پیروزی بر 'اسب دیوانه تگزاس'؛ مبارز ایرانی به نیمه‌نهایی گراند‌پری ژاپن رسید

در ادامه مسابقات گراند پری ۲۰۱۶ رایزن، یکی از تورنمنت‌های مسابقات ورزش‌های رزمی ترکیبی ( MMA/Mixed Martial Arts)، که این روزها در ژاپن در حال برگزاری است، امیر علی‌اکبری، کشتی‌گیر پیشین تیم ملی ایران، موفق شد با شکست دادن هیت هرینگ، مبارز آمریکایی، به مرحله نیمه‌نهایی این مسابقات راه یابد.
 
امیر علی‌اکبری، که تجربه قهرمانی در مسابقات جهانی کشتی ‌فرنگی سال ۲۰۱۰ را در کارنامه‌ دارد، در پایان دو راند مبارزه، با تصمیم داوران به عنوان نفر برنده معرفی شد.
 
هیث هرینگ ۳۸ ساله که سابقه حضور در رشته‌های کیک بوکسینگ، سامبو (ورزش رسمی روسی) و کشتی را دارد به "اسب دیوانه تگزاس" معروف است.
 
اکبری در ثانیه‌های آغازین راند اول، پس از آنکه چند مشت به سر حریف زده بود، با یک ضربه محکم با زانو به بدن هرینگ باعث شد مبارز آمریکایی نقش بر زمین شود. اکبری در ادامه این راند موفق شد که مبارزه را کاملا در اختیار بگیرد و ضربات متعددی را به هرینگ وارد کند.
 
او با استفاده از تکنیک‌های کشتی و مهارت‌اش در این رشته، اجازه نداد که در ادامه راند حریف آمریکایی دوباره روی پا بایستد و راند اول را با برتری کامل به پایان رساند.
 
هرچند که مبارز آمریکایی راند دوم را بهتر شروع کرد، اما اشتباه فنی او باعث شد که تعادلش خود را از دست بدهد و زمین بخورد. اما، بر خلاف راند قبل، اکبری از فرصت حاصل خوب استفاده نکرد و مبارز آمریکایی موفق شد که دوباره بلند شود و روی پا به نبرد ادامه دهد.
 
در پایان راندی که هر دو مبارز بسیار خسته بودند، هیت هرینگ عمل‌کرد بهتری داشت، و ضربات موثر بیشتری به حریف خود وارد کرد، اما از آنجا که هیچ کدام از دو ورزشکار موفق نشدند حریف خود را ناک اوت کنند، تعیین برنده مبارزه به نظر داوران محول شد. داورها هم با تصمیم متحد امیر علی‌اکبری را به عنوان برنده مبارزه اعلام کردند.
 
به این ترتیب امیر علی‌اکبری در مرحله بعد با ولنتاین مولدافسکی، مبارز اهل روسیه، رو به رو خواهد شد. این مسابقه پس فردا در سالن "سایتاما سوپر آرنا" شهر سایتاما ژاپن برگزار خواهد شد.
+37
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.