الریاضه : ایرانی ها بلیط به قیمت شتر به ما فروختند / ۶.۵ میلیارد پول بلیط پرسپولیس را چه کسی برداشته؟

عصر ایران : در حالی که 72 ساعت از برگزاری بازی پرسپولیس و الهلال عربستان می گذرد ماجرای بلیط فروشی این بازی پیچیده تر می شود. عربستانی ها مدعی هستند که با گران فروشی مواجه بوده اند و طرف ایرانی می گوید اصلا بلیطی نفروخته است. در این بین 6.5 میلیارد بلیط فروش رفته و عربستانی ها آن را پرداخته اند حالا فقط سوال اینجاست که پولی که باید به باشگاه پرسپولیس می رسیده دست چه کسی است؟
 
به گزارش عصرایران ، اتفاقات بازی پرسپولیس و الهلال از همان اول هم عجیب بود. حضور گسترده هواداران الهلال در بازی ای که پرسپولیس میزبان بود منجر به واکنش های شبکه های اجتماعی شد. البته همه نمی دانستند که براساس قوانین فقط 10 درصد بلیط ها به طرفداران عربستانی می رسیده در حالی که حدود 13 هزار عربستانی در استادیوم بودند. چیزی 3 برابر حق واقعی شان.
 
پرسپولیس میزبان بازی رفت بود و با توجه به گنجایش 34هزار نفری استادیوم می توانست از ورود بیش از 3400 طرفدار الهلال در استادیوم جلوگیری کند. با این همه مدیران پرسپولیس برخلاف عرف مسابقات 30 درصد بلیط های ورزشگاه را برای فروش به رقیب دادند. این رفتار خلاف عرف پرسپولیس در زمین خودی تحت فشار طرفداران حریف قرار داد. البته به نظر می رسید این تاکتیک مدیران قرمز برای پیدا کردن راهی برای پرداخت بدهی ها باشد. بدهی های سرسام آور. در حالی که حالا مدعی شده اند که هزینه های حضور در امان پرسپولیس هم تامین نشده است.
 
با پایان بازی روزنامه عربستانی الریاضه گزارشی منتشر کرد در مورد اینکه شیخ عربستانی برای اینکه هواداران عربستانی راحت باشند پول 30 درصد صندلی های ورزشگاه را پرداخت کرده است. البته که قیمت بلیط ها هم عجیب و غریب بوده و برای هر نفر 50 ریال عمان پرداخت شده. یعنی شیخ عربستانی برای هر بلیط 500 هزار تومان داده است. این بذل و بخشش شیخ عربستانی دست مایه گزارش الریاضه و توییت خبرنگار عربستانی شد به خاطر گران فروشی ایرانیها.
 از طرف ایرانی اما حرف های عجیب و غریبی منتشر شده. سایت ورزش 3 با حسین تقوی، کارگزار اسکان، برنامه ریزی و فروش بلیت مسابقه پرسپولیس و الهلال در لیگ قهرمانان آسیا مصاحبه کرده. او می گوید که 20 هزار بلیط در اختیار داشته و 1500 بلیط را فروخته و نمی داند چطور تماشاگران حریف به زمین آمده اند و این کار را توطئه سعودیها خوانده است.
 
البته یک ضرب و تقسیم ساده نشان می دهد که از 34هزار بلیط ابتدا به ساکن 13 تا 14 هزار بلیط در اختیار عربستانی ها قرار گرفته و 20هزار هم به صورت بلیط چاپ شده در اختیار این کارگزار قرار گرفته . البته که هیچ کس به غیر از مسوولان پرسپولیس اجازه نداشته اند 14 هزار بلیط را به عربستانی ها بدهند و اصولا بلیط بازی به جز آنها در اختیار کسی نبوده است.
 
حالامحاسبه قیمت بلیط به ادعای روزنامه عربستانی در کنار تعداد 13 هزار بلیط فروش رفته نشان می دهد که این بازی 6.5 میلیارد تومان درآمد داشته که شیخ عربستانی پرداخت کرده و مسوولان پرسپولیس از آن اظهار بی اطلاعی می کنند. هرچند سوال روزهای اول این بود که با اجازه چه کسی میزبانی ایران به عربستانی ها فروخته شده اما حالا سوال اینجاست که این 6.5 میلیارد را کجا برنده اند؟ چه کسی این پول ها را گرفته و چرا صدایش در نمی آید؟
+43
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین

  بازم آبروریزی و کلاهبرداری!
  4
  77
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۱:۰۷
  ۴۱
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  ما در زبان فارسى واژه اى داریم به این مضمون ( هاپولى )! قبل از ان قلاب ٥٧ انچنان واژه اشنایى نبود ، ولى در این ٣٨ سال ملت فهیم و با استعداد ما خصوصاً مسئولین ومتولیان مُتِدیوس رژیم منحوس ، با تمامى زیر و بم و زوایاى مجهول این واژه و عمل اشنایى شگرفى پیدا کرده اند ، که نگو و نپرس! هُنر نزد ایرانیان است وبس!!! اونهم چه هنرهایى!!!
  4
  87
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۶
  razmandeh - استکهلم، سوئد

  اگه سر عربها کلاه گذاشتند که حقشونه اونا بیشتر از این حرفها از ما میدزدند ولی کسی که از کلاهبدار دزیده خیلی باد دمش گرم باشه !!!! مقام اول دزدی !!!!
  43
  17
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۲:۰۵
  ۲۳
  ab shangooli - لندن، انگلستان

  پولها پیش دکتر اسدی است ، بر طبق اسناد فاش شده دکتر اسدی به عنوان نماینده ایران با طرف سعودی در مورد میزبانی جام باشگاه‌های آسیا مذاکره کرده است ، این آقا هم مثل مایلی کهن خیانت‌های بسیاری به فوتبال ایران کرده و قابل لمس نیست.
  6
  45
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۲:۲۴
  ۳۳
  انسان دوست - زوریخ، سوییس

  پولارو زدند بار شتر، شتر ها رو هم فرستادند بیت رهبرى.
  4
  72
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۲:۲۶
  ۵۲
  toghrol59 - گنت، بلژیک
  البته شتر،نفر حساب میشه،فراموش نکنید. ;)
  1
  14
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۲:۵۰
  ۵۹
  فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین
  این همه شما غارت کردین ثروت عربهای پاپتی را کسی ازتون جواب خواست،کاغذ مفته باید از حلقومتون کشید بیرون بهر نحوی که شده.
  4
  17
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۵:۵۴
  نظر شما چیست؟