۲۸ کشته در دو انفجار بازار بغداد؛ داعش مسئولیت حمله را پذیرفت

در اثر انفجار دو بمب در یک بازار شلوغ در بغداد، پایتخت عراق، دست کم ۲۸ نفر کشته و بیش از ۵۴ نفر هم زخمی شدند.
 
به گزارش آسوشیتدپرس، گروه داعش مسئولیت این حمله در بازار السیناک را، که صبح شنبه به وقت محلی رخ داد، پذیرفت.
 
بازار السیناک در مرکز بغداد واقع شده است و در آن از مواد خوراکی و پوشاک گرفته تا لوازم خودرو به مردم عرضه می‌شود.
 
وزارت کشور عراق به خبرگزاری رویترز گفته است که یکی از انفجارها انتحاری بوده و دیگری بمبی بود که در محل کار گذاشته شده بود.
 
خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز به نقل از یک مقام پلیس بغداد نوشت، اول بمبی که در یک خودرو جاسازی شده بود منفجر شد و بعد یک مهاجم انتحاری جلیقه انفجاری خود را در میان جمعیت فعال کرد.
 
به نوشته این خبرگزاری، گزارش‌های اولیه همچنان متنقاض هستند، چرا که پلیس بغداد نتیجه گیری کرده است که هر دو انفجار انتحاری بودند.
 
گروه داعش در بیانیه ای که در وبسایت اعماق منتشر کرد، ضمن پذیرش مسئولیت حمله امروز، آن را ناشی از عملیات دو مهاجم انتحاری عنوان کرد.
 
حمله امروز در حالی رخ داد که ارتش عراق پس از حدود دو هفته وقفه، روز پنجشنبه عملیات بازپس گیری شهر موصل از پیکارجویان داعش را از سر گرفت.
+14
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  غرب به دلیل نفت کوفتی صدام را برداشت جنایات اسلام هزار برابر شد!!!اسلام آبگوشتی زمان شاه شد جنایت صدر اسلام به وسیله ی رهبر دین و امامان---افغانستان لیبی‌.الجزایر..همینطور.!!! دردناک و تنفر آور اینکه در ایران برای انجام این ننگ‌ از مجاهدین بدتر از ملا و توده‌ایهای روسیه لاور---کمک گرفت!! و شد ایران امروز با یک میلیون فاجعه...و کثیف اینکه مزدوران ننگین ملا در سا یت برای خر کردن بی‌ مغزها...مرتب مساله ی شاه را پیش میکشند،،،،،،،،تا روی این مساله که ایران را به ۱۴۰۰ سال پیش بازگشت دادند را ----ماست مالی‌ .!!!!!!!.به آنها بگوئید خر خودتانید با پالونش!!
  7
  18
  شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  بسپارید دسته برادارن سیکیوریتی ما ببینید دمار از این گروه تروریستی در میا‌‌‌ره.
  9
  1
  شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Iran e forozan - لندن، انگلستان
  چقدر این داعش مسولیت پذیره!!
  0
  9
  شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  [::parvin55 - مادرید، اسپانیا::] کامنت هات خیلی کلیشه ای و تکراری هستن.درک روز از مسائل نداری ،تو خبرای دفاع از همجنس بازان که خیلی کولاک میکنی پس چرا اینجا همون متنی رو نوشتی که سه سال و نیم پیش نوشتی بدون یک واو تفاوت. وقتی دستتو میزاری رو دکمه علامت تعجب ، زود برش دار ، یه علامت منظورو میرسونه عصبی وار نوشتن لازم نیست اصلا چرا بزور میخوای همه تو رو قبول داشته باشن؟ طرز فکرت اگه با داعش احتمالا متفاوته پس چرا هر دوی شما یه جور عمل میکنید؟.
  5
  2
  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. ..ننویس بی‌ سواد که هنوز نمی‌‌دانی اجداد قاتل دزد و بچه بازت در ۱۴۰۰ سال پیش چه بر سر ایران آوردند که تعدادی به دیگر نقاط جهان مثل هند مهاجرت کردند...منهای بی‌ سوادی بی‌ رگی هم درد امثال تو جیره خور رژیم و دین ننگینش است
  1
  3
  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. به یاد داری وقتی‌ سالها بعد از اینکه با آرتمیس می‌نوشتم با اولا کامنت با پروین به من نوشتی همان آرتمیس هستی‌^^^^`نترس کاری با تو ندارم!!!!!!!
  1
  2
  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  [::parvin55 - مادرید، اسپانیا::] خودت شروع کردی پاچه گیری و گرنه تو واسه من مهم نیستی چون سواد و تعقل و اعتباری در وجودت نمیبینم که باهات دهن بدهن بشم آرتیمیس مبارز کذائی! در ضمن اون دست چلاقت رو از دکمه کیبورد بردار ببین چقدر علامت تعجب!!!! !!!رو فشار دادی، حرصت گرفته؟ علامت نقطه چین.. هم که ماشالله نشان از بد دهنی و سانسور حرفاته،خجالت بکش، کامنت هات هم همه تکراری و کلیشه ای هستن. مغزت دیگه پوک شده و احتیاج به سفر قبرس داری فسیل جون.
  2
  1
  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.