با این ۶ سبزی کمتر شناخته شده آشنا شوید

سبزیجات زیادی وجود دارد که در برخی مناطق جهان وجود دارند و در برخی مناطق دیگر یافت نمی شوند. تمام این سبزیجات خواص خود را دارند. اگر می خواهید با 6 سبزی کمتر شناخته شده آشنا شوید این مطلب را مطالعه کنید.
 
برخی از سبزیجاتی که در ادامه از آن ها نام می بریم شاید برای ما کاملا ناشناخته باشند؛ اما برخی از کاربران ما که در خارج از کشور زندگی می کنند، از آن ها به صورت روزانه استفاده کنند. به هر حال شناخت این سبزیجات و دانستن کمی از خواص آن ها خالی از لطف نیست، با ما همراه باشید.
کلم بوک چوی بوک چوی یک کلم شرقی است که در واقع نسخه چینی اسفناج است. این سبزی از اسفناج بهتر است، له نمی شود و حالت ترد خود را حفظ می کند. بوک چوی برای تهیه سس سویا استفاده می شود. این سبزی را خرد کرده و با اندکی روغن بادام زمینی و سس سویا تفت می دهند یا اینکه آن را در سوپ سبزیجات می ریزند.
رازیانه رازیانه طعم کمابیش شیرینی دارد. برگ های آن مانند شوید بوده و برای خوش طعم شدن سوپ و آش استفاده می شود. بخش غده ای آن نیز به صورت خام در سالاد و برای تهیه خورش ها، سوپ ها و غیره استفاده می شود.

هیکاما یا سیب زمینی مکزیکی هیکاما که به سیب زمینی مکزیکی نیز شهرت دارد یک سبزی غده ای مانند سیب زمینی است. هیکاما به صورت پخته شده، در سوپ، خورش یا سالادها استفاده می شود. این سیب زمینی مفید و پرخاصیت است.
کلم قمری یا کلم سنگ این سبزی نیز از خانواده شلغم است و در ایران کمابیش شناخته شده است. از این کلم به صورت خام، آب پز یا بخارپز استفاده می شود. تهیه آن در ماکروویو نیز ممکن است. کلم قمری را در آش می ریزند و ترکیب آن با سیب زمینی نیز خوشمزه است.
چایوت چایوت بومی آمریکای لاتین است و به نام های مختلفی از جمله گلابی علفی نیز شناخته می شود. چون ظاهر آن شبیه گلابی است. این سبزی-میوه طعم ملایمی دارد که تا حدودی شبیه کدو است. نیازی به گرفتن پوست این نوع گلابی نیست و هسته داخل آن نیز خوراکی هستند. چایوت را به صورت مکعبی خرد کرده و با یک چهارم لیوان به مدت 8 دقیقه می پزند. این سبزی ارزش غذایی بالایی دارند و طعم آن مطلوب است.
آندیو یا کاسنی فرنگی آندیو طعم ملایم و اندکی تلخ دارد و غنی از فیبر، آهن و پتاسیم است. از آندیو در تهیه سالادها استفاده می شود.
+29
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.