مرگ نوزاد کارتن‌خواب دقایقی بعد از تولد در تهران

نوزاد کارتن خواب در سرمای زمستان نفس هایش به شماره افتاده و دقایقی بعد از تولد، جان خود را از دست می دهد.
 هوا سرد است. باران می بارد و کارتن خواب ها به دور خود پتو پیچیده اند. آتشی هم در کنارشان روشن است تا از سرما یخ نزنند.پاتوقشان همان پارک همیشگی در جنوب تهران است. در میان آنها، زنی با شکمی بزرگ که نوید تولد نوزادش را می دهد، نشسته است. تازه مواد تزریق کرده و از این بابت مشکلی ندارد اما به یک باره حالش دگرگون می شود. زنان کارتن خواب دیگر متوجه می شوند که وقت زایمان او فرا رسیده است. محبوبه را به سمت سرویس بهداشتی پارک هدایت می کنند تا نوزاد آنجا متولد شود اما درست دقایقی بعد از تولد، نفس های یخ زده نوزاد به شماره می افتند و دیگر صدای گریه کودک شنیده نمی شود.
 
زنان کارتن خواب، سراسیمه با تلفن همراه یکی از کارتن خواب های مرد، با اورژانس تماس می گیرند.آن دقایق دلهره آور با حضور نیروهای اورژانس به اتمام می رسد. نیروها، مادر و نوزاد را سوار بر آمبولانس کرده و با خود به بیمارستانی در جنوب پایتخت می برند.در بیمارستان مشخص می شود که نوزاد پس از تولد زنده بوده اما به دلیل شدت سرما و نحوه تولد، جان باخته است. مادر نیز که وضعیت چندان مناسبی نداشته، تحت درمان قرار می گیرد و برای مدتی بستری می شود.
 
مادر ۲۵ ساله در سومین زایمان خود، شاهد مرگ نوزادش می شود. نوزاد دختری که قرار بوده "نفس" نام بگیرد اما سرما نفسِ، نفس را برید تا او تنها چند دقیقه حق زندگی داشته باشد.نرجس رضا علی، مددکار اجتماعی در رابطه با وضعیت مادر می گوید: مادر ۲۵ ساله و معتاد کارتن خواب است. او ماده مخدر شیشه و هروئین را هم زمان مصرف می کند و در تمام طول بارداری نیز ماده مخدر مصرف کرده است.
 
این مددکار اجتماعی می افزاید: محبوبه تاکنون ۳ بار زایمان کرده و ۲ فرزند دیگر نیز دارد که اکنون وضعیت آنها مشخص نیست.رضا علی می گوید: محبوبه به مددکاران بیمارستان آدرسی را ارائه کرده و مدعی شده که ۲ فرزند او در همان آدرس و در یک خانه مستقر هستند و خود او سرپرستی آنها را برعهده دارد. برای رسیدگی به وضعیت فرزندان وی، به آدرسی که محبوبه به بیمارستان ارائه کرد بود مراجعه کردیم اما مشخص شد که آدرس به اشتباه داده شده تا مددکاران گمراه شوند.
 
این مددکار اجتماعی با بیان اینکه " محبوبه در معرفی اش به مددکاران بیمارستان خود را جای فرد دیگری جا زده است" می گوید: تمام اطلاعات ارائه شده به مددکاران متعلق به زن دیگری بود که در آدرس ارائه شده زندگی می کرد و هیچ کدام آنها صحت نداشت.رضا علی در خصوص چرایی فوت نوزاد تازه متولد شده می گوید: نوزاد در پارک و در هوای بسیار سرد متولد شده و به دلیل سرمای هوا در تنفس دچار مشکل می شود. زمانی که اورژانس در پارک حاضر شده، مشخص می شود که نوزاد فوت کرده و برای رسیدگی به وضعیت مادر اقدام می شود. در نهایت مادر به بیمارستان منتقل و مراحل درمان او به طور کامل پیگیری می شود.
+77
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران

  کلید خوشبختی‌ دست آقای روحانی بود تو مشتش بود حقش بود اما داد جان کری ، پس کارتون خوابی‌ و مرگ نوزاد اول فاجعه هست
  9
  43
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  کیلو کیلو طلا برای گور عربهای کثیف ۱۴۰۰ سال پیش هست..برای کشورهای کور و کچل مسلمان از سوی رژیم پفیوز ایران هست ولی‌ برای اینها نه""""""ملت بی‌ حال اکثرا هنری جز عکس با موبیل ندارند.و بی‌ تفاوت به اینهمه فاجعه ی داخل ایران....پس مرگ و نفرت بر رژیمیهای سا یت که با وقاحت نجومی به زمان شاه برمی‌گردند تا به روی این اوضاع در نتیجه ی عنقلاب پرده بکشند..!!!
  9
  90
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  خوش بحال رهبر چلاق شما ...
  4
  64
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  سکوت سرد - بندرعباس، ایران

  چقدر تلخ.
  0
  25
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::ایرانی‌ دبش - تهران، ایران::]. آیا حکومت واقعی و قدرت , پول , ارتش, و نیروی انتظامی و اطلاعات , مجلس و قوه قضائی در دست روحانی است که شما اورا تنها مسول فجایع این چنینی می دانی ?! هان جواب بده لطفا والبته که من طرفدار روحانی نیستم ولی می خواهم بدانم چرا شما بین این همه ادم مسعول آقای روحانی را انتخاب کردی, فراموش نکنیم که رییس جمهور در ایران تنها ارگانی است که مردم به او رای می دهند, هرچند انتخابات در ایران ناقص است!
  6
  9
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.