روسیه پرواز هواپیماهای توپولف ۱۵۴ خود را متوقف کرد

شمع در برابر تصویر هواپیمای توپولف ۱۵۴ به یاد قربانیان سانحه سقوط این هواپیما در دریای سیاه  در پی سقوط هواپیمای روسی توپولوف ۱۵۴ در دریای سیاه که بیش از ۹۰ کشته بر جای گذاشت، روسیه تمام پروازهای این نوع هواپیما را به‌ طور موقت متوقف کرد.
 
خبرگزاری روسی اینترفکس روز سه‌شنبه، هفتم دی‌ماه، به نقل از منابع مطلع در این کشور گزارش داد که دولت روسیه پیش از هر چیز می‌خواهد علت سقوط این هواپیما را کشف کند و تا آن زمان هیچ یک از هواپیماهای نوع توپولف ۱۵۴ که در اختیار ناوگان هوایی این کشور است، پرواز نخواهد داشت.
 
روز یک‌شنبه هواپیمای نظامی توپولوف ۱۵۴ که از جنوب روسیه عازم کشور سوریه بود با ۹۲ سرنشین سقوط کرد و همه سرنشینان آن کشته شدند.
 
علت سقوط این حادثه هنوز مشخص نیست و دولت روسیه اعلام کرده که تمام احتمالات را در نظر دارد از جمله احتمال رخداد تروریستی.
 
در همین زمینه وزارت دفاع روسیه سه‌شنبه صبح خبر داد که جعبه سیاه این هواپیما پیدا شده است تا بدین ترتیب تحقیقات در رابطه با سقوط این هواپیما وارد فاز دیگری بشود.
 
هواپیمای توپولوف ۱۵۴ که اواسط دهه ۱۹۶۰ میلادی در اتحاد جماهیر شوروی طراحی شد، سوانح متعددی را دنیا رقم زده است که از جمله آنها می‌توان به سقوط هواپیمای حامل رئیس جمهور لهستان و شماری از دیگر مقامات این کشور در سال ۲۰۱۰ اشاره کرد.
 
این هواپیما در ایران نیز چندین بار دچار سانحه‌های مرگبار شده که نمونه آنها پرواز تهران ایروان در سال ۱۳۸۸ بود که به مرگ ۱۶۹ سرنشین این هواپیما منجر شد.
+47
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  winnie1987 - بيرمنگهام، انگلستان

  چند وقت پیش یه بابای بود میگفت هواپیماهای روسی هیچ اشکالی‌ ندارند، حالا چطور شده خود کشور تولید کننده ش پروازش رو متوقف کرده؟ بیچاره ملت ایران که باید تقاص یه مشت انقلابی بی‌ مغز رو بپردازند. زمان شاه ایران بهترین هواپیما‌ها رو میخرید، اونوقت امثال لولیتا از هلند و اینها میان منفی‌ میدن و به فرح پهلوی هتاکی میکنند.....
  2
  26
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  با درود ، زودتر این کارو میکردین این بنده خداها زنده میموندند، ایران خیلی‌ وقت پرواز این توپلف را متوقف کرده، به جاش بوئینگ خریده.
  5
  17
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  karaji - کرج ، ایران

  ای با با چرا متوقف ، بفرستید نوکرانتون تو ایران ده برابر قیمت میخرند و بخوبی استفاده میکنند !!
  4
  25
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Free Press - لندن، انگلستان
  [::Sepas - تهران، ایران::]. به قول کاربر گرامی‌ از اسپانیا، خانم پروین، جنابعالی هم همش در کار ماله کشی‌ گندهای این نظام هستید، حالا خوبه که آخوندها، این نوکران حلقه بگوش اربابشون پوتین، 37 ساله که دارن همه جوره به روس‌ها باج میدان، از قرادادهای ننگین نیروگاه بوشهر بگیر که 30 سال مردم رو مچل کردن که فردا افتتاح می‌شه، روس‌ها هم 30 سال پول رو برداً و آخرش هم درشو گل گرفتن، تا نوکری روس‌ها رو تو سوریه کردن که نکنه پوتین بهشون پشت کنه، حال خوبهِ قرارداد ایرباس و بویین یک هفته پیش بسته شده و هنوز هم همون چندتا ایرباس و بویینگ‌های بجا مانده از زمان پهلوی است، بقیه هم اجاره ایی یا رده خارج.
  3
  11
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Ferulcheh - کیف ، اوکراین
  winnie1987 - بیرمنگهام، انگلستان نگو زمان شاه بهترین هواپیماها رو داشتیم الان لولیتا ساندیسی پیداش میشه که اون موقع اصلا کسی‌ با هواپیما نمی‌رفت جائی با خر مسافرات میکردند و اون تعداد هواپیما هم که شاه خریده بود برای جابجایی آمریکائی‌ها استفاده میشد.البته نظرش درسته چون آقاشون ملا بوده روضه میخونده بودجشون به هواپیما نمی‌رسیده بعد از انقلاب با پاچه خاری جدی به مراتب بالای تخصصی ساندیس خوری رسیده و تونستند از پرواژای خارجی‌ نیز استفاده کند
  2
  9
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  [::Free Press - لندن، انگلستان::]. با درود، آدم نباید از مردن کسی‌ خوشحال باشه آدم مرده که موزیک نمیناوازند ، فرقی‌ نمیکنه روس انگلیس ایران چسقلب تپه باشند ، فقط از مرگ تروریست‌ها باید خوشحال باشی‌ که نیومدن سراغت.
  1
  3
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.