نایب قهرمانی علی‌اکبری، شکست ۴۸ ثانیه‌ای روندا رزی

در فینال مسابقات گراند پری ۲۰۱۶ رایزن، یکی از تورنمنت‌های مسابقات هنر‌های رزمی ترکیبی، امیر علی‌اکبری، کشتی‌گیر پیشین تیم ملی ایران، با شکست مقابل میرکو فیلیپوویچ، نایب قهرمان شد.
 
امیر علی‌اکبری که با پیروزی مقابل والنتین مولدافسکی از روسیه به فینال رسیده بود، مقابل حریف نامدار خود از کرواسی، تنها یک راند دوام آورد و ناک اوت شد.
 
در این مسابقه فیلیپوویچ با یک ضربه چپ سنگین آقای علی‌اکبری را روی زمین انداخت و همین ضربات را ادامه داد تا این که داور مجبور به دخالت شد و مسابقه به پایان رسید.
 
علی‌اکبری با این شکست برنده ۱۰ میلیون ین ژاپن (حدود ۸۵۰۰ دلار) شد و حریفش ۳۵ میلیون ین به دست آورد.
 
فیلیپوویچ پس از مسابقه گفت: "۱۰ سال پس از قهرمانی در یک گراند‌پری این برد برایم معنی خاصی داشت... نمی‌توانم احساسم را توضیح دهم و نمی‌توانم بگویم چقدر احساس افتخار می‌کنم."
 
فیلیپوویچ ورزش‌های رزمی را از ۷ سالگی با تکواندو شروع کرد و بعد مشغول آموزش کاراته شد. او همچنین سابقه حضور در بوکس آماتور را دارد و سال ۱۹۹۷ یکی از اعضای تیم ملی کرواسی در مسابقات قهرمانی جهان بوکس آماتور بود. او قهرمان کیک بوکسینگ جهان نیز است.
 
فیلیپوویچ از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ عضو جنبش سوسیال دموکرات در پارلمان کرواسی بود. او به "کرو کوپ" (پلیس کروات) معروف است؛ لقبی که به دلیل عضویت فیلیپوویچ در واحد ضد تروریستی "لوچکو" (واحد تاکتیکی نیروهای ویژه پلیس کرواسی) به او داده شده است.
بازگشت ۳ میلیون دلاری ۴۸ ثانیه طول کشید در مسابقه دیگر هنرهای رزمی ترکیبی (MMA/Mixed Martial Arts) که زیر نظر سازمان 'یواف‌سی ' برگزار شد، روندا رزی، مبارز مشهور آمریکایی ناکام ماند.
 
این مبارز ۲۹ ساله آمریکایی فقط ۴۸ ثانیه مقابل حریف دوام آورد. رزی هر ۱۲ مسابقه‌اش در مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی را با پیروزی پشت سرگذاشته بود تا این که در مسابقه قبلی مقابل هالی هلم باخت.
 
رزی در بازگشت مقابل آماندا نونز، ورزشکار برزیلی و قهرمان سازمان 'یواف‌سی ' قرار گرفت؛ مسابقه‌ای که گفته می‌شود درآمد رزی از آن ۳ میلیون دلار است.
 
در این مبارزه خروس وزن، اما حریف برزیلی شروعی طوفانی داشت و تنها ۳۰ ثانیه از مبارزه گذشته بود که آثار مشت‌های پیاپی او روی صورت رزی مشخص شد. ضرباتی که رزی هرگز پاسخی برای آن نداشت و داور پس از ۴۸ ثانیه برای جلوگیری از آسیب دیدن بیشتر ورزشکار آمریکایی، پایان مبارزه را اعلام کرد.
 
نونز پس از مبارزه گفت: "از روندا رزی ممنون هستم، اما من قهرمان هستم و این جا آمده‌ام تا آن را حفظ کنم. هیچ کسی نمی‌تواند کمربند قهرمانی را از من بگیرد."
 
با این شکست آینده روندا رزی در این رشته مشخص نیست و او که پیش‌تر گفته بود قصد دارد فقط چند مسابقه برای یواف‌سی انجام دهد، احتمالا زودتر این ورزش را ترک می‌کند.
 
رزی مدال برنز المپیک ۲۰۰۸ جودو را در اختیار دارد و اولین زن جودوکای آمریکایی است که صاحب مدال المپیک شده. گفته می‌شود او پس از خداحافظی از مسابقات ام ام اِی راهی کشتی کج خواهد شد.
+16
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  hash6 - توکیو، ژاپن
  ١٠/٠٠٠/٠٠٠ ین ٨٥/٠٠٠ دلار میشه نه ٨/٥٠٠ دلار .محض اطلاع .یعنى ٣٤٠/٠٠٠/٠٠٠ تومان بابام جان.
  1
  6
  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.