۵ ماده غذایی برای پاکسازی ریه ها

مصرف دخانیات، گرد و غبار، آلودگی هوا و غیره جزو عواملی هستند که سلامت ریه ها را به خطر می اندازند. فرقی نمی کند سیگاری باشید یا نه. امروزه ریه همه افراد در معرض ترکیبات شیمیایی قرار دارد.

خوشبختانه می توان با افزایش مصرف برخی مواد غذایی به پاکسازی و تمیزی ریه ها کمک کرده و آسیب های وارده را اندکی کاهش داد. در این مطلب با چند ماده غذایی مفید برای ریه ها بیشتر آشنا می شوید.
گریپ فروت
گریپ فروت سرشار از فلاوونوئیدها است و برای تمیزی ریه ها و تقویت دستگاه ایمنی بدن و دستگاه گوارش موثر است. علاوه بر این ثابت شده است که نوشیدن 4 فنجان آب گریپ فروت در هفته باعث کاهش چشمگیر خطر ابتلا به سرطان ریه می شود.
پیاز
پیاز یک آنتی اکسیدان قوی است که باعث دفع سموم از بدن بخصوص سموم تجمع یافته در ریه ها می شود. این ماده غذایی حاوی گوگرد است و مجاری تنفسی را تمیز و پاکسازی می کند. پیاز برای تسکین آسم نیز مفید است.
بروکلی
بروکلی به خانواده کلم ها تعلق دارد و ریه ها را از سرطان محافظت می کند. به خاطر اینکه حاوی مولکولی به نام «سولفورافان» و ترکیبی به نام «ایندول 3 متانول» است. این ترکیبات نیز باعث تحریک ژن های ضد سرطان شده و مکانیسم های مربوط به سرطان را کنترل می کنند. این ترکیبات همچنین آسیب های وارده به سلول ها را قبل از سرطانی شدن ترمیم می نمایند.
گردوی برزیلی
ریه ها نیاز به سلنیوم دارند تا سم زدایی شوند. خوشبختانه گردوی برزیلی حاوی این ترکیب بوده و به سم زدایی از ریه ها کمک می کند. یک عدد از این گردو سلنیوم مورد نیاز روزانه بدن را برای پاکسازی ریه ها تأمین می کند.
زنجبیل
زنجبیل خاصیت ضدباکتریایی، ضد التهابی و ضدعفونی کننده دارد. بنابراین با دفع خلط ها باعث باز شدن برونش ها می شود و سرفه را کاهش می دهد. این ادویه حاوی خواص آنتی اکسیدانی است و ریه ها را پاکسازی و رادیکال های آزاد را در این عضو نابود می کند.
+19
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.