شهروندان چه کشورهایی از ویزای فرودگاهی ایران منع هستند

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران  ایران مدتی است که به اتباع کشورهای دیگر در فرودگاه ویزا می دهد اما این روند برای شهروندان برخی کشورهای غربی، عربی و آفریقایی وجود ندارد.
 
معاون کنسولی وزارت امور خارجه ایران می گوید اتباع کشورهایی چون آمریکا، انگلیس، کانادا، عراق و سومالی از «ویزای فرودگاهی» برخوردار نمی شوند.
 
به گزارش ایرنا، حسن قشقاوی که در اصفهان به سر می برد، روز پنجشنبه ۹ دی گفت جز شهروندان ده کشور جهان، بقیه آنها می توانند ویزای فرودگاهی در فرودگاه اصفهان دریافت کنند.
 
وی اشاره نکرد آیا این خدمات در سایر فرودگاههای بین المللی ایران نیز ارایه می شود یا خیر. فرودگاه امام خمینی در جنوب تهران پر ترافیک ترین پروازهای خارجی به ایران را میزبانی می کند.
 
معاون کنسولی وزارت امور خارجه ایران گفت: «هر شخصی از هر کجای دنیا جز ۱۰ کشوری که ویزای فرودگاهی به آنها نمی دهیم، می تواند از طریق اینترنت درخواست ویزا کرده و با دریافت یک کُد در فرودگاه اصفهان، ویزا دریافت کند.»
 
بر اساس اعلام آقای قشقاوی، در حال حاضر اتباع کشورهای سومالی‌، کلمبیا، آمریکا‌، انگلیس‌، کانادا‌، بنگلادش‌، اردن‌، عراق‌، افغانستان‌ و پاکستان‌ امکان دریافت روادید فرودگاهی ندارند.
 
وی به دلایل این ممنوعیت اشاره نکرد. ایران با آمریکا و کانادا روابط دیپلماتیک ندارد. با انگلیس هم روابط دو کشور به تازگی در حد سفیر ارتقا یافت.
+59
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  Sabokbalam - کالیفرنیا، ایالات متحده امریکا

  خدارو شکر که اتباع جیبوتی مشمول این قانون نیستند!
  6
  57
  جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۰۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.