. مادرم نزدیک به هفتاد سال دارد. نه فرانسه می داند نه انگلیسی، با کسی در مونترال در ارتباط نبوده، در این مدت فقط با ماشین بیرون رفتیم و مادرم هیچ وقت به تنهایی بیرون نبوده. قامتی متوسط دارد و ارام گام بر می دارد. ما شنبه برای خرید در حدود دو ساعت خانه را ترک کردیم ( از حدود ١٣:٥٠ تا ١٥:٤٠) وقتی برگشتیم مادرم خانه نبود دوربین های ساختمان ( راک هیل) نشان می دهند که مادرم ساعت١٤:٠١ از خانه بیرون رفته با یک پالتوی مشکی شال مشکی با راههای قهوه ای شلوار مشکی و کفش های طبی مشکی، هیچ چیز دیگری با خودش نبرده نه پول نه ادرس نه تلفن و نه حتی داروهایش را که به آنها احتیاج دارد. نمی دانیم چرا رفته و کجا رفته، به همه چیز فکر کرده ایم، هر کجا که به ذهنمان می رسید و نمی رسید را گشته ایم … در شرایط روحی مناسبی نیستم، مستاصل شده ام و عضو این گروه هم نیستم. همسرم هومن به دنبال مادرم است و ادمینهای گروه فیس بوک و تلگرام. از صمیم قلب از شما تشکر می کنم و چند خواهش دارم:
١- لطفا تا می توانید پیغام گم شدنش را به فارسی، انگلیسی و فرانسه پخش کنید هر جا که می توانید.
٢- لطفا اگر می توانید هم خودتان و هم هر کسی از نزدیکان و دوستانتان که امکانش را داردبا نماینده محلتان تماس بگیرید و بگویید که مادری از هموطنانتان گم شده و نیاز به توجه ویژه انها دارید. یک حرکت جمعی موجب توجه بیشتر پلیس می شود ( اگر در کت دونژ زندگی می کنید نماینده محل توماس موکلر است.)
٣- لطفا به نزدیکترین مراکز پزشکی نزدیکتان دائما سر بزنید شاید مادرم را به تازگی انجا برده باشند.
٤- همراهی و همدلی شما برای ما کافیست خواهش می کنم فقط برای پیدا کردن مادرم در کنار ما باشید هر گونه تلاش شما مثبت خواهد بود، فقط فراموش نکنید ما به هیچ وجه تقاضای کمک مالی از هموطنانمان نکرده ایم.
 
دستتان را می بوسم
خوشحالم که شما را دارم و امیدوارم به زودی خبر پیدا شدن مادرم دل تک تکمان را شاد کند
متشکرم
آیدا”
 
با وجود اطلاع به پلیس، صدها نفر از جامعه ایرانیان ساکن مونتریال برای یافتن ایشان به یاری این خانواده آمدند و برای سرعت بخشیدن به این امر به صورت داوطلبانه برای یافتن خانم تاتاری تلاش کردند.
 آقای مجید جوان یکی از افرادی بود که از ساعت های آغازین این ماجرا با دعوت از ایرانیان ساکن مونتریال اقدام به تشکیل گروه جستجو نمود. مجید جوان در گفتگویی به سایت هدهد گفت: بلافاصله پس از مطلع شدن از این ماجرا با دوستان مختلفی تماس گرفتم و به سراغ خانواده تاتاری رفتیم. پس از گرفتن عکس و مشخصات ظاهری ایشان آگهی هایی را چاپ کرده و در منطقه شروع به جستجو کردیم. آقای جوان عنوان کرد با تقسیم مناطق مختلف این منطقه را تقسیم کرده و هر بخش را برای جستجو به گروهی از افراد داوطلب اختصاص دادیم.
 
در کنار این گروه، گروه های دیگری از مردم نیز با برنامه ریزی و هماهنگی های دیگر با اطلاع رسانی وسیعی را در آن منطقه و سایر مناطق -از جمله مرکز شهر مونتریال- را انجام دادند. برای هماهنگی بیشتر برای این تلاش ها در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و تلگرام نیز گروه هایی تشکیل شد.
 
به گفته خانم سارا پرهیزکار یکی دیگر از اعضای جامعه ایرانی که برای یافتن خانم تاتاری فعالیت می کرد، افراد داوطلب به جستجوی خیابان ها، بیمارستان، کلیساها، مراکز عمومی و محل های خاص مانند قبرستان پرداختند.
 با وجود وارد شدن به روز سوم ناپدید شدن ایشان، گروه های جستجو ناامید نشده و همچنان به تلاش و جستجوی خود در منطقه وسیع تری از محل زندگی خانواده تاتاری پرداختند. در این روز با نماینده های مناطق اطراف تماس گرفته شده و از آنها خواسته شد بابت همکاری و گوشزد نمودن اهمیت آن به پلیس و نیروهای جستجوگر اقدام کنند.
 متاسفانه تلاش های شبانه روزی خانواده، دوستان و افراد داوطلب برای پیدا کردم خانم لیلا تاتاری ثمربخش نبود و در روز سه شنبه 28 فوریه پلیس مونتریال پس از دریافت تماسی مبنی بر یافته شدن یک جسد، با حضور در منطقه و بررسی اولیه اعلام کرد که جسد یافته شده متعلق به خانم تاتاری است.
+91
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  سبز علی‌ بیقرار - ایوانکی، ایران

  به احتمال زیاد از خونه تنها رفته بیرون، و با ماشین تصادف کرده، و بعد فرد یا افراد خاطی او رو از دید عمومی‌ پنهان کردند، در هر صورت تسلیت
  51
  9
  شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۶
  ۴۸
  چاپید شاه! - لوزان، سوییس
  میگن مرد نباید گریه کنه ولی من گریه کردم
  31
  21
  شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۳
  ۳۶
  کله شیری - آمستردام، هلند
  چاپید شاه !لوزان سوییس پس ....نیستی برو ....بخودت
  7
  8
  شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۴
  ۳۸
  pink panther - ابیجان، ساحل عاج
  [::چاپید شاه! - لوزان، سوییس::].
  8
  5
  شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۰
  ۳۸
  pink panther - ابیجان، ساحل عاج
  تو الان مثلا مردی با اون اسم کاربری ت؟؟؟ مجاهد اون بچاپه بهتر از اربابت رجویه
  8
  24
  شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۳
  ۴۸
  چاپید شاه! - لوزان، سوییس
  خیلی حرفه که کسی که اسم کاربریش پلنگ صورتیه بیاد تز روشنفکری واسه اسم کاربری یکی دیگه بده استاد حالا که اسم ارباب مردم رو از رو تراوشات منجمد ذهن اشفته حال و پریشانت مینویسی و پیشداوری میکنی اسم ارباب خودتم مینوشتی دیگه هرچند معلومه پسر اربابت مثل احمدی نژاد مشغول نامه نوشتن به ترامپه راستی مواظب باش تو آبیجان جانت رو قبایل وحشی نگیرن
  14
  4
  یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۴
  ۴۸
  چاپید شاه! - لوزان، سوییس
  من به خاطر شرایط کسی که از ایران و خونه خودش میره تو یه کشور دیگه و اونجا همچین بلایی سرش میاد و اینکه این نتیجه محتوم بسیاری از ماهاست ناخودآگاه اشکم دراومد اونوقت تویی که سالی یه بار واسه رفع کتی میای به اسم کاربری گیر میدی
  13
  7
  یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۸
  ۴۸
  چاپید شاه! - لوزان، سوییس
  این دفعه اول نیست که می نویسم شما به متن و مطلب توجه کن نه به اسم کاربری. من مثل خیلیها از روی اسم کاربری مطلبشون رو قضاوت وپیشداوری نمیکنم اگه حرف صادقانه و بجا حتی یک خط شعر مناسب یا یک جمله جالب باشه حتی مخالف من هم باشه مطمئن باش مثبت دادم و میدم شما ذهنت رو پاک نگه دار و وارد معقولاتی نشو که دردی رو دوا نمیکنه
  12
  4
  یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۶:۳۱
  ۴۸
  چاپید شاه! - لوزان، سوییس
  اگر مثل شماها بودن خیلی راحته ولی برای شماها سخته مثل ما باشی دوس داری چهارتا نور به قبرش باره بنویسم تا خوشت بیاد شماها که اتفاقا از لحظ تعداد کم نمیارید در عمل و در حرف کم میارید میتونم ثابت کنم شما مطلب رو نه از نظر انسانی بلکه از روی احساس پوچ وابستگی به دربار رضا پهلوی قضاوت کردی برای همین بهم برای چندمین بار ثابت شد که شماها درست بشو نیستید فقط باید شرتون از روی کره زمین کم بشه تا بشه کمی به اینده پسران من و تو امیدوار بود هروقت مطالب رو نه از روی احساس صرف بلکه از لحاظ انسانی متوجه شدی بیا معذرت بخواه
  12
  4
  یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۶:۴۹
  ۴۸
  چاپید شاه! - لوزان، سوییس
  انقدر از دستت ناراحت شدم که منی که توی هیچ مطلبی تاحالا بیش از یک کامنت نذاشتم اینجا چهارپنج تا کامنت نوشتم بلکه کمی بخود بیای اول صبح روز یکشنبه منو خراب کردی
  12
  4
  یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۶:۵۰
  ۳۶
  کله شیری - آمستردام، هلند
  چاپید شاه لوزان سوییس تو که ادعا میکنی کسی که به خاطر شرایط کشور مجبور به ترک اون میشه و همچین اتفاقی براش میوفته ناراحت میشی حداقل کاری که میتونی بکنی اینکه اسم کاربریتو از چاپید شاه به چاپید خمینی یا چاپید خامنه ای یا چاپید آخوند حرام لقمه تغییر بدی.آخه خودتم نمیدونی با خودت چند چندی
  4
  19
  یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰
  نظر شما چیست؟