بدهی‌های خارجی ایران: ۱۰ هزار میلیون دلار

ساختمان بانک مرکزی ایران در تهران  بنا به آمارهای بانک مرکزی ایران٬ حجم بدهی‌های خارجی ایران بیش از ۱۰ هزار میلیون دلار است که با دلار چهار هزار تومانی، رقمی معادل ۴۰ هزار میلیارد تومان خواهد شد.
 
خبرگزاری ایسنا با استناد به گزارش بانک مرکزی ایران خبر داده که ایران ۵۳۴۶ میلیون دلار بدهی‌های میان مدت و بلند مدت و حدود ۲۲۲۵ میلیون دلار هم بدهی‌های کوتاه مدت دارد. اما اگر «معوقات» این بدهی که حدود ۲۵۳۱ میلیون دلار است مورد محاسبه قرار گیرد، در مجموع کل بدهی‌های خارجی ایران تا پایان خرداد ماه امسال به ۱۰ هزار و ۱۰۲ میلیون دلار می رسد.
 
بنا بر این گزارش٬ در سه ماهه اول سال ۱۳۹۵ صادرات کالا (فوب) از ایران حدود ۱۸ هزار و ۹۰۵ میلیون تومان و واردات کالا (فوب) تا ۱۲ هزار و ۳۸۳ میلیون دلار بوده که در مجموع تراز بازرگانی ۶۵۲۶ دلاری را رقم زده است.
 
در همین دوره بررسی٬ خالص دارایی‌های خارجی شبکه بانکی نشان می‌دهد که بانک مرکزی در پایان خرداد ماه حدود ۱۸۷ هزار و۶۰۰ میلیارد تومان دارایی خارجی داشته که با رشد ۱۳.۵ درصدی همراه بوده است.
 
در مجموع شبکه بانکی ایران حدود ۲۴۱ هزار میلیارد تومان دارایی خارجی دارد که از این رقم ۱۸۷ هزار میلیارد تومان متعلق به بانک مرکزی است.
+27
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  خدا به ما رحم کنه .چون بده کاریها مال مردم ایرانه و درایی های کلان هم مال اغازاده ها فلسطین لبنان و الان هم حلب.تنها گناه ما ایرانی بودن ماست
  3
  51
  شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۰۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  razmandeh - استکهلم، سوئد

  به کی بدهکاره بدولت سوریه لبنان فلسطین جیبوتی ؟؟؟؟؟ کجا ؟؟؟؟؟اونا که یارانه هاشونو میگرند سر موقع !!!!!
  2
  44
  شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۰۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  mehdi707 - لندن، انگلستان

  خوب بنویسید ١٠ میلیارد دلار که مردم نرن سر وقت ماشین حساب
  0
  52
  شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  Ariyo Barzan - لوس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  سوریه، یمن ، لبنان،فلسطین و حزب‌ا‌لله که یارانه شون را سر موقع در یافت می‌کنن. این بدهکاری خرج دوستی‌ با روسیه و پوتین هست. فکر کردین پوتین از جیب خودش و روسیه به نفع ایران خرج می‌کنه.
  1
  20
  شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  بله حساب بانکی‌ ملایان و فامیل کثافت در بانک‌های داخل و خارج پر..!!!حقوق اسد کور و کچلهای فلسطین پرداخت..و بقیه ی کشورهای ....اسلامی......ملت خنگ هم که با زیارت گور‌ها بیرون و داخل و صندوق‌ها قرض الحسنه به این درامد کمک....همه چیز تکمیل!!!میماند مقداری قرض برای مظلوم نمایی!!!!مرگ بر دینتان خدایتان..که تنها هنرش جهاد پدوفیلیا،،و نابود کردن تمدن‌ها بود با قتل و غارت و تجاوز جنسی‌
  5
  20
  شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  پریستوک - تهران، ایران
  آقای سعید شمیرانی هم تو سخنرانی هاشون گفته بودند که این ملاها کاری می کنند که مردم ایران پس از رفتن ملاها تا سالها مقروض جامعه جهانی باشند و مجبور باشن کار کنند و پول گندهایی که اینا بالا آوردند رو بدن. وعده ما سه روز قبل از انتصابات جمهوری اسلامی
  3
  15
  شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  جلیل محمد قلی زاده بنیانگذارروزنامه ملا نصر الدین در سال ۱۹۰۵ نوشته بود؛ اگربا این نیروی مخرب جامعه وتاریخ کهن(یعنی اخوندها) تسویه حساب نشود،خواه انقلاب مشروطه بشود یا نه این میکروبها میمانند،و من می ترسم در اینده نزدیکی چشم باز کنید و ببینید.هفتصد هشتصد یک جا خلق شده،ملا همه امور مملکت را بدست گرفته،همه ثروتهای شما را به باد داده،شما را به امان خدا داده و افسارتان را به بیگانه گان رها کنند!!!
  1
  13
  شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.