عکسی از ترانه علیدوستی و شهاب حسینی در اولین جلسات تمرین «فروشنده»/ گام‌های اول در پلاتویی تاریک

ترانه علیدوستی با تبریک به اصغر فرهادی برای دریافت جایزه اسکار از زحمات عوامل این فیلم تقدیر کرد.
 
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ترانه علیدوستی بازیگر فیلم «فروشنده» عکسی از زمان تمرین خود و شهاب حسینی سرصحنه این فیلم را منتشر کرد و به اصغر فرهادی برای دریافت جایزه اسکار تبریک گفت.
 
این بازیگر در توضیح عکس نوشت: « «فروشنده»، یک سال و سه ماه پیش، گام‌های اول در پلاتویی تاریک.
 
تبریک به آقای فرهادی، فیلمساز افتخارآور برای دومین اسکارش، به شهاب عزیزم برای دومین فیلم اسکاری‌اش، به عمو فرید سجادی حسینی، به بابک کریمی و مینا ساداتی، مارال بنی آدم، مهدی کوشکی و عماد امامی.
 
تبریک به حسین جعفریان و گروه فیلمبرداری، به کیوان مقدم و سارا سمیعی برای صحنه و لباس. تبریک به مهرداد میرکیانی. تبریک به حسین بشاش و خاطره یدالله نجفی. تبریک به حبیب مجیدی. تبریک به هایده صفی یاری برای تدوین، به ستاراورکی برای موسیقی. تبریک به سام کوچولو که دلمون رو برد. تبریک به روزبه سجادی، سمیه میرشمسی، پریس گرگین و امین فنکال از گروه کارگردانی (که خیلی هوایم را داشتند)، تبریک به ثمین مهاجرانی و ساحل بیات در روابط عمومی. و تبریک به آقابهزاد که بی فنجانهای چای او این فیلم نمیشد این فیلم.
از خوشحالی همه شما خوشحالم.
 
فقط... جای عباس کیارستمی خالی.»
+42
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  alirezagermany - فرانکفورت، آلمان
  جفت اسکار‌های فرهادی سیاسی‌ بود اولی اوباما دومی ترامپ وگرنه فیلم‌ها در حد و اندازه اسکار نیستند خودمون رو الکی‌ گول نزنیم حق بقیه واقعآ ضایع شد
  80
  70
  ‌پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۰
  ۳۸
  گنجور - خرونینگن، هلند
  [::alirezagermany - فرانکفورت، آلمان::]. شما یک سری به کارنامه آقای فرهادی بزنید. جوایز و عناوین ایشان را لطفا دوباره مرور نمایید. فیلم "درباره الی" ایشان برنده خرس نقره ای در جشنواره معتبر برلین شده است. فیلم "جدایی" ایشان در همان جشنواره برنده "خرس طلایی" شده است و البته برنده جایزه "گلدن گلوب" و جایزه "سزار" نیز شده است. فیلم "فروشنده" ایشان برنده بهترین فیلمنامه و همچنین بهترین بازیگر مرد در جشنواره بسیار معتبر "کن" شده است. مسلما همه اینها سیاسی نیستند دوست عزیز. معمولا فیلمی که جوایز جشنواره های مختلف در یک سال را ببرد، از نظر منتقدین برنده اسکار نیز خواهد شد که این امر درباره فیلم "جدایی" به وضوح دیده می شود. اما در مورد فیلم "فروشنده"نظر منتقدین بیشتر به سمت فیلم یکی از رقبای اصلی آقای فرهادی در جشنواره اسکار امسال بود که به نظر میرسد با مسائل پیش آمده در آمریکا نظر منتقدین کمی به سمت حمایت از آقای فرهادی یا بطور کل "حمایت از یک تفکر انسانی و اتحاد جهانی" چرخیده است.
  31
  28
  ‌پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۱:۰۲
  ۴۳
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  [::alirezagermany - فرانکفورت، آلمان::]. ما امروز می دانیم سیا سالها بر نوبل ادبیات فشار می آورد که جایزه ای به بوریس پاسترناک بدهند چون نوشته های او در نقد از جامعه کمونیستی شوروی بود ولی مسئولان نوبل نوشته های او را تا در حد و اندازه جایزه نمی دانستند تا این که او رمان دکتر ژیواگو را منتشر کرد که بسیار درخشان بود و بلافاصله جایزه نوبل را گرفت و دولت شوروی هم پاسترناک را تهدید کرد که اگر این جایزه را بگیرد دیگر حق بازگشت به شوروی را ندارد و پاسترناک هم مجبور شد از گرفتن این جایزه خودداری کند در این تردیدی نیست که مسائل سیاسی باعث دادن این جایزه شده بود ولی مگر کسی می تواند انکار کند که دکتر ژیواگو رمان درخشانی است ؟ در مورد فیلم فروشنده هم همینطور شاید دادن اسکار به این فیلم تا حدی سیاسی هم بود ولی هیچکس نمی تواند انکار کند که این فیلم بسیار درخشان بوده و توانسته جایزه جشنواره کن و مونیخ را هم بگیره و این باید مایه افتخار ایرانیان باشد
  26
  18
  ‌پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۲:۴۹
  ۴۹
  فارسان - مرکزی، ایران
  [::alirezagermany - فرانکفورت، آلمان::]. دقیقا بی هیچ شبه ای !
  15
  29
  ‌پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۳:۲۷
  ۵۱
  Urasawa - توکیو، ژاپن
  [::alirezagermany - فرانکفورت، آلمان::]. دوست عزیز من فکر نمى کنم که شما نه فیلم جدائى نادر از سیمین ونه فروشنده رو دیده باشید! دارى قضاوت بد میکنید ! تو ایران هم تندروها که نه از فیلم ونه از فیلمنامه سر در میارن هم خیلى از فیلم جدائى نادر از سیمین بعد از گرفتن اسکار انتقاد کردن و هزاران وصله بهش چسبوندن ولى ذره اى از خوبى فیلم و شخصیت آقاى فرهادى کم نکرد ! حالا به شما یه پیشنهاد میکنم که دوتا فیلم رو ببینید ویه خواهش که بعد بیاید نظر بدین و قضاوت کنید .
  26
  14
  ‌پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۸
  ۶۵
  senator x - تهران، ایران
  ودرود بشما ترانه علیدوستی,که با نوشته ات,ترانه دوستی و عشق را بسیار زیبا نواختی
  2
  19
  ‌پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۶
  نظر شما چیست؟