بازیگر ایرانی تبار سوئد در مراسم اسکار شرکت می کند

بهار پارس، هنرپیشه سوئدی ایرانی تبار هنرپیشه ایرانی‌تبار سوئدی یکی از نامزدهای بهترین فیلم‌ خارجی در اسکار قصد دارد، به رغم اعتراضها به محدودیت‌های جدید سفر اتباع هفت کشور خاورمیانه به ایالات متحده، در این مراسم شرکت کند.
 
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، «بهار پارس» که سال ۱۹۹۵ میلادی تابعیت سوئد را پذیرفته، گفته است به همراه رالف لاسگارد دیگر بازیگر فیلم «مردی به نام او-وِه» به کالیفرنیا سفر خواهد رفت.
 
این در حالی است که به دنبال فرمان اجرایی دونالد ترامپ رئیس جمهوری متحده برای محدود کردن موقت سفر اتباع هفت کشور عمدتا مسلمان به آمریکا، نمایندگان ایران در این مراسم از حضور در این مراسم منصرف شده‌اند.
 
اصغر فرهادی کارگردان سرشناس ایرانی فیلم «فروشنده» یکی از نامزدهای جوایز اسکار در بخش فیلم‌های خارجی، و ترانه علیدوستی بازیگر این فیلم، گفته‌اند در اعتراض به این فرمان در مراسم اسکار امسال شرکت نخواهند کرد.
 
با این حال خانم پارس معتقد است که سفر به ایالات متحده و حضور در این مراسم مهم و معتبر، که روز ۲۶ فوریه در شهر لس آنجلس برگزار خواهد شد، «تاثیر به مراتب بزرگتری» خواهد داشت.
 
این هنرمند ۳۷ ساله به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که «دست در دست یکدیگر در کنار هم ایستاندن در آنجا» خود یک بیانیه درباره محدودیت سفر شهروندان هفت کشور مسلمان، از جمله ایران است.
 
بهار پارس، که هم گذرنامه ایرانی و هم سوئدی دارد، در ادامه به این خبرگزاری گفته است که هرچند قصد دارد به آمریکا سفر کند، اما «همیشه احتمال بازگردانده شدن وجود دارد و این خیلی دلپسند نیست.»
 
وزارت امنیت داخلی آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که شهروندان این هفت کشور اگر پاسپورت دیگری دارند، می توانند با آن به آمریکا سفر کنند.
+60
رأی دهید
-69

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۲
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  تنها دلیل حضورش منافع شخصی هست و بس.لطفا بیخود جفنگ نپرونه که حضورش اونجا بیانهی صادر کردنه. وقتی اصغر فرهادی که چهره سرشناسی هست نمیره یه بازیگر خرده پا بی ارزش که اصلا کسی نمیشناسدش رفتنش فقط میتوه کار فرهادی رو خنثی کنه. رفتنش دست خودشه ولی اینکه گفته رفتنش سودمنده دیگه خیلی چرنده.
  33
  70
  ‌چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۴
  ۴۹
  داد از این بیداد - ایران، ایران
  پس واقعا امیدوارم که شما برید اونجا و از قدرت کلام استفاده کنید و در مذمت عمل ترامپ با مردم عادی که شامل این قانون فاشیست شدن إعلام همبستگی کنید
  19
  28
  ‌چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۳
  ۴۹
  iran2015 - وین، اتریش
  واقعا به خریت آمریکا وجود ندارد آخوندها را رو سفید کردند
  23
  36
  ‌چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۹
  ۳۹
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان
  شاید هم بد نباشه یه ایرانی اونجا از این مرتیکه ترامپ انتقاد کنه. اما من کشته مرده این اسم و فامیلش شدم.خیلی زیبا و پر معناست. امیدوارم موفق باشه و بیشتر باعث افتخار ما
  25
  30
  ‌چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۹
  ۳۳
  13lack Bird - لندن، انگلستان
  خوب اینم می‌تونست به احترام هنرمندای ایرانی‌ یا نماد اعتراضی شرکت نکنه. به هرحال. خانم پارس اون یقه‌ تا رو ناف باز و قلاده سگ گردنش خودش نمادی هست که برازنده ایشون. من و یاد. انگلیسیش و فراموش کردم.
  39
  34
  ‌چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۰
  ۴۹
  احتراز - دورف، آلمان
  بهار پارس ، این اسم آدم یا اسم شرکت؟؟؟؟!!!!!!!
  8
  21
  ‌چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۴
  ۲۲
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::احتراز - دورف، آلمان::]. واضحه از این اسمهای من درآوردیه که اونجا برا راحت تلفظ شدن و شیک نشون دادن اسمش رو عوض کرده. اسم واقعی احتمالا چیزی تو مایه فاطمه قازقولنگ آبادی یا همچین چیزی.
  3
  6
  ‌پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۲:۱۳
  نظر شما چیست؟