رونالدو رئال مادرید را به ۱۰۰ میلیون دلار هم نفروخت

در آستانه آغاز فصل نقل و انتقال‌های فوتبال در ماه ژانویه، هواداران فوتبال با دقت این اخبار را تعقیب می‌کنند تا ببینید چه مهره‌هایی به تیم‌شان اضافه خواهد شد، یا کدام یک از ستاره‌های تیم‌شان راهی تیم دیگری می‌شود.
 
اما، به نظر می‌رسد که پول همیشه مشخص کننده سرنوشت بزرگ‌ترین ستاره‌های فوتبال نیست. ژرژ مندس، مدیر برنامه‌های کریستیانو رونالدو می‌گوید یک باشگاه چینی قصد داشته با پرداختن ۲۵۰ میلیون پوند (۳۰۰ میلیون دلار) به رئال مادرید، ستاره ۳۱ ساله این تیم را به خدمت بگیرد. اما، رونالدو حاضر به ترک قهرمان اروپا نشد.
 
به گفته مندس، این باشگاه چینی - که از آن نام نبرده - قصد داشت با پیشنهاد حقوق سالانه ۱۰۰ میلیون دلار به رونالدو، بهترین بازیکن جهان در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ را متقاعد کند که راهی سوپر لیگ فوتبال چین شود.
 
ژرژ مندس، مدیر برنامه‌های رونالدو، اعلام کرده این بازیکن قصد ندارد از رئال مادرید جدا شود. مندس گفت: "پول همه چیر نیست. این باشگاه اسپانیایی {رئال مادرید} همه چیز اوست. بازار چین یک بازار جدید است. آن‌ها می‌توانند که بازیکن‌های زیادی را بخرند. اما خریدن رونالدو غیرممکن است."
 
رونالدو که در ماه نوامبر قراردادش با رئال مادرید را تا سال ۲۰۲۱ تمدید کرد، در سال ۲۰۰۹، پس از هشت فصل در منچستر یونایتد، به تیم رئال مادرید پیوست.
 
در سال ۲۰۰۹، انتقال رونالدو از منچستر یونایتد به رئال مادرید با مبلغ ۸۰ میلیون پوند/۱۰۰ میلیون دلار، او را گران‌ترین بازیکن جهان کرد.
 
چندی پیش، انتقال ۸۹ میلیون پوندی (۱۱۰ میلیون دلاری) پل پوگبا از یوونتوس به منچستر یونایتد، این بازیکن فرانسوی را تبدیل به گران‌ترین بازیکن جهان کرد. به این ترتیب اگر کریستیانو رونالدو راهی سوپر لیگ چین شده بود، او یک بار دیگر صاحب رکورد گران‌ترین بازیکن جهان می‌شد.
 
در ماه‌های گذشته باشگاه‌های چینی با سرمایه‌گذاری‌های زیاد، بسیاری از فوتبالیست‌های نامدار جهان را در خدمت گرفته‌اند. علاوه بر اسکار، بازیکن ۲۵ ساله تیم چلسی، در آغاز فصل نقل و انتقالات ژانویه سال ۲۰۱۷ به تیم چینی شانگهای اس‌آی‌پی‌جی خواهد پیوست، روز گذشته خبر رسمی پیوستن کارلوس توس، بازیکن تیم بوکاجونیورز آرژانتین به شانگهای شنهوآ نشان‌دهنده اراده باشگاه‌های چینی برای جلب ستاره‌های نام‌دار فوتبال است.
+29
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.