ارزان‌ترین و گران‌ترین مناطق تهران برای خرید مسکن کجاست؟

در تهران قیمت هر متر مربع واحد مسکونی معامله شده در آذر ماه امسال ۴ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان بوده است سازمان ثبت معاملات املاک ایران اخیر در گزارشی که به تحولات بازار مسکن تهران در آذر ماه ۱۳۹۵ پرداخته از افزایش قیمت مسکن در پایتخت خبر داده است.
 
بر اساس این گزارش در آذر ماه امسال، قیمت آپارتمان‌های معامله شده در این کلان شهر نسبت به آبان ماه حدود نیم درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل نزدیک به ۸ درصد رشد داشته است. این در حالی است که تعداد معاملات در مناطق بیست و دو گانه تهران نسبت به ماه و همچنین سال قبل کمتر شده است.
 
بنابر این گزارش، در تهران قیمت متوسط هر متر مربع واحد مسکونی معامله شده در آذر ماه امسال چهار میلیون و چهار صد و سی هزار تومان بوده است.
مناطق گران‌قیمت تهران
دربند منطقه یک
منطقه یک تهران که از نیاوران تا قیطریه و از درکه تا سوهانک را در خود جای داده است صدرنشین مناطق گران‌قیمت در معاملات آذر ماه بود. متوسط قیمت هر مترمربع املاک این منطقه در ماه پیش (آذر ۱۳۹۵) حدود ۱۰ میلیون تومان بود. تعداد معاملات انجام شده در منطقه یک تهران کمتر از پنج درصد کل معاملات انجام شده در آذر ماه بود.
میدان ونک منطقه سه
منطقه ۳ تهران از شمال به بزرگراه مدرس و صدر، از جنوب به سیدخندان، از شرق به ونک و از غرب به دروس می‌رسد. این منطقه در آذر ماه رتبه دوم آپارتمان‌های گران‌قیمت پایتخت را در معاملات از آن خود کرد. قیمت متوسط معامله املاک این منطقه در آذر ماه حدود ۸ میلیون تومان در هر متر مربع بود. آپارتمان‌های منطقه سه تهران کمتر از چهار درصد کل معاملات را در آذر ماه به خود اختصاص دادند.
بام تهران  منطقه دو
این منطقه از تهران، آریاشهر (صادقیه)، ستارخان، شهرک غرب و سعادت آباد را در بر می‌گیرد. متوسط قیمت هر مترمربع از املاک منطقه دو، در معاملات آذر ماه بیش از ۶ میلیون تومان بود. آپارتمان‌های این منطقه یکی از پرفروشترین‌ها در مقایسه با سایر مناطق تهران است و بیش از ده درصد کل معاملات آذر ماه را از آن خود کرده است.
بلوار کشاورز  منطقه ۶
منطقه شش از شمال به بزرگراه همت، از جنوب به خیابان انقلاب، از شرق به بزرگراه مدرس و از غرب به بزرگراه چمران می‌رسد. متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان در معاملات آذر ماه در این منطقه کمتر از ۶ میلیون تومان بوده است. منطقه ۶ تهران تعداد زیادی از واحدهای تجاری را در خود جای داده است.
مناطق ارزان‌قیمت تهران منطقه ۱۷
این منطقه در جنوب تهران واقع شده است و از شمال به امام‌زاده حسن و آذری، از جنوب به زهتابی و از شرق به یافت‌آباد می‌رسد. منطقه ۱۷ در صدر لیست ارزان‌ترین آپارتمان‌های معامله شده تهران در آذر ماه بود. متوسط قیمت معامله شده املاک منطقه ۱۷ دو میلیون و دویست هزار تومان در هر متر مربع بوده است. مناطق ۱۸ و ۲۰ تهران هم با قیمت‌های مشابهی معامله شدند.
بزرگراه امام علی منطقه ۱۵ و ۱۹
منطقه ۱۵ تهران در جنوب شرقی پایتخت قرار دارد و مهم‌ترین نواحی آن افسریه، سیزده آبان و خاوران است. متوسط قیمت آپارتمان‌های این منطقه به همراه منطقه نوزده در جنوب تهران، در آذر ماه حدود دو و نیم میلیون تومان در هر متر مربع بوده است. املاک معامله شده در منطقه ۱۵ تهران حدود ۵ درصد از کل معاملات تهران در آذر ماه را در بر می گرفت.
پرفروش‌ترین آپارتمان‌های تهران
آمار ارئه شده سازمان ثبت معاملات املاک ایران نشان می‌دهد که بیشترین آپارتمان‌های معامله شده در آذر ماه، ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان قیمت داشتند.
 
در همین مدت بیشترین معاملات در پایتخت مربوط به آپارتمان‌های ۶۰ تا ۷۰ متری بوده است.
 
منطقه ۵ و ۴ تهران به ترتیب با حدود ۱۷ و ۱۰ و نیم درصد کل معاملات این شهر، بیشترین تعداد خرید و فروش را در آذر ماه به خود اختصاص دادند.
+46
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  mirzadeh i eshghi - دوسلدورف، آلمان
  یادم میادیک زمان توو همین سایت خبر گذاشته بودن که قیمت خرید خانه از خیلی از شهرهای از جمله مونیخ گرانترین شهر آلمان گرانتره.
  10
  16
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mirzadeh i eshghi - دوسلدورف، آلمان

  متری 2200 یورو در بهترین منطقه تهران نه فقط به مراتب از پاریس ولندن و مونیخ کمتره بلکه از ورشو وپراگ و بوداپست هم ارزونتره.قیمت خونه می خواین ببینین یک سری به قیمت های مسکو وهنگ کنگ وتوکیو بزنید.40 متر 1میلیون یورو.
  31
  7
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  دیگه ما میدونیم این اخبار سفارشی هستش واسه پولدارایی که مثل خر تو گل موندن . و یا آقا زرنگا که تو این مدت خونه ها رو خریدن و حالا خودشون قیمتا رو کشیدن بالا و قدرت و نفوذش رو دارند و میتونند خبرسازی کنند که ملت بیایین بخرین . پول نیست پس تنها امیدشون اینه که مردم خارج از کشور با این قیمت دلار بیان و آپارتمانهای رو دستشون مونده گران شده رو بخرند. دو ماه دیگه دوباره افت میکنه ..کسی خونه نمی تونه بخره
  2
  10
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۰۴:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  winnie1987 - بيرمنگهام، انگلستان
  [::mirzadeh i eshghi - دوسلدورف، آلمان::]. بله دوست عزیز، ولی‌ شما به متوسط در آمد نگاه نکردی. تازه، در کشور‌هایی‌ که اسم بردی بانکها نزدیک تمام پول یک خانه رو به صورت وام می‌پردازند، اگر شما در آمد کافی‌ برای پرداخت قسطها داشته باشید. در ایران که از این خبر‌ها نیست. 2 زار وام میدان اونهم اگر پارتی اینها داشته باشی‌.
  1
  18
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mirzadeh i eshghi - دوسلدورف، آلمان
  بحث من بر سر بهای ملکه.اینکه ملک چطوری خریده میشه نه مد نظر من بود ،نه در حوصله من واین مقوله می گنجه. وسط اسپانیا و خالکیدیکی یونان و وسط لهستان وخیلی جاهای شرق آلمان هم میشه با کردیت ووام خونه خرید.صد متر بیست هزار یورو.چرا بهای ملک اونجا مثل لندن و مسکو نیست?
  12
  2
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mirzadeh i eshghi - دوسلدورف، آلمان
  من این اواخر می خواستم شمال ایران خونه بخرم بانک مسکن بدون سپرده قابل توجه والبته پارتی هفتاد میلیون بهم وام می داد.اگر تهران بخرم هشتاد میلیون.کسی هم که اینجا با وام کلی خونه خریده و می خره که صاحب ملک نیست.مستاجر ه.مستاجر بانک.
  13
  5
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Liberte - ارومیه، ایران
  این همه پول می دی تا دود بخوری و از هوای آلوده تنفس کنی و با آدم های روانی همسایه شی.
  1
  4
  ‌پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.