بمب عمل نکرده در آلمان ده‌ها هزار نفر را مجبور به تخلیه خانه‌ها کرد

این نخستین بار نیست در سال‌های اخیر بمب عمل نکرده جنگ جهانی دوم پیدا می شود (عکس از آرشیو) از بیش از پنجاه هزار نفر از ساکنان شهر اگسبورگ در جنوب آلمان خواسته شده تا در روز کریسمس خانه های خود را ترک کنند.
 
این اقدام با هدف خنثی کردن بمبی صورت گرفته که مربوط به جنگ جهانی دوم می شود.
 
از پایان جنگ جهانی این نخستین باری است که چنین جمعیت عظیمی مجبور می شوند، خانه های خود را برای خنثی کردن یک بمب عمل نکرده ترک کنند.
 
تصور می شود این بمب هزار و هشتصد کیلوگرمی بریتانیایی به دوران حملات هوایی متحدین در سال 1944 میلادی مربوط باشد.
 
در جریان این بمباران این شهر قدیمی تخریب شد.
 
مقامات اطمینان دارند که اکثر مردم می توانند در خانه های دوستان و بستگان خود بمانند، اما در عین حال شماری مدرسه و سالن ورزشی را هم برای اسکان مردم شهر آماده کرده‌اند.
+38
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان
  این خبر جوک است یا یزرگنمائی . چه ربطی به تخلیه بیش از پنجاه هزار نفر از خانه هایشان دارد. مگر بمب اتمی میباشد . واقعا" مسخره است بعضی خبرها.
  33
  27
  یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  wasp763 - استکهلم، سوئد

  [::نازک بین - شفیلد، انگلستان::]. مثل اسمت نازک بین نباش . نزدیک به ۲ تن بمبِ ، نکنه فکر میکنی نارنجک پیداکردن ؟؟!!!
  6
  44
  یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  negeen - کلن، آلمان

  [::نازک بین - شفیلد، انگلستان::]. اقا این بمبه دیگه یک وقت دیدی گفت بمب و خلاص !!!!!!
  5
  38
  یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان
  جهت اطلاع دوستان هموطن باید عرض کنم . 1- تکنولژی که بشر امروز در اختیار دارد و میتواند این بمب 1800 کیلوئی را با کمترین خسارت و ضایعات خنثی کند بمراتب خیلی مدرن تر و پیشرفته تر از 60 - 70 سال پیش است. 2- در یک گودال عمیق یا منطقه کوهستانی فکر میکنم آسیب اش 10 در صد هم نباشد.
  7
  10
  یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  دلیل تخلیه منطقه بخاطر احترام و ارزشی است که دولت زنده المان برای ملت خود قائل است و الا خنثی کردن یک بمب که نزدیک به 70 سال است در زیر زمین مانده و با توجه به وضعیت جوی کشور المان احتمال خطر ان بسیار کم است اما دولت این کشور متمدن خود را مسئول میداند. مسئول اقا مسئول . میدانید یعنی چه؟؟ در یک واقعه تروریستی در هفته قبل تمام مسئولان کشور در محل حضور یافتند و ابراز همدردی کردند ایا در افغانستان هم چنین کاری می کنند. ایا در عراق هم چنین مسئولیتی را مسئولان انکشور احساس می کنند . اقایان . کاربرن عزیز مسئولیت در برابر مردم. چون مردم برای دولت زنده و متمدن ارزشمند است
  2
  9
  یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  در زیر تصویر نوشته شده این نخستین بار نیست که در کشور المان یک بمب عمل نکرده. بله درست است این اولین بمب در داخل المان نبوده. المان از طرف دشمنان خود تمام خاک این کشور زیر بمباران بود. حال حساب کنید این کشور که با خاک یکسان شده بود دوباره قدرتمند در دنیا ابراز وجود می کنند. دلیل ان روشن است . ملت این کشور زنده است مسئولان این کشور وطن خود را دوست دارند. بی دلیل نیست که میگویند المانی مغرور
  1
  8
  دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  [::نازک بین - شفیلد، انگلستان::]. مسخره نیست دوست عزیز اهمیت دادن به جان آدمهاست من وشما از کشوری میاییم که بعد از انقلاب حکومت 150000 نفر از شهر وندان خود را به نامها مختلف اعدام کرده وسالی 30000 نفر به خاطر شرایط بد جاده ، اتومبیل وآموزشهای غلط ، هزاران نفر در بیمارستانها به خاطر نبود تخصص ودارو وآموزشهای نادرست پزشگی جان خود را از دست میدهند فقط کافیست که بگویم بعد از جنگ جهانی دوم هیچ آلمانی در کشور خود به دست دولت خود اعدام نشده است وچندین آلمانی در کشورهای عقب مانده که گروگان بودند با پرداخت میلیونها ایرو از دست تروریستها نجات پیدا کردند حال اگر وجدان داری کمی فکر کن حتمن پرتغال فروش را خواهی یافت سعی نکن جواب بدی فقط چند لحظه فکر کن
  2
  3
  دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.