مطهری: کریمی قدوسی مطلب محرمانه را بطور نادرست منعکس کرد

علی مطهری  مسعود پزشکیان، نایب رییس اول مجلس، روز دوشنبه ششم دیماه از شکایت نمایندگان از جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان خبر داده و علی مطهری نیز گفته است، محمد جواد ظریف نگفته بود که در مورد برجام اشتباه کرده است و جواد کریمی قدوسی مطلب محرمانه را بطور نادرست منعکس کرد.
 
جواد کریمی قدوسی، نماینده عضو جبهه پایداری از مشهد، هفته گذشته بخش‌هایی از سخنان وزیر خارجه ایران در جلسه ۲۸ آذرماه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس را منتشر کرده و به خبرگزاری مهر گفته بود: «وزیر امور خارجه در جلسه اظهار کرده که در موضوع برجام می‌پذیرم اشتباه کردیم و مسئولیت آن را قبول می‌کنم.»
 
آقای کریمی قدوسی افزوده بود: وزیر امور خارجه در این جلسه گفته «من اعتراف می‌کنم که اشتباه کردم و به حرف جان کری اعتماد کردم. اگر استراتژی خودم را دنبال می‌کردم، اکنون با مشکل مواجه نمی‌شدم.»
 
به دنبال تشدید جنگ لفظی بر سر اظهارات محمد جواد ظریف در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی روز یکشنبه شماری از نمایندگان اصولگرای مجلس پس شنیدن فایل صوتی اظهارات وزیر امور خارجه ایران و ضمن تایید و امضا، متن نوشتاری آن را منتشر کردند.
 
گزارش‌ها حاکی است که محمدعلی پورمختار، سیدجواد حسینی‌کیا، حسینعلی حاجی دلیگانی، عباس گودرزی، ابوالفضل ابوترابی، فرهاد فلاحتی، محمد جاسمی، احد آزادی‌خواه، ناصر موسوی لارگانی، محمدجواد ابطحی، جواد کریمی قدوسی و حسن نوروزی این متن را امضا کردند.
شکایت از کریمی قدوسی به هیات نظارت
علی مطهری در خصوص انتشار اظهارات محمد جواد ظریف در یک کمیسیون مجلس به ایرنا گفته است: «درباره اقدام جواد کریمی قدوسی، از طرف تعدادی از نمایندگان به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت شده و این شکایت وصول شده است.»
 
وی اضافه کرده است: «اگر هم شکایت صورت نمی‌گرفت هیات نظارت بر رفتار نمایندگان خود راسا مانند مدعی العموم که در سطح جامعه وارد می‌شود اقدام می‌کرد.»
 
علی مطهری در ادامه با اشاره به اینکه «وزیر امور خارجه در جلسه کمیسیون امنیت ملی نگفته بودند که در مورد برجام اشتباه کرده‌اند»، گفته بود: «در آن جلسه ظریف گفته بود که آن‌ها یعنی آمریکایی‌ها در مورد تمدید قانون ایسا قول‌هایی داده بودند و ما به قول‌های شفاهی آن‌ها اعتماد کردیم و بهتر بود که اعتماد نمی‌کردیم.»
 
آقای مطهری اضافه کرده است: «این موضوع به شکلی منعکس شده که گویی وزیر امور خارجه گفته است که ما در مورد کل برجام اشتباه کرده‌ایم.»
 
مسعود پزشکیان در این زمینه به ایسنا گفته است: «جواد کریمی قدوسی به‌منظور پاسخگویی در خصوص انتشار مطالب جلسه وزیر امور خارجه با کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و برخی ادعا‌ها در این خصوص از سوی وی، در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان حاضر می‌شود.»
 
این در حالی است که روز یکشنبه بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران از انتشار متن سخنان محمدجواد ظریف در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس «شدیدا اظهار تاسف» کرد و این اقدام را «غیراخلاقی، غیرقانونی، غیرشرعی»، «خلاف منافع ملی و امنیت ملی» و «گرا دادن تاکتیک‌های مذاکراتی کشور به آمریکا» خواند.
 
بهرام قاسمی انتشار متن سخنان وزیر خارجه ایران را «غیرمنطقی و عجیب»، «غیراخلاقی، غیرقانونی و غیرشرعی» و «خلاف منافع ملی و امنیت ملی کشور» خوانده بود.
 
براساس متن منتشر شده توسط ۱۲ نماینده مجلس، آقای ظریف اعلام کرده که درباره درج نشدن موضوع قانون «ایسا» قانون تمدید تحریم‌های ایران، در توافق اتمی وین «اشتباه» کرده است.
 
وزیر خارجه ایران درعین حال به نقل از طرف آمریکایی اعلام کرده که گنجانده شدن این قانون در توافق اتمی وین باعث می‌شده که کنگره آمریکا با این توافق «مخالفت می‌کند».
 
به گفته آقای ظریف، جان کری، وزیر خارجه و ارنست مونیز، وزیر انرژی آمریکا، در جریان مذاکرات اتمی وعده داده‌اند که با «روش‌هایی» که دارند از اجرای این قانون جلوگیری می‌کنند.
 
آقای کریمی قدوسی پیش از این انتشار سخنان آقای ظریف را در راستای وظایف نمایندگی خود دانسته و محرمانه بودن جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را رد کرده است.
 
تیم مذاکرات اتمی ایران بار‌ها اعلام کرده که تمامی مراحل مذاکره، زیر نظر مستقیم آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، انجام شده است.
 
اگر چه آیت‌الله خامنه‌ای که در ‌‌نهایت موافق مشروط خود را با این توافق اعلام کرد، در یک سال اخیر، بار‌ها از آن انتقاد کرده است.
+23
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  تو سوسمار زاده را هم علم کرده‌اند به عنوان سوپاپ اطمینان این دین ننگین و رژیمش!!..خودتی‌
  5
  14
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  اگر کسی‌ که جزو اینها نیست کوچکترین انتقادی کند.شکنجه و مرگ.!!.مثل ستار بهشتی زنده نامش----آنوقت تعدادی به راحتی‌ حتی انتقاد واضح به سوسمار کبیر خامنه یی بدون هیچ مجازاتی!!!!سوپاپ اطمینان!!!
  2
  15
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  یعنی تو یه پاسدار دیدی که دروغگو و دزد و کلاش نباشه. کریمی قدوسی از فرمانده های لباس عوض کرده سپاه هستش به قولی نماینده سپاه در مجلس ...اینا هیچ اهمیتی به مردم نمیدهند و اصلا نیازی هم به مردم ندارن . در مشهد سپاه خودش همه کاره انتخابات و استانداری و شهرداری و شورای شهر و حتی آستان قدس هستش و از همه این مراکز حق الحساب میگیره ...امام جمعه و بقیه رو هم اونا تعیین میکنند. حالا این آدم انتظار دارید بیاد حقیقت بگه..این مهر سوخته روی پیشونی همه چیز رو نشون میده
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۰۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.