نذری برای بخشش دختر قاتل

 شفای زن مبتلا به سرطان می‌تواند دختر جوان را از مجازات قصاص به خاطر قتل پدرخوانده نجات دهد.
 
به گزارش جام‌جم، شامگاه 11 آذر سال گذشته همزمان با مرگ مشکوک مردی در خانه‌ای در خیابان 178 تهرانپارس، تحقیقات پلیسی آغاز شد. ماموران با حضور در آنجا با دختری رو‌به‌رو شدند که مدعی بود شوهر صیغه‌ای مادرش با چاقو خودکشی کرده است. ماموران در بررسی از خانه این زن متوجه شدند مرگ این مرد خودکشی نبوده بلکه او به قتل رسیده است.
 
الیکا در بازجویی‌ها به افسر تحقیق گفت: من نذر کرده بودم شله زرد بپزم، مادرم و همسر صیغه‌ای او آنجا آمده بودند. سهراب با ما دعوا کرد و به من حمله ور شد و می‌گفت من شیطان هستم. برای ترساندن او، چاقویی را از آشپزخانه برداشتم که سهراب چاقو را از من گرفت و در این درگیری پایش لیز خورد و زمین افتاد و چاقو به بدنش اصابت کرده و منجر به مرگش شد.
 
دختر جوان در ادامه گفت: روز جنایت نمی‌خواستم شوهر صیغه‌ای مادرم را به قتل برسانم، این ماجرا فقط یک حادثه بود. من خواستم با چاقو او را بترسانم که چاقو را به سمتش گرفتم. او خواست چاقو را از من بگیرد که در این کشمکش چاقو به او اصابت کرد و جانش را گرفت.
 
دختر متهم به قتل با تجدید قرار قانونی روانه زندان شد. متهم در آخرین دفاع ادعای دفاع مشروع را مطرح کرد و گفت: مقتول به سمت من حمله کرد و من در دفاع از خودم او را کشتم.
 
پس از تکمیل تحقیقات، پرونده برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. صبح دیروز الیکا در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران پای میزمحاکمه قرار گرفت. در این جلسه که به ریاست قاضی زالی و با حضور ابراهیم اسلامی، قاضی مستشار برگزار شد، مادر مقتول گفت: من یک پسر و دختر داشتم، که پسرم در این جنایت به قتل رسید. بعد از این قتل، دخترم هم دچار فشار روحی شدید شد و بر اثر این فشار‌ها به بیماری سرطان مبتلا شد. فردا هم اولین جلسه شیمی درمانی اوست. به خاطر شرایط در حال حاضر قادر به تصمیم گیری نیستم. عاشورا نذر کردم اگر دخترم شفا پیدا کرد من هم رضایت خود را اعلام کنم.
 
با توجه به درخواست اولیای دم، رئیس دادگاه به او 13 روز فرصت داد تا درباره تصمیمش فکر کند. دختر جوان هم به زندان زنان بازگشت تا 20 دی ماه دوباره محاکمه شود.
+13
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.