پاسخ خالق "جناب خان" به رامبد جوان: "جناب خان" را از یک شخصیت نکته‌بین و حق‌دوست، به شخصیتی مجیزگو و متملق تبدیل کردید

"سعید سالارزهی" صاحب‌امتیاز و خالق "جناب خان" در نامه‌ای به مردم به اظهارات «یک‌طرفه» رامبد جوان درباره علت عدم حضور این عروسک محبوب در فصل جدید برنامه‌ی تلویزیونی «خندوانه» پاسخ داد.
 
آقای سالارزهی در این نامه با اشاره به خلق و اولین حضور «جناب خان» در برنامه‌ی «کوچه مروارید» در سال ۱۳۹۰ نوشته: «بعد از دو سال بی‌توجهی مطلق، بالاخره در چهارشنبه‌شب گذشته در دادگاهی به اسم برنامه خندوانه که در آن قاضی و شاکی هر دو یک نفر بودند نام من هم برده شد ولی به عنوان متهم. دوست عزیز و رفیق قدیمی من رامبد جوان در برنامه‌اش از جای خالی جناب خان گفت و از هیولایی که جلوی حضور این کاراکتر ملی را در برنامه‌اش گرفته است، بی‌آنکه حتی اجازه دهد در برابر آن همه سخن و اتهام، فرصت پاسخگویی برای من وجود داشته باشد یا لااقل من بتوانم از آنچه که طی این سال‌ها بر من و جناب خان گذشته سخنی بگویم.»
 
وی سپس خطاب به مردم ادامه داده: «من مثل دوستانم امکان استفاده از رسانه ملی و تریبون چندمیلیونی را ندارم و بلد نیستم با گروگان گرفتن احساسات پاک یک ملت، خودم را محق جلوه دهم. تنها کاری که طی دو سال گذشته انجام داده‌ام این بوده که به خاطر عشق مردم به جناب خان و حفظ حرمت دوستی، اجازه حضور او را بدون دریافت یک ریال یا گرفتن امتیازی داده‌ام چون می‌دیدم عروسکی که من، محمد نادری، امیر سلطان‌احمدی، رضا کاظمی‌نژاد، سارا سالار، هدیه هاشمی و دیگر همکارانم چند سال برای ساخت، طراحی شخصیت و ویژگی‌هایش زحمت کشیدیم، عروسکی از بین چندین و چند عروسک دیگر که برای خلق هر کدام‌شان هزینه شد، انتخاب شد و به کوچه مروارید آمد، توانسته در برنامه دیگری صدای مردم خودش باشد و لبخند بر روی لب آنان بیاورد. اما حالا نتیجه این همکاری، تبدیل شده به برگزاری دادگاه یک‌طرفه‌ای که در آن، شاکی راضی به خانه بازگشته است.»
 
سعید سالارزهی با تاکید بر این‌که «این برنامه خندوانه نبود که باعث شهرت جناب خان شد» افزوده: «برعکس این جناب خان بود که با حضور پرمهرش و ویژگی‌های شخصیتی که ما برای آن ساخته بودیم باعث موفقیت دوچندان این برنامه شد. اما متاسفانه روندی که طی شد و استحاله جناب خان از یک شخصیت نکته‌بین و حق‌دوست، به شخصیتی مجیزگو و متملق باعث شد در روند دو ساله‌ام تجدیدنظر کنم و بیش از این چشمم را به روی حقوق مادی و معنوی خودم و همکارانم نبندم.»
 
این هنرمند عروسک‌ساز در بخش پایانی نامه‌ی خود پیشنهادهای ارائه‌شده از سوی برنامه «خندوانه» را «ناعادلانه» توصیف کرده و گفته: «همه پیشنهادها از جمله پیشنهادی که توسط خانم برومند به من منتقل شده، فقط و فقط صحبت از واگذاری اجباری و بدون قید و شرط مالکیت جناب خان با شرایط آنها و بدون توجه به رضایت قلبی من و همکارانم بوده است... من همچنان منتظر باز شدن در همکاری و تعامل هستم. در سر، جنگیدن یا حذف یک کاراکتر ملی را ندارم و امیدوارم روزی برسد که بدون تهدید، بدون قلدرمآبی و بدون تطمیع و دروغ بتوانیم کنار هم کار و زندگی کنیم.»
+137
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  سکوت سرد - بندرعباس، ایران
  والا ما که قبل از اینکه جناب خان بیاد خندوانه اصلا نمیشناختیمش. لطفا کمی منصف باشید.
  50
  62
  دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  nima13591111 - تهران، ایران

  ایشون هم زیاده خواهیش برآورده نشده حالا شروع به مظلوم نمایی کرده. ایشون گفته «این برنامه خندوانه نبود که باعث شهرت جناب خان شد» و «برعکس این جناب خان بود که با حضور پرمهرش و ویژگی‌های شخصیتی که ما برای آن ساخته بودیم باعث موفقیت دوچندان این برنامه شد.» آخه آدم بی انصاف اگر وجدان داری اول اون محمد بحرانی و بعد رامبد و خندوانه باعث شهرت جناب خان شدند. من که تو رو نمیشناسیم ولی خوب از قانون حق مولف و این شهرت برنامه استفاده کردی که ماهی بگیری.
  78
  39
  دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  aashena - اتاوا، کانادا

  اگر جناب خان نبود خندوانه اصلا خندوانه نمیشد کاملا حق با شماست
  16
  103
  دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  piki82 - تورین، ایتالیا

  [::nima13591111 - تهران، ایران::]. والا ما میدونستیم برنامه بی مزه ای به اسم خندوانه هست که مجری لوسش الکی همهش میخنده ولی نگاه نمیکردیم . از وقتی جناب خان رو آوردن اون برنامه رو نگاه کردیم .البته فقط قسمتی که جناب خان توش بود . واقعا بدون جناب خان ارزش دیدن نداره و کاملا حق با ایشون هست :).
  13
  103
  دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  تیتو تیتو - تهران، ایران

  امثال رامبد جوان موج سواران خوبی هستند در هر شرایطی کاسبی میکنند .
  22
  53
  دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  تا صحبت از خندوانه میشه همه فکرشون به طرفه جناب خان معطوف میشه . یعنی واقعاٌ مثل نمکی میمونه که اگه در غذا نباشه قابل خوردن نیست .خوشمزگیه برنامه ش همین جناب خان هست و بس
  3
  49
  دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  DenaOslo - اسلو ، نروژ

  اصلا خندواانه و رامبد جوان دیگه کی هستند ؟؟ تمام هست و نیست برنامه خندونه یعنی جناب خان در غیر اینصورت یکی بیاد بگه بدون جناب خان خندوانه چی داره برای مخاطب جمع کردن ؟ اصلا این گو و این هم میدون ! حالا آقای رامبد جوان و خندوانه بودنه جناب خان ببینیم چی کار میکنه !
  7
  40
  دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  شاه و شیخ - قم، ایران

  امثال رامبد جوان و مدیری و و و ..... برای دیده شدن و بیکار نماندن و صد البت پول پارو کردن دستمای یزدی‌شان را هر جا و جلوی هر کسی گسترده تر می‌‌ کنند...!!
  8
  39
  دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  خان بختیاری - ریو، برزیل
  [::DenaOslo - اسلو ، نروژ::]. دوست عزیز حرف شما درسته ،من خودم هم هر وقت این برنامه رو دیدم به خاطره جناب خان بوده ولی‌ آیا هیچ کس قبل از خندوانه اسمی از جناب خان شنیده بود در حالی‌ که قبلاً با این عروسک چند برنامه ساخته شده بود ، به هر حال بی‌ انصافیه اگر نقش نویسندگان برنامه خندوانه رو ندیده بگیریم
  6
  9
  دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  مگر کسی به جز محمد بحرانی خالق شخصیت جناب خان بود؟ کاری به طراح عروسک ندارم خود عروسک که مشتی پشم و پارچه بود اصل شخصیت جناب خان بود که تا آنجا که من میدانم محمد بحرانی پشت سر این شخصیت بود، در متن بالا چیزی از قول محمد بحرانی نقل نشده و حتی اسمش هم نیامده بنا براین چندان اعتمادی به این متن و نویسندگانش نمی توان کرد!
  2
  13
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۰۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ارش یک دوست - تبریز، ایران
  در مورد خود برنامه خندوانه ...کلا برنامش روی اصل طنز و خنده و شاد بودن هستش وحضور جناب خان هم باعث دوچندان شدن خنده وطنز بودن برنامه بود...خود رامبد جوان هم خیلی خیلی خوب میدونه که حضور جناب خان در برنامش برای شادتر شدن برنامش خیلی خیلی موئثر هستش....یعنی به نظر من مکمل هم هستن......خود رامبد هم خیلی خوب و در جاهای حساس از وجود جناب خان استفاده میکرد....در اینده اگه جناب خان در برنامه خندوانه نباسه این برنامه مثل قبل تماشاچی میخکوب نداره حتی اگه رامبد به فکر خلق یک عروسک دیگه باشه...کلا هم در اجرای این پروژه ها افرادی هم هستن که در پشت صحنه هنر نمایی میکنن مثل این اقا و همکارانش که ما فقط با دو یا سه نفرشون درارتباط بودیم.....حالاکلا نظر من اینکه خندوانه بدونه جناب خان یعنی یک برنامه الکی خندیدن و الکی حرف مهمون گوش دادن هستش که حال نمیده.باید رامبد قبول کنه که با خلاقیت جناب خان،گیر دادنش ها، متلک گفتنهای منطقی،اهنگهاش،خواندن هاش، کلی خلاقیت دیگه خیلی خیلی حال داد به این برنامه.خودش به تنهایی با این برنامه خنداندن زوذکی اصلا حال نمیداد جناب خان با اکیپش هر کجا وهر برنامهای موفق هستش.
  3
  7
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  diyaco_1358 - اربیل، عراق
  برنامه خندوانه بدون جناب خان مثه ساندویچ بدون نوشابه ست . اصلا همین اخرین برنامه ای که از خندوانه پخش شد . لطفا منصفانه جواب بدید هیچ لذتی از دیدن این برنامه بردید یا اینکه مثه من خودتون رو سرزنش کردید که چرا 1ساعت و 50 دقیقه از وقتتون رو الکی هدر دادید. خلاصه خندوانه اگه میخواد همچنان محبوب باشه باید کنار بیاد با جناب خان .
  0
  6
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.