چند قدم در راه خوش اندامی

آرزوی داشتن هیکل خوب، با وجود این همه خوراکی های خوشمزه و فرو رفتن در کاناپه ی جلوی تلویزیون، آرزوی محالی به نظر می رسد. اما با برداشتن این چند قدم، راه را بر خودتان هموار کنید.
از سیستم دوستان استفاده کنید
شما نیز همانند سایر افراد، کارهای زیادی را به همراه دوستان خود انجام می دهید. با آن ها به خرید می روید، در کنار آن ها غذا می خورید و تفریحات مورد علاقه خود را در کنار آن ها انجام می دهید. پس چرا سعی نمی کنید تمرینات ورزشی را به همراه دوستان خود انجام دهید؟
تحقیقات انجام شده نشان می دهد که پاسخگویی می تواند افراد را در کنار یکدیگر نگه دارد. اگر شما به همراه دوستان خود ورزش کنید بیشتر از قبل از جلسه ورزشی خود راضی خواهید بود. به همین خاطر متخصصان توصیه می کنند به همراه دوستان خود به باشگاه بروید، همدیگر را به طور مرتب ملاقات کنید و چالش های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.
اگر فردی را برای همراهی پیدا نمی کنید بهتر است از رسانه های اجتماعی کمک بگیرید. شما می توانید از جامعه آنلاین کمک بگیرید و نتایج تمرینات ورزشی خود را به حداکثر برسانید
وعده های زیاد اما کوچک
اگر در طول روز وعده های کوچک با تناوب بیشتر بخورید، وضعیت تناسب اندام تان در شرایط بهتری قرار می گیرد. خوردن غذاهای کم حجم هر چند ساعت یک بار متابولیسم شما را حفظ کرده و کمک می کند زودتر وزن کم کنید. خوردن وعده های کوچک غذایی همچنین کمتر احتمال دارد شما را به سمت مصرف میان وعده های ناسالم در طول روز ببرد.
چای سبز لاغر نگه تان می دارد
می دانید چرا چای سبز می تواند تناسب اندام شما را حفظ کند؟ چون سرشار از آنتی اکسیدان است، آب بدن را تامین می کند و به دلیل داشتن پلی فنول از رشد سلول های سرطانی پیشگیری می کند. چای سبز به دلیل خواصی که دارد باعث سوزاندن چربی های اضافی در بدن می شود، زیرا از انتقال قند در میکروارگانیسم های چربی جلوگیری می کند و با کاهش سطح چربی بد LDL سطح چربی خوب یعنی HDL را افزایش می دهد. این چای سرعت سوخت و ساز بدنتان را افزایش داده و به این ترتیب موجب کاهش وزنتان می شود. اگر از آن دسته افرادی هستید که استرس باعث تحریک اشتهای تان می شود باید بدانید بهتر است در این مواقع چای سبز نوش جان کنید.
در مورد میان وعده های شب هنگام، محتاط و انتخاب گر باشید
غالباً خوردن های بدون تفکر، مکرراً بعد از شام اتفاق می افتند، زمانی که شما نهایتاً می خواهید بنشینید و استراحت کنید و البته در مقابل تلویزیون. میان وعده خوردن یکی از آسان ترین راه های دور شدن از رژیم غذایی سالم است. در چنین مواردی یا بعد از ساعت مشخصی آشپزخانه را ببندید یا به خودتان فقط اجازه مصرف یک میان وعده کم کالری مانند یک تکه کوچک شیرینی خانگی را بدهید.
در هر وعده ای پروتئین بخورید
پروتئین، بسیار سیرکننده تر از کربوهیدرات ها و چربی ها است و به شما برای مدت زمان طولانی تری احساس سیری و پری می دهد. همچنین به حفظ توده ماهیچه ای کمک کرده و سوزاندن چربی را تسهیل می کند، بنابراین مطمئن شوید که پروتئین های سالم مانند سفیده تخم مرغ، غذاهای دریایی، ماست، گوشت بدون چربی، پنیر، سویا، مغزها یا حبوبات را در وعده ها و میان وعده های خود گنجانده باشید.
دندان های خود را مسواک بزنید
زمانی که غذایی را می خورید بعد از آن مسواک بزنید. اگر واقعا گرسنه نیستید و از روی عادت یا سرگرمی غذا می خورید سعی کنید دندان های خود را مسواک بزنید. اینکار باعث می شود از خوردن مواد اضافی خودداری کنید زیرا دوست ندارید زحمتی که برای تمیز کردن دندان های خود کشیده اید را خراب کنید.
اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که به خوردن مواد شیرین علاقه مند هستند، این روش می تواند بسیار مفید باشد. اگر هوس یک ماده شیرین کرده اید اما دندان های خود را مسواک زده اید، ممکن است طعم هیچ ماده ای را بعد از آن دوست نداشته باشید. این موضوع مانع از پرخوری بیش از حد می شود و بدن شما را سالم تر نگه می دارد.
نخرید!
شاید مهمترین گام در راستای داشتن یک هیکل رویایی، نخوردن خوراکی های مضر و چاق کننده است و این کار محقق نمی شود الا با نخریدن این کالاها، اگر شیرینی، نوشابه، تنقلات مضر را از درون سبد کالایتان بیرون بیاورید و اصلا آنها را نخرید، دیگر نمی خواهد نگران وسوسه ی دلتان برای خوردن آنها باشید، پس اصلا نخرید تا نخورید.
تکرار یک حرکت
در پایان باید اثرات مطلوب ورزش را گوشزد کرد، هر ورزشی انجام می دهید، آن را تکرار کنید، تکرار در ورزش بیش از زمان ورزش کردن مهم است و می تواند چربی های اضافی را از شما دور کند. مثلا هر روز ده بار دراز و نشست، کارسازتر از هفته ای یکبار آنهم صد بار دراز و نشست خواهد بود، پس تکرار را فراموش نکنید.
+21
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.