'اجساد طالبان به ایران انتقال یافته و برایشان مراسم عزاداری برپا شده است'

حملات طالبان به مناطق مختلف ولایت فراه در این اواخر افزایش یافته است بی بی سی : ناصر مهری، سخنگوی والی فراه، در غرب افغانستان، به بی‌بی‌سی گفته است که اجساد شماری از کشته‌شدگان طالبان در درگیرهایی در این منطقه، به ایران منتقل شده است.
 
آقای مهری در همین رابطه افزوده است که نیروهای استخباراتی افغانستان همچنین به اطلاعاتی دست یافته‌اند که برای این افراد در خاک ایران، مراسم عزاداری نیز برپا شده است.
 
او در عین حال تاکید کرده است که نمی‌تواند دقیقا بگوید که این افراد تبعه ایران بودند اما به گفته او این رویداد نشان دهنده حمایت ایران از طالبان است.
 
پیش از این گزارش‌هایی از حضور نیروهای ایرانی سپاه پاسداران در بین طالبان منتشر شده بود.
 
در همین خصوص یکی از دیپلمات‌های ایران در افغانستان که نخواست نامش فاش شود، ادعای حضور نیروهای ایرانی را در بین مخالفان مسلح رد کرد. وی تاکید کرده است که ایران از ابتدا از دولت مرکزی افغانستان حمایت کرده است و به این روند ادامه می‌دهد.
 
دولت ایران پیش از این ادعاهای حمایت از طالبان را نیز رد کرده بود اما گفته است با این گروه در ارتباط است. در همین رابطه پیش از این کاخ ریاست جمهوری افغانستان با ابراز نگرانی از تماس تهران با طالبان گفته بود که رفتار کشورها باید دولت محور باشد.
 
به گفته سخنگوی والی فراه، طالبان از دو ماه قبل به این سو حملات زیادی را به مناطق مختلف فراه انجام دادند که با تلفات سنگین رو به رو شدند.
 
آقای مهری می‌گوید در جمع تلفات طالبان در این درگیری‌ها شماری از اتباع کشور پاکستان نیز دیده می‌شدند.
 
به گفته وی، آغاز و پیشرفت برخی از پروژه‌های اقتصادی در این ولایت باعث افزایش حملات ستیزه‌جویان در این ولایت شده است.
+14
رأی دهید
-59

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  مگر قرار است سوسمار همنشین آهو باشد؟؟ هرگز!!در مراحل اولیه ی تشکیل طالبان سوسمار روئسای آنها در مشهد تمرگیده بودند..هم سوسمارهای ایران هم افغانستان.طبق دین توحش.عاشق.بچه بازی کشتن قطع دست و پا شکنجه!!! مگر در ایران آخوندی نبود؟؟.همین چند روز پیش قطع انگشتان دزد در ایران.....اگر دوران باستان ایران تمدنی بود ربطی به ایران امروز ندارد با د به غبغب نیندازید!! مرگ بر این دین توحش و عنقلاب کثیف ۵۷ و طرفداران ننگینش!!
  14
  71
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  خاک بر سر همتون !!
  6
  55
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  من مخالف صد در صد افکار کاربر رژیمی..تفکر اسلامی هستم..ولی‌...درود بر او که هزار چهره نیست و افکارش را خیلی‌ روشن بیان میکند-----ولی‌ بر عکس تعدادی مزدور عنقلاب ملا و دینش...با زرنگی افکار کثافتشان پنهان...و مرتب مساله ی شاهی را که دیگر نیست را پیش میکشند تا نقد ملا شرایط وحشتناک داخل که به نسبت قبل از ۱۳۵۷...یک میلیون برابر بدتر شده پنهان بماند.و هیچگاه در موضوعات جنایات ملا مطلبی از آنان نیست!!!!بگوئید خر خودتانید..نه ما!!
  3
  24
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش
  باند طالبان سنی هستند و در ایران تنها مراسمی که برای عمربرده فروش اجرا میشود همان مراسم عمرسوزان است. فکر نمیکنم ملای شیعه برای کشته شدن یک عمری ناراحت و برایش مراسم ختم اجرا کند.
  12
  16
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش
  [::parvin55 - مادرید، اسپانیا::]باز تو ..... پیدات شد.معلوم است با کی مخالف با کی موافقی؟ اینکه آخوندهای جنایتکار و اسلام عقب افتاده است شکی درش نیست ؟؟چرا به ایران و تمدنش و مردم توهین میکنی؟ یک عده نادان هم مثبت میدهند بدون اینکه بفهمند چی نوشتی؟یک عده هم فقط 57 را میبینند مثبت میدهند😂😂 وقتی مخالف آخوند شماها با این مغز فندقی باشید معلوم است که باید هنوز سر کار باشد.
  14
  8
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  آخه به غیر از زبونشون چه فرقی‌ بین داعش و طالبان با روسای مملکت ما هست یکی‌ بگه؟؟؟؟
  2
  22
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  [::iran2015 - وین، اتریش::]. جنابعالی اگر درک و سواد کامنت مرا نداری نظر نده..مثل اینکه در باره ی سوئیس نظر دادم....مگر ۲۸۰۰۰ کودک ۹ تا ۱۳ سال در ایران به عقد پدفیلها در نیًامدند`---مگر قتل‌های ناموسی در اوج نیست؟؟؟--اعتیاد میلیونی نشده؟؟ صیغه و به دنبالش بیماری ایدز`....تماشاگران اعدام چئ``وقتی دختری به عنوان بد حجابی دستگیر میشود..به جای اعتراض موبیل به دست!!!!آب...خاک..فروشی...میلیاردها دلار کمک به کشورهای سوسماری دیگر!!!دو میلیون سالانه سفر حج و میلیاردها دلار به جیب عربستان.......بله..عادت پنهان کردن اشغال زیر فرش......میشود مقایسه ی قبل و بعد از عنقلاب شکوهمند!!!
  4
  17
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  [::iran2015 - وین، اتریش::]. در ضمن هم بی‌ سوادی هم بی‌ تربیت-ادعای ایران دوستیت با د هوا....مگر از ملای ..دفاع کردم یا دین ننگینش که به رگ جناب عالی‌ بر خورد-خودتی‌ نه من
  4
  16
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  [::iran2015 - وین، اتریش::]. در ضمن دهها سنگسار در ایران انجام شده با هزاران تماشاچی...در مازندران..مونا ۱۶ ساله همینطور در شیراز و دیگر نقاط!!!سنگسار کثیفترین نوع مجازات در تاریخ بشر-آیا ربطی به زمان داریوش و کوروش دارد یا گاتاهای زرتشت؟؟؟؟؟فریب و بادنجان دور قاب چینی‌ کافیست.
  4
  16
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  [::Pezhman - وین، اتریش::]. گرامی‌...وقتی‌ صحبت بقای رژیم باشد این کثافتها با هر گروهی حتی مخالف مذهبی‌ هم گام میشوند!!روسیه!!!طالبان سنی!!فلسطینی‌های شیعه همزمان سنی!! یمن و دیگر کشورهای آت و آشغال اسلامی!! ملا برای منافع خود میتواند از یک جنایتکار سریالی قهرمان بسازد..پیروز باشید!
  1
  15
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.