طلبکار خودروی بدهکار را به رگبار بست

اختلاف مالی در شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان جنایتی هولناک را رقم زد و در جریان آن طلبکار خودروی بدهکار را به رگبار بست و او را به قتل رساند.
 
27مرداد امسال مأموران پلیس شهرستان دلگان در جریان جنایتی هولناک در یکی از خیابان‌های شهر قرار گرفتند. مردان مسلح یک دستگاه پژو 405را به رگبار بسته بودند که در جریان این حادثه جوان 20ساله افغان به قتل رسیده و دوستش مجروح شده بود. با انتقال مجروح حادثه به بیمارستان، مشخص شد که وی و مقتول هر دو از اتباع غیرمجاز بودند که بر سر یک اختلاف مالی هدف گلوله قرار گرفته بودند. مجروح حادثه که از خطر مرگ نجات یافته بود در تحقیقات گفت: مقتول از مدتی قبل با مرد جوانی در شهرستان دلگان معامله‌ای انجام داده بود اما بر سر این معامله با وی دچار اختلاف مالی شده بود. مرد جوان پولش را می‌خواست و مقتول پولی برای پرداخت نداشت. روز حادثه من و مقتول سوار بر خودروی او در حال تردد در یکی از جاده‌های خروجی شهر بودیم که ناگهان یک دستگاه 405کنار ماشین ما سبز شد. جوان طلبکار و فرد دیگری داخل آن بودند که در همین هنگام جوان طلبکار لوله سلاحش را از پنجره ماشین بیرون آورد و ما را به رگبار بست. در این حادثه دوستم به قتل رسید و من مجروح شدم. با اظهارات مرد جوان و اطلاعاتی که او در اختیار پلیس قرار داده بود عامل اصلی جنایت شناسایی شد. تیمی از مأموران راهی محل زندگی او شدند اما وی متواری شده و ردی به‌جا نگذاشته بود. مأموران متوجه شدند که مرد جوان به استان کرمان گریخته و در آنجا مخفی شده است. تحقیقات برای دستگیری وی ادامه داشت تا اینکه مشخص شد وی شبانه دوباره به شهرستان دلگان برگشته و در منزلی مخفی شده است.
 
سرهنگ ثمره حسینی، فرمانده انتظامی شهرستان دلگان با بیان این خبر گفت: تیمی از کارآگاهان وارد عمل شدند و در تحقیقات نامحسوس محل اختفای مرد جنایتکار را شناسایی و آنجا را محاصره کردند. آنها وقتی از حضور او در این محل مطمئن شدند در یک عملیات ضربتی وی را دستگیر کردند و مرد جوان پس از انتقال به اداره آگاهی به جنایت مسلحانه اعتراف کرد. او گفت: با مقتول اختلاف مالی داشتم و چون پولم را نمی‌داد تصمیم گرفتم او را به قتل برسانم. روز حادثه همراه دوستم سوار ماشین شدیم و مقابل خانه مقتول کمین کردیم. او به همراه دوستش سوار ماشین شد و حرکت کرد. ما هم وی را تعقیب کردیم تا اینکه از شهر خارج شدند و وقتی ماشین آنها به یک سرعت‌گیر رسید و سرعتشان کم شد، ماشین ما کنارشان قرار گرفت و در یک لحظه من آنها را به رگبار بستم و با همدستم از محل گریختیم. به گفته فرمانده انتظامی دلگان، متهم پس از تکمیل تحقیقات در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت و جست‌وجو برای دستگیری همدست او ادامه دارد.
+18
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.