بارزانی: همه‌پرسی برای استقلال کردستان حق ماست.

+93
رأی دهید
-124

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  اردوغان کرد‌های ترکیه و سوریه رو می‌کشه ولی‌ با بارزانی رفیقه؟ با این کلک می‌خواد شمال عراق و سوریه رو که نفت داره بگیره و به همین دلیل به کمک بارزانی نیاز داره.
  25
  71
  جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۵
  ۵۲
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  درود بر بارزانی , مسعود بارزانی !
  100
  50
  جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۸
  ۴۴
  Robinsson77 - استکهلم، سوئد
  همه پرسی و حق تعیین سرنوشت حق همه ی مردم جهان است.
  71
  70
  جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۳
  ۲۷
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان

  تجزیه طلب‌های بیسواد مزدور فقط مثل لاشخور منتظر هستند تا اوضاع خر تو خر بشه تا به بدن‌های ضعیف کشور‌هایی‌ که در آن‌ زندگی‌ میکنند حمله کنند، خاک بر سر همه شان. خدا خر رو میشناخت بهش پالون نداد( دور از جون جناب خر البته) لایق این‌ها همان خمینی. آسد، صدام و اردوان هست.
  164
  101
  جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۳
  ۵۷
  فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین
  [::IRAN+ISRAEL+USA4EVER - ایشون کی هستن و از طرف چه قشری داد سخن میدن؟اینا یه عمر در رفاه زندگی کردن و بر دوش مردم نا آگاه سوارن و پائینم نمیان! ای لعنت به بی خردی.
  40
  35
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۵:۴۴
  ۳۹
  آذری باهوش - میانه، ایران

  کردستان جزو لاینفک ایران است. دو قسمت آن از ایران جدا شده انشالله بزودی برمیگردد. همین امثال بارزانی هم خواهند فهمید بهترین انتخاب پیوستن به وطن اصلی است
  52
  73
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۵:۵۱
  ۵۱
  hiwa68 - رتردام، هلند

  [::آذری باهوش - میانه، ایران::]. [::فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین::]. از این حرفها نزنید. بعدها مشکل ویزا گرفتن به کشور ایالات متحده کورد ستان کبیر خواهید داشت. از سن و سالتان معلومه که هنوز بچه اید. خیلی افتخار میکنم که .....نیستم.
  54
  34
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۳
  ۲۶
  IranUksero - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  تو می‌خوای از کشوری جدا بشی‌ که خودش تا جنگ جهانی اول کشور نبود همین که تو ترکیه زندگی‌ نمیکنی‌ که معلوم نبود چی‌ کارت میکردن خوشحال باش
  21
  41
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۹
  ۳۵
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  [::hiwa68 - رتردام، هلند::] از قدیم گفتن شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه !!.
  20
  26
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲
  ۶۳
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::آذری باهوش - میانه، ایران::]. درود بر شما هم میهن فرهیخته، کاملا با شما موافقم.
  19
  28
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲
  ۳۹
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن
  اینم وسط دعوا داره نرخ تعیین میکنه، یا بقولى حسابهایى که کوره واسه چیزش مى کرد ! حالا بر فرض محال که یک کردستان مستقل هم درست کردین ، بى برو برگرد باید برین زیر بیرق یکى از دیکتاتورهاىمنطقه و اویزون ، تازه اگر بین خودتون جنگ قدرت پیش نیاد و هزار اما و اگر!!
  13
  26
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۶
  ۵۱
  hiwa68 - رتردام، هلند
  [::raha1984 - هامبورگ، آلمان::]. از قدیم گفتن یعنی عقل تو هنوز به روز نشده. نات اپ تو دیت.
  14
  15
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۴
  ۴۴
  Robinsson77 - استکهلم، سوئد
  [::IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان::]. به خودت زیاد فشار وارد نکن عزیزم وگرنه .... تو که همه رو بیسواد میدونی یه نگاه به ادبیاتت کن و یه نگاه به غلطهای املاییت توی نوشتن اسمها. فعلا مدرک کلاس سوم ابتداییت رو بگیر بعد بیا اینجا آدامس بجو.
  14
  17
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۹
  ۴۴
  Robinsson77 - استکهلم، سوئد
  [::آذری باهوش - میانه، ایران::]. [::آذری باهوش - میانه، ایران::]. اسمت رو گذاشتی باهوش، اما همچین باهوشم نیستی :-)) هیچ چیزی توی دنیا لاینفک نیست عزیزم. هر انسانی حق تعیین سرنوشت داره و بخاطرش مبارزه و فداکاری میکنه، نه با کیبورد و نه با اسلحه نمیشه برای کسی تصمیم گرفت. تنها راهش شناخت و درک و احترام به خواست مردم هست.
  23
  16
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۷
  ۴۴
  Robinsson77 - استکهلم، سوئد
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. اصلآ هم فرهیخته نیست، تو هم مثل همون مخت پاره سنگ ورمیداره ؛-))
  19
  14
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۸
  ۴۴
  Robinsson77 - استکهلم، سوئد
  [::شب تاب - یوکوهاما، ژاپن::]. درست میشه همه چیز عزیزم شما نگران کردها نباش.
  18
  14
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۹
  ۳۹
  Dara20 - تهران، ایران
  انگلستان با پرپایی ۲ همه پرسی فرمایشی در اسکاتلند و استرالیا به این زباله‌های تجزیه طلب چراغ سبز نشان داد تا همانند کرم خاکی سر از خاک در آورند و ادعا ی همه پارسی و استقلال نمایند. مرتیکه به فرض که چنین درخواستی مورد قبول واقع شود تمال مردم عراق باید رای بدهند
  20
  22
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۳
  ۳۹
  آذری باهوش - میانه، ایران
  [::Robinsson77 - استکهلم، سوئد::]. اولا برو نوشته خودت را دوباره بخوان ببینی چه تناقض بزرگی در آن هست. از یکطرف ادعای احترام به دیگران را داری ولی از طرف دیگر به من که نظر خود را گفتم حمله و مهتلک گویی میکنی. پس فعلا یک عذرخواهی بدهکار هستی. ثانیا کی گفته هر منطقه ای که دوست داشت از یک کشور جدا بتواند بشود؟ تبت از چین . ایرلند از انگلیس کبک از کانادا حتی گروهی در کالیفرنیا میخواهند استقلال بگیرند. اینطور نیست. در قانون اساسی امریکا به صراحت ذکر گردیده که یک ایالت زمانی میتواند جدا بشود که در کل کشور رای گیری بشود. نه فقط مردم آن ایالت! حالا من به بینندگان دیگر واگذار میکنم قضاوت کنند که چه کسی باهوش تر است . متاسفانه حقوق سوسیال هوش را زایل میکند ادعا را فراوان میگرداند. ساغل
  11
  20
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۵
  ۳۹
  آذری باهوش - میانه، ایران
  [::Robinsson77 - استکهلم، سوئد::]. در ضمن من کجا گفتم ایران میرود کردستان را به زور میگیرد که تهمت میزنی؟ برو دوباره بخوان من چی نوشتم. من نوشتم خود کردها عاقبت میفهمند که بهترین راه پیوستن به ایران است. از نوشته خودم هم دفاع میکنم . حساب کن تاسیس کشور جدید چه تبعاتی برای آنها دارد....
  11
  16
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۰
  ۴۴
  Robinsson77 - استکهلم، سوئد
  [::Dara20 - تهران، ایران::]. تو اول برو چهار کلوم درس بخون تا انقدر غلط املایی نداشته باشی جناب فاشیست. همه پارسی نه پروفسور بالتازار. کرم هم جد و آبادته. جواب آدمای مثل تو رو باید همینطور داد. احترام برای آدم محترم نه تو.
  20
  11
  شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۶
  ۲۹
  یه ایرونی - تهران، ایران
  [::آذری باهوش - میانه، ایران::]. درود بر شما آذری عزیز هم میهن بزرگوارم.بله همه این چندتا تجزیه طلب بدبخت و وامونده منتظرند ببینند کجا هرج و مرج شده تا مثل کفتار بریزند و دنبال موس موس کردن هستن واسه یه تیکه استخون پشت بعضی کشورهای خارجی حالا فرق نداره عرعرستان باشه یا هر کشور بی بته دیگه! ولی خوب کور خوندند! دزدها و جنایتکارها و باج گیرهای سرگردنه ها هم مثل انگل همینجور دنبال لاشخوری هستن ولی نمیدونند که ایرانی چه کرد باشه چه آذری یه لر چه بلوچ چه فارس چه گیلک چه بختیاری و. اهل باج دادن و ترسیدن از یه مشت مزدور بیوطن نیست! عراق که جلوی چندتا داعشی بیهمه چیز کم و آورد و اگه ایران نبود هیچ چیزش نمیموند خودش یه کشور بی بته بوده و یه روزی بغدادش از شهرهای ایران بوده قابل مقابل با ایران بیشه شیران نیست.درود برایرانیان :)
  7
  8
  یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۵:۵۲
  ۴۴
  Robinsson77 - استکهلم، سوئد
  [::آذری باهوش - میانه، ایران::]. جناب آذری (باهوش!!) ظاهرآ خودت از نوشته ی خودت سر در نیاوردی. اینکه آدم اشتباه کنه و قبول کنه که اشتباه کرده شهامته نه اصرار به بی اشتباه بودن. شما خواسته یا ناخواسته یه سری حرفهای پوپولیستی و عامی رو به زبون آوردی که متاسفانه نه ارزش سیاسی داره و نه ارزش حقوقی و تاریخی. این کبک و ایرلند و. شده یه آدامس برای جویدن توی بحثهای حقوقی. هیچ دفاعی از جدا شدن یا نشدن نمیکنم باهوش جان، من از حق انتخاب انسانها و تعیین سرنوشت گفتم، شما نگرفتی و نمیخوای بگیری. حرفهای فاشیستی جواب محترمانه نداره. مهتلک هم نه، متلک ؛) در ضمن مهندس الکترونیک هستم و در شرکت خدمات پس از فروش ولوو و فورد و رنو کار میکنم باهوش جون.
  9
  8
  یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۰
  ۲۹
  یه ایرونی - تهران، ایران
  [::آذری باهوش - میانه، ایران::]. (پوزش بخاطر چندتا اشتباه تایپی) درود بر شما آذری عزیز هم میهن بزرگوارم.بله همه این چندتا تجزیه طلب بدبخت و وامونده منتظرند ببینند کجا هرج و مرج شده تا مثل کفتار بریزند و دنبال موس موس کردن هستن واسه یه تیکه استخون پشت بعضی کشورهای خارجی حالا فرق نداره عرعرستان باشه یا هر کشور بی بته دیگه! ولی خوب کور خوندند! دزدها و جنایتکارها و باج گیرهای سرگردنه ها هم مثل انگل همینجور دنبال لاشخوری هستن ولی نمیدونند که ایرانی چه کرد باشه چه آذری چه لر چه بلوچ چه فارس چه گیلک چه بختیاری و. اهل باج دادن و ترسیدن از یه مشت مزدور بیوطن نیست! عراق که جلوی چندتا داعشی بیهمه چیز کم آورد و اگه ایران نبود هیچ چیزش نمیموند خودش یه کشور بی بته بوده و یه روزی بغدادش از شهرهای ایران بوده قابل مقایسه با ایران بیشه شیران نیست.درود برایرانیان :)
  7
  7
  یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۵
  ۳۹
  Dara20 - تهران، ایران
  [::Robinsson77 - استکهلم، سوئد::]. همینکه تو پروفسور باسواد رابینسون هستی‌ کافیه!!!! تو مواظب جد آباد مبارک و عالی‌ مقامت باش تا براساس تجزیه طلبی گور به گورشان نکنند. حالا من حداقل آدم نامیده میشم امثال تو و اون بارزانی بی‌ شرافت آدمکش و دزد که از دایره انسانیت خارج شدید.
  6
  11
  یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
  ۶۳
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::Robinsson77 - استکهلم، سوئد::]. عزیز برادر ! در اینکه کردستان از مناطق محروم ایران هست و مثل خیلی‌ دیگه از استان‌های کشور بهش ظلم شده شکی‌ نیست. ولی‌ جدایی کردستان از ایران رو فقط میتونی‌ در خواب ببینی‌ ! نمیدونم ساندیست رو از کجا میگیری، ولی‌ انشا‌الله با بر پایی یک نظام مردمی و عدالت محور، کردستان عزیز ما هم از عدالت اجتماعی بر قرار شده بهره مند خواهد شد.
  3
  17
  یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۸
  ۳۹
  آذری باهوش - میانه، ایران
  [::Robinsson77 - استکهلم، سوئد::]. اولا از کی تا حالا قانون اساسی ایالات متحده شده حرف پوپولیستی؟. ثانیا من فقط کبک را نگفتم مثالهای مختلقی زدم . ایرلند . تبت . هنگ کنگ . چچن . اینکه شما یک استدلال محکم حقوقی را دال بر فاشیسم میگیری اشتباه بزرگ خودت است. و اشتباه بزرگترت این است که میگویی حرف فاشیستی جواب محترمانه ندارد!!! تو رفته ای در سوید زندگی میکنی و این نحوه تفکر توست؟ در سوید که اینهمه آدم جهان سومی میاورد که بعضی از آنها اخلاق اولیه را ندارند ولی با آنها با احترام کامل رفتار میکند!! برای من بنویس واقعا چه چیزی از مردم سوید یاد گرفتی من علاقمندم که بدانم. شاید هم سوید دیگر خراب شده در آنصورت رزومه بفرست در میانه یک شغلی برایت جور کنم
  4
  14
  یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۳
  ۳۹
  آذری باهوش - میانه، ایران
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. دوست گرامی درست میفرمایید. متاسفانه مملکت مشکلات زیاد دارد. آفت آن همین تجزیه طلبی است که جلوی دوام مملکت را میگیرد . وگرنه دوام آوردن وتلاش بالاخره مشکلات را حل میکند
  5
  8
  یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۴
  ۶۳
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::آذری باهوش - میانه، ایران::]. دوست گرامی، دهه هاست که کمونیستهای وطنی، سرگرم دانه پاشیدن در کردستان عزیز ما هستند، برای جدایی و در نهایت زیر پر و بال روسیه بردن این منطقه، این ارزو را به گور خواهند برد، ولی‌ این نظام پر برکت اسلامی هم کار رو از آنچه که بود خرابتر کرده و جاده را برای اهداف دشمنان ایران هموار می‌کند. دریغ از یک ذره درایت و کاردانی...in
  4
  10
  یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۲
  ۳۹
  Dara20 - تهران، ایران
  ایران و ثروت ملی آن‌ متعلق به همه ما ایرانیان است. فقر و عقب نگه داشتن هموطنان کرد زبان، بلوچ‌ها و . قابل قبول نیست و همه اقوام ایرانی باید در رفاه زندگی کنند اما تجزیه طلبی خیانت به ایران است. باز هم می‌‌گویم که بارزانی و امثال او از کرم خاکی هم کمتر و پست تر و نوکر انگلستان و مزدور آمریکا هستند.
  2
  8
  یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۲
  ۴۴
  Robinsson77 - استکهلم، سوئد
  [::Dara20 - تهران، ایران::]. همون کامنت که برات گذاشتم کافیه برات، حسابی رفته توی گوشتت. ؛-)
  4
  5
  یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۸
  ۴۴
  Robinsson77 - استکهلم، سوئد
  [::آذری باهوش - میانه، ایران::]عزیزم قانون کبک و چچن و پچن و تبت و هرچی. مال خودشه. هرجا واسه خودش داستانی داره. هیچ قانون ثابتی هم وجود نداره. وقتی تو برمیگردی پیش پیش میگی که کردستان مال ایرانه، یعنی به خواسته ی اون مردم بی توجهی و در یک کلام کسیکه حق دیگران رو به رسمیت نمیشناسه، فاشیسته والسلام. جواب فاشیست هم مبارزه هست تا زمانیکه به حقش برسه. این راه ادامه داره، حالا چه من با تو بحث کنم چه تو با من. تو یه رزومه برای خودت بنویس تا یه دهی ده کوره ای بهت کار بدن، نگران بقیه نباش ؛)
  5
  4
  یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۸
  ۴۴
  Robinsson77 - استکهلم، سوئد
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. ساندیس ؟! :-))) خب اگه ساندیس خور بودم که الان اینجا نبودم. اگر مردم تصمیم به جدایی بگیرن، میشه، اگرم نه، پس نمیشه. با اون حرفای حقوق شهروندی مشکلی ندارم چون مثبته، ولی دید فاشیستی تمامیت خواهیت تهوع آوره.
  4
  4
  یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۳
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::آذری باهوش - میانه، ایران::]. جالبه اذری با هوش!.
  1
  4
  یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۷
  ۶۳
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::Robinsson77 - استکهلم، سوئد::]. مطرح کردن موضوع تجزیه کشور تهوع آوره یا حس میهن دوستی‌ !؟
  7
  8
  یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۸
  ۳۹
  آذری باهوش - میانه، ایران
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. دوست عزیز وقت خودت را بابحث کردن با کسانی که به هیچ منطقی پایبند نیستند تلف نکن. کسی که خودخواه و خود پرست است فقط و فقط حرف خودش را تکرار میکند و در جریان بحث به هیچ اصول مشترکی پایبند نیست و در نهایت باید با وی دعوا کنی که از شخصیت انسان کسر میشود. اینهمه تمدن بشری در شرق و غرب عالم همین مسیله خودمختاری را تجربه کرده و من اینجا مثال میزنم یارو قبول نمیکند بعد از آنطرف رفته در غرب زندگی میکند! حالا خوب است بعضی از این کشورهای غربی صرفا بخاطر پذیرایی از اقلیتها در سیستم گزینش شرکتهای خود یک سیستم نسبتا سهمیه ای اجرا میکنند که اینجور افراد یک نانی بخورند وگرنه با این منطق در خیابان گدایی میکردند.
  6
  5
  دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۲:۰۲
  ۳۹
  Dara20 - تهران، ایران
  [::Robinsson77 - استکهلم، سوئد::]. آخه مزدور ساندیس خور بیسواد خودت کلام را کلوم تایپ کردی تا دیروز باید واسه گرم شدن.... حالا هم عصیان کردی و شدی آلت دست انگلیس و آمریکا و ساز تجزیه طلبی میزنی. با هم میگم کرم خاکی بیشتر شرف داره به بارزانی و همپالگی‌هایش ...
  8
  7
  دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۴
  ۵۴
  athiest22 - لندن، انگلستان
  [::Robinsson77 - استکهلم، سوئد::]. دوست عزیز رابینسون به این چرندیات اهمیت نده کردستان به زودی مستقل می‌شه و همین الان هم از یک کشور و دولت کامل چیزی کم نداره. این وراجیها و نصیحتها از سوزش درون این افراد سر چشمه میگیره. سربلند باشی‌ و پیروز مثل همیشه
  2
  5
  ‌سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۰
  ۵۴
  athiest22 - لندن، انگلستان
  [::Dara20 - تهران، ایران::]. هروقت شهامت داشتی‌ وطنتو از آخوندها پس بگیری از شرف حرف بزن. شرف کردها چند میلیون برابر امثال تو هست
  2
  5
  ‌سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۳
  ۴۴
  Robinsson77 - استکهلم، سوئد
  هاهاها عزیزان فرهیخته ی هم پیاله چه ا.ن.ی برای هم قیمه میکنن. نوش و گوارای وجود. مبارزه برای حق و حقوق هر انسانی مشروع و محفوظه حالا بشینین عین ننه بزرگا واسه هم غر بزنین. خوششش باشید
  4
  4
  ‌سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۵:۲۱
  نظر شما چیست؟