اجرای مشترک شاهین نجفی با خواننده اسرائیلی در تل آویو + ویدیو

تمرین شاهین نجفی و آویو گفن پیش از اجرای مشترک شاهین نجفی در کنسرت «آویو گفن» خواننده و آهنگساز سرشناس اسرائیلی حضور یافت و با او قطعات مشترکی را اجرا کرد. حضور هنرمندان ایرانی در اسرائیل بی‌سابقه نیست اما همکاری مشترک نجفی و گفن با پوشش گسترده خبری مواجه شده و نجفی گفته خیلی خوشحال است که توانسته تابوی همکاری با اسرائیل را بشکند.
 
پنج‌شنبه شب در تل آویو و در حضور ۶ هزار نفر شاهین نجفی و آویو گفن به روی صحنه رفتند و قطعه‌ای مشترک را با یکدیگر اجرا کردند. این قطعه مشترک «صبح بخیر ایران» نام داشت.
 
گفن خواننده، ترانه‌سرا و نوازنده ۴۳ ساله یکی از محبوب‌ترین چهره‌های موسیقی راک و اعتراضی در اسرائیل است که ترانه او درباره اسحاق رابین، نخست‌وزیر پیشین اسرائیل شهرت جهانی دارد. این ترانه را با ترانه مشهور «تصور کن» جان لنون مقایسه کرده‌اند.
 
گفن درباره این همکاری مشترک گفت که می‌خواستند به دنیا نشان دهند ایران و اسرائیل می‌توانند در کنار یکدیگر بایستند و به یکدیگر احترام بگذارند.
 
شاهین نجفی نیز گفت خیلی خوشحال است که توانسته تابوی همکاری با اسرائیل را بشکند و هنر می‌تواند فاصله‌ها را از میان بردارد.
 
کنسرت مشترک شاهین نجفی و آویو گفن با استقبال رسانه‌های غربی مواجه شده و آن را اقدامی جنجالی و دور از انتظار دانسته‌اند.
 
در عین حال شاهین نجفی خود را چپ‌گرا می‌داند و حضورش در اسرائیل با مخالفت برخی چپ‌گرایان ایرانی در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.
 
اسرائیل در دهه‌های گذشته رابطه بسیار نزدیکی با ایران داشت و گروهی از هنرمندان و حتی مقام‌های اسرائیلی تبار ایرانی دارند اما پس از تشکیل جمهوری اسلامی ایران و اظهارات ضد اسرائیلی مقام‌های ایرانی، روابط دو کشور کاملا تیره شده و به دشمنی تغییر شکل داده است.
+86
رأی دهید
-31
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  karkas - اصفهان، ایران

  این مثل هرزه هرجاى چرا بساطش را هر روز یه جاى پهن مى کنه! یه روز از مال فرخزاد مى خوره یه روز آویزون چپ هاست! امروز هم بساطش را انداخته تو ازرائیل،
  72
  18
  جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۸
  ۴۹
  arash#eindhoven - آیندهوون، هلند

  ضمن احترام، شاعران قدیمی‌در زمان تسخیر ایران توسط عرب و مغول مودبانه تعریف و تمجیدشان میکردند اما شاهین در این زمان قتل و غارت با شجاعت بی‌ نظیر و با ادبیات بی‌ تکریم و سازش حرف‌های ما را فریاد می‌زند.
  12
  39
  جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۷
  نظر شما چیست؟