قیمت گوشت به ۵۰ هزار تومان رسید

رئیس مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه حداکثر قیمت منطقی برای هر کیلو لاشه ۲۸ هزار تومان است، گفت: اکنون هر کیلو شقه بدون دنبه ۴۰ و بعضا در برخی مناطق و قصابی ها تا ۵۰ هزارتومان به مشتری عرضه می شود.
 
باشگاه خبرنگاران جوان: طی ماه های اخیر قیمت گوشت گوسفندی به اوج خود رسیده و التهاباتی در بازار ایجاد کرده است.
 
وزارت جهاد کشاورزی گران فروشی و سودجویی دلالان در بازار توزیع را عامل اصلی گران فروشی می دانند و این درحالی است که رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی افزایش صادرات و کمبود دام در میادین را علت این امر می داند.
 
محمدرضا ملاصالحی رئیس مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به بازار متلاطم گوشت گوسفندی اظهار داشت: ۹۰ درصد گوشت قرمز از تولیدات داخلی و مابقی از طریق واردات تامین می شود از این رو در تامین دام مشکلی در کشور وجود ندارد.
 
وی با اشاره به اینکه نرخ دام زنده از ابتدای سال ۹۳ تا چند ماه اخیر تغییری نداشته است، افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلو دام زنده سبک با کیفیت ۱۴ هزار تومان که با احتساب سود مغازه دار حداکثر با کیلویی ۳۴ هزار تومان به فروش می رسد.
 
ملاصالحی با اشاره به اینکه حداکثر قیمت منطقی برای هر کیلو لاشه ۲۸ هزار تومان است، ادامه داد: اکنون هر کیلو شقه بدون دنبه ۴۰ و بعضا در برخی مناطق و قصابی ها تا ۵۰ هزارتومان به مشتری عرضه می شود که این امر بیانگر سودجویی دلالان در شبکه توزیع و اجهاف در حق مصرف کننده و تولیدکننده است چرا که نفعی از این گرانی نصیب دامدار نمی شود و بی دلیل متهم این گرانی است.
 
رئیس مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در دام سنگین هیچ گونه افزایش قیمتی نداشته ایم، افزود: با توجه به آنکه نرخ هر کیلو دام سنگین( گوساله) ۱۲ هزار تومان است اما با قیمت ۳۲ هزار تومان در قصابی ها عرضه می شود.
 
وی با اشاره به وضعیت صادرات دام زنده بیان کرد: صحبت های مبنی بر افزایش صادرات دام زنده و کبمود آن برای گرانی ها مطرح است اما باید گفت که طی ماه های اخیر به سبب شرایط جوی و صادرات دام از طریق دریا به کشورهای حاشیه خلیج فارس میزان صادرات به یک پنجم فصول دیگر رسیده است.
 
گفتنی است که طی ماه های اخیر قصابی ها، با تاخیر مطالبات دامداران را پرداخت می کردند اما در شرایط فعلی پول خود را نقدی دریافت می کنند که درنهایت سیستم دلالی برای حاشیه سود بیشتر شایعه کمبود دام در بازار را به راه انداختند.
+60
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  Sepas - تهران، ایران

  مبارکه ، از این گرونتر بشه دیگه با دلار هم نمیشه تو ایران خرید کرد، یعنی‌ دلار و پول خارجی‌ هم در ایران بی‌ ارزش میشه. :)
  23
  75
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  لعنت بر ذات پلید - ملبورن، استرالیا

  ملایان دزد ومفتخور ومضر نابود بشوند همه چی درست خواهد شد وگرنه ایران تماما نابود خواهد شد.
  8
  32
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  karaji - کرج ، ایران
  اگه بگن قیمت هر گوسفند معادل قیمت یک انسان ، انوقت چیکار کنیم !!؟؟
  7
  25
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۴:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  بطوریکه شنیده ام از دیروز در یک چشم بهم زدن قیمت سیمان و اهن و میله گرد بطور سرسام اور گران شد. مبارک است انشاءالله
  10
  24
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Pezhman - وین، اتریش

  در وین گوشت گاو به اصطلاح ماهیچه یا همان آبگوشتی حدودآ کیلویی هشت یورو است یعنی از ایران ارزانتر است. باید اضافه کنم که بخاطر بزرگ بودن فروشگاهها وشرکتهای تولیدکننده مواد غذایی و سود سرشار و رقابت و کنترول دولت, هیچکس تقلب نمیکند. و وقتی روی بسته بندی چیزی مینویسند. میتوان به آن اطمینان نمود. در اتریش مصرف انتی بیوتیک قدغن است و فقط در موارد نادر و تجویز پزشک صورت میگیرد. گوشتها سالم و بهداشتی ذبح و بسته بندی میشوند.برعکس ایران که مواد غذایی بدلیل حکومت آخوندهای بیسواد بلای جان مردم است.
  2
  34
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Ferulcheh - کیف ، اوکراین
  در اوکراین قیمت گوش گوساله بدون چربی‌ هر کیلوگرم ۲.۵ دلار است،پنجاه هزار تومن با دلار ۴۰۰۰ تومان الان تقریبا ۱۲ دلار است این یعنی‌ فاجعه
  11
  25
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  tamanomadamberizambeham - مانیل، فیلیپین
  تقریبا 9 ساله که اینجام . به یاد ندارم تا بحال تا 25 تا 50 پسو(هر کیلو گوشت340 پسو تا 500 پسو هست با لاتر نداریم دیگه( هر 1 دلار =46 پسو )/ رفته باشه بالا ...ی سال رفت بالا که تمامه مردم ریختن بیرون قیمت برگشت به سابق ....
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.